פרסום ושיווק

6 שנים מהמכרז ופ"ת עדיין ללא שילוט חוצות: "מוציאה שם רע למונח פארסה"

הזוכה במכרז הבלעדי - 'קשת' משהה פעילותה עד להסרת השילוט הבלתי חוקי שטרם בוצע על ידי העיריה. לטענתה: "העירייה נלחמת על הזכות המפוקפקת להעניק בחינם משאב ציבורי לגופים שהשתלטו על שטחים בניגוד לדין"
משה בנימין | 
המכרז לשילוט חוצות בעיר פתח תקווה, שיצא לדרכו ב-2007 עדיין לא תורגם לכדי שלט חוצות אחד בעיר על ידי החברה הזוכה קשת חוצות. 6 שנים מאז השקת המכרז ולאחר שזכיית \'קשת\' אושרה על ידי כל הגורמים: מועצת העיר, ועדת המכרזים של העירייה, הלשכה המשפטית ומשרד הפנים (אישור שהתקבל ב-7 בנובמבר 2012) - השילוט בפתח תקווה מוגדר כפיראטי ושייך לחברות שדווקא מתחרות בחברה הזוכה.

במכתב שהועבר לידי משרד הפנים בתחילת יוני 2013, על ידי עורך הדין של החברה, שטחה קשת את טענותיה כלפי הסחבת של העירייה בעניין שילוט החוצות. בין השאר ציינה החברה כי \"העיריה עשתה ככל יכולתה להביא לביטול המכרז מאחר וככל הנראה הזכיין הנכון והמקורב לא היה זה שזכה בו\".

לטענת עורך הדין \"התנהלות העיריה מוציאה שם רע למונח פארסה. הזילות המוחלטת בכספי ציבור, הבוז המופגן להחלטות שיפוטיות, הרמיסה הבוטה של נורמות יסוד של מנהל תקין, את כולם מביאה העיריה לכדי שלמות והכל על חשבון משלם המיסים\". עוד הוא מציין כי \"מלחמת ההתשה על חשבון מרשתי נועדה להביא ואכן מביאה בפועל למצב אבסורדי בו במקום לקבל מיליוני שקלים כדמי זיכיון ובמקום לקבל שטחי שילוט והפקות שילוט מוזלות - נלחמת העיריה על הזכות המפוקפקת להעניק בחינם משאב ציבורי לגופים שהשתלטו בניגוד לדין על שטחים ציבוריים\".

מחאתה של קשת, הזוכה במכרז, שאושרה לאחר הוראת בית המשפט, נובעת מעצם העובדה שהזכייה העניקה לה למעשה היתר בלעדי - עליו היא משלמת את דמי הזיכיון - לפרסם על מתקני שילוט החוצות באזור השיפוט של עיריית פתח תקווה. מנגד העיר מוצפת לטענתה על ידי שילוט בלתי חוקי (לטענתה יש בעיר מעל ל-70 שלטים כאלו). בחברה מסרבים להתחיל בפעילות השילוט בעיר עד ששלטים אלו יוסרו על ידי העיריה שבהוראת משרד הפנים היתה אמורה לעשות זאת עד לתאריך ה-30 ביוני.

כפי שכבר צוין בעבר על ידי אייס, בפתח-תקווה מצויים כ-120 פני פרסום שעבורם אמורה החברה הזוכה במכרז לשלם כ-20,000 שקל תמלוגים מידי שנה. המשמעות היא כאמור, הפסד כספי של 2.4 מיליון שקלים בשנה והפסד כולל של כ-14.4 מיליון שקלים בחישוב של 6 השנים האחרונות, וייתכן אף יותר מכיוון שהמכרז יצא לדרכו הרשמית לפני יותר מ-6 שנים.

את תגובת עיריית פתח תקווה לא היה ניתן להשיג עד למועד פרסום הידיעה.

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה