פרסום ושיווק

פרשת הרפז: איילה חסון, בן כספית וגבי אשכנזי ברכבת העדים של מקאן אריקסון

עורכי הדין של מקאן יזמנו לעדות גם את בועז הרפז, בעקבות מכתב ששלח למבקר המדינה ובו ציין: "איסוף החומרים נגד ברק, אנשיו וגלנט - רעיון של תא"ל בניהו". במקאן טוענים כי בניהו איים על מתן וילנאי בפרסום שלילי כנגדו
משה בנימין |  3
אבי בניהו. איים על מתן וילנאי? (צילום אלכסנדר כץ)
עורכי הדין של משרד הפרסום מקאן אריקסון, מגיבים לתביעת הדיבה של תא\"ל אבי בניהו, דובר צה\"ל לשעבר עם זימון רכבת עדים שכוללת את בכירי העיתונאים והפרשנים בישראל. בין העדים שיוזמנו לבית המשפט לדרישת עורכי הדין ברקמן וזילברבוים יופיעו גם הרמטכ\"ל לשעבר גבי אשכנזי, ארז וינר, בועז הרפז, יואב גלנט, יוני קורן, העיתונאים איילה חסון-נשר, בן כספית, ד\"ר רונן ברגמן, יוסי יהושע, טל לב-רם, חנן גרינברג, יואב יצחק ועוד.

נימוקי מקאן לזימון בועז הרפז למתן עדות מתבססים על מכתב ששלח זה למבקר המדינה ולבית המשפט, בו הוא מדגיש: \"את הרעיון לאסוף חומרים נגד ברק, אנשיו וגלנט, לא אני הגיתי ולא אני יזמתי, אלא תא\"ל בניהו, ששימש דובר צה\"ל. כך אמר לי מפורשות אשכנזי. בראש הפירמידה עמדו אשכנזי, בניהו ווינר\". ממקאן נמסר עוד, כי ברשות המשרד מסמכים מהם עולה כי בניהו איים על השר להגנת העורף מתן וילנאי, כי יפורסמו אודותיו כתבות שליליות בתקשורת אם ימשיך להתבטא נגד גבי אשכנזי.

כזכור, תחילת הפרשה היא בעקבות מודעה שהתפרסמה בעיתונים \'\'הארץ\'\' ו\'\'ידיעות אחרונות\'\' הנוגעת ל\'\'מסמך גלנט\'\'. בניהו דרש מבית המשפט להורות לנתבעים לחשוף את זהות הגורם שיזם, הזמין ומימן את המודעות, לשלם פיצויים בסך 2.5 מיליון שקל לצרכי אגרה בתוספת הפרשי #ריבית# והצמדה בגין הנזקים הישירים והעקיפים שנגרמו לתובע, כאשר בניהו מעריך עך פי כתב התביעה כי הנזק שנגרם לו עומד על 4 מיליון שקלים, להורות לנתבעים לפרסם מודעת תיקון והכחשה בכל אחד מ-2 העיתונים.

כאמור, עורכי הדין של מקאן טוענים כי עדות מחזקת למעורבותו הפעילה של בניהו, באה באמצעות מכתב שכתב הרפז למבקר המדינה ביום ה-1 במאי 2012 ובו טוען הרפז בתוקף כי היה זה דובר צה\"ל לשעבר, אבי בניהו, שהגה את רעיון איסוף החומרים והפצתם ולא הרפז עצמו. מציטוטיו הבולטים של המכתב: \"בראש ובראשונה אציין כי את הרעיון לבלום את \"מסכת ההשפלות\" שעבר לכאורה הרמטכ\"ל, לא אני הגיתי ולא אני יזמתי!! את הרעיון לאסוף חומרים נגד (ברק, אנשיו וגלנט) ולהפיצם בתקשורת, הגה תא\"ל בניהו ששימש דובר צה\"ל ואיש אמונו של הרמטכ\"ל. כך אמר לי מפורשות הרמטכ\"ל אשכנזי. בראש הפירמידה עמדו אשכנזי, בניהו ווינר\".

בהמשך המכתב, מוסיף הרפז כי הרמטכ\"ל לשעבר, רעייתו, עוזרו ודוברו ביצעו לכאורה שורה של מעשים בלתי חוקיים, במטרה להכפיש את שר הביטחון, סביבתו והאלוף גלנט: \"הגברת אשכנזי הפנתה אותי לעיתונאים למטרת פרסום הכפשות על לשכת שר הביטחון. אני מאשר שהייתי מעורב בהפצת מצגת ההכפשות, ועם זאת מדגיש כי קיבלתי אותה מרונית אשכנזי כפי שהוכח בחקירת המשטרה. רונית אשכנזי הפנתה אותי לעיתונאי מעריב, בן כספית, ומסרה לי את מספר הטלפון שלו. עם כספית נפגשתי ומסרתי לו את רשימת מוזמני יום העצמאות של שר הביטחון על מנת שיפרסם אותה. ראוי גם לבדוק מי הגורם שהעביר לדני שמעוני את קטעי הארכיון ומסמכים נוספים לצורך הכנת כמה מהמצגות המכפישות את שר הביטחון ברק. להערכתי, לדובר צה\"ל בניהו היתה נגישות לחומרי הארכיון הללו\".

בניהו איים על מתן וילנאי?

בנוסף לעיתונאים השונים אשר סיקרו את הפרשה, ביקשה מקאן לזמן גם את סא\"ל יריב פנחס וסא\"ל אורי כהן. בתקופה הרלוונטית שימש פנחס כמזכיר הצבאי של השר להגנת העורף דאז, מתן וילנאי, וכהן שימש כמזכיר הצבאי של שר הביטחון דאז, אהוד ברק.

עורכי הדין של מקאן ינסו להוכיח ממסמכים שברשותם עולה, כי פנחס וכהן שמעו ויודעים על אירוע מסוים, בו התובע (בניהו, מ\"ב) איים על השר להגנת העורף דאז מתן וילנאי, כי יפורסמו אודותיו כתבות שליליות בתקשורת אם ימשיך להתבטא נגד הרמטכ\"ל לשעבר (זאת, בעקבות דברים שאמר השר דאז וילנאי שפורסמו בתקשורת, לפיהם \"היה מהלך מרוכז שהאלוף גלנט לא יהיה רמטכ\"ל\").

כמו כן, מבקשת מקאן לזמן את יהודית גל, אשר שימשה בתקופה הרלוונטית כעוזרת מנכ\"ל משרד הביטחון. לידיעת מקאן, גל העידה הן בחקירת המשטרה (בעניין המסמך המזויף) והן אצל מבקר המדינה, כי התובע בניהו \"השתמש בה\" על מנת לפגוע בדרג המדיני וברמ\"ט שר הביטחון יוני קורן, וכי היא העבירה מידע מכפיש אודות הדרג המדיני לתובע ולעיתונאים שונים.

תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אין כמו איילה חסון כל הכבוד לאיילה (ל"ת)
  דני ברונו 04/11/2013 10:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  כל הכבוד לאיילה חסון אסור להרפות להוציא את
  דורית זיס 04/11/2013 10:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האמת לאור !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  סגור
 • 1.
  בפרשת הרפז מוזכר בניהו, בן כספית וינר ואשכנזי
  דלית זוהר 03/11/2013 11:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בראש הפרמידה אשכנזיחבורה של רוע.....רוע..... רוע....
  סגור