פרסום ושיווק

גשר צר מאוד: בניהו ושילוח בשיחות גישור - לצד זימון עיתונאים להעיד

תביעת הדיבה של דובר צה"ל לשעבר כנגד יו"ר מקאן אריקסון אילן שילוח שהזמין את המודעה תגרור את בן כספית, איילה חסון וגבי אשכנזי לבית המשפט. במקביל, הצדדים קיימו שיחת גישור ואחת נוספת תתקיים ביום ג'
משה בנימין | 
המערכה המשפטית בין דובר צה\"ל לשעבר תא\"ל אבי בניהו - שתובע את יו\"ר מקאן אריקסון אילן שילוח על הוצאת דיבה לאחר שזה התוודה כי הוא מזמין מודעת \"הפוטש בקריה\" מתקדמת לשלב הבא, שבו עשויים לעלות על דוכן העדים, בזה אחר זה, הרמטכ\"ל לשעבר גבי אשכנזי, העיתונאים בן כספית, איילה חסון ואלכס פישמן, בועז הרפז, ארז וינר, יואב גלנט ועוד - מטעם מקאן אריקסון המנסה להציג את הקשר, לכאורה, של בניהו למהלך העניינים, מאחורי הקלעים כעושה דברו של גבי אשכנזי.

יוזכר כי בהליך המשפטי המתנהל בפני השופט יעקב שיינמן, ביקש בניהו שלא לאפשר למקאן אריקסון לזמן עדים אלו לשם מתן עדות. הבוקר, לאחר דיון בין הצדדים, הסירו בניהו ועורכי דינו את הבקשה שלא לאפשר את זימון העדים - ואלו יוזמנו וייחקרו בחקירה נגדית על ידי עורכי דינו. על פי לוחות הזמנים - סוללת העדים בעלת הפרופיל הציבורי הגבוה תופיע בפני השופט בשבוע האחרון של דצמבר.

במקביל לזימון העדים הצפוי החלו הצדדים בשיחות לא רשמיות כחלק מהליך גישור צדדי המתנהל בינהם. הפגישה הראשונה נערכה היום ופגישה נוספת צפויה להתקיים ביום ג\' הקרוב. גורמים בסביבת מקאן אריקסון טוענים כי רצונו של בניהו לפתוח בשיחות ומגעים שלטענתם כלל לא ניתן להגדירו כהליך גישור מעיד על חשש שלו מהתכנים שיעלו בשלב מתן העדות. עם זאת, יש לציין כי החזית הלוחמנית של בניהו בכל הקשור לתביעה זו מעידה
אחרת.

לכתבות נוספות בעניין מודעת \"הפוטש בקריה\"
* אילן שילוח מתוודה: אני הזמנתי את מודעת \"הפוטש בקריה\"
* לאחר ההודאה של אילן שילוח - ידיעות אחרונות והארץ יוסרו מבתיעת הדיבה של בניהו
* בניהו כנגד זימון העדים. מקאן: \"הוא חושש מחשיפת האמת\"


יוזכר כי בעבר, תגובת מקאן כנגד בקשת בניהו שלא לאפשר לה לזמן עדים נכללו חילופי המיילים בין עורכי דינה לעיתונאי בן כספית. במייל שהועבר אליו על ידי עורך הדין דוד זילברבוים, התבקש כספית להתייחס לקשריו עם בניהו בכלל, ובפרט בתקופת העימות הגלוי שבין לשכת הרמטכ\"ל דאז, אשכנזי ולשכת שר הבטחון דאז אהוד ברק. כן התבקש כספית, שאותו ביקשו עורכי הדין של מקאן לרתום לטובת מתן תצהיר מטעמם, להתייחס לכתבות שפרסם כנגד גלנט ושר הבטחון ברק, כאשר לטענתם המקור העיתונאי שלהן הוא בניהו בעצמו.

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה