פרסום ושיווק

העסק הראשון שזכה לפיצוי: הרשות ה-2 אישרה לזכייניות ה-TV לנייד דקות פרסום

זאת בהחלטת ביניים מיידית, בעקבות הפסדי הענק לאורך מבצע 'צוק איתן'. יו"ר המועצה, פרופ' אילן אבישר: "אני גם סבור שהם זכאים לעזרה מן הממשלה"
משה בנימין | 
העסק הראשון שזכה לפיצוי (Getty images Israel) (צילום Getty images Israel)
מספר ימים לאחר שהרשות השנייה פנתה לזכייניות הטלוויזיה בבקשה לקבל בצורה רשמית את נתוני ההכנסות וההוצאות שלהן בחודש האחרון, קיבלה המועצה החלטת ביניים מיידית במסגרתה יותר לזכייניות לנייד דקות הפרסום לכל שעות היממה כדי להתמודד עם בקשות לפרסום הצפויות להתקבל לקראת החגים.

החלטה זו היא צעד ראשון בהליך אותו פתחה הרשות השנייה שנועד לבחון מתן הקלות תוכן ופרסום לזכייניות לאור הפסדי הענק במהלך מבצע \'צוק איתן\'. בתום הדיון קבעה המועצה כי בעקבות השינויים מכורח הנסיבות בלוח השידורים ועד לקבלה ועיבוד של כלל הנתונים שיתקבלו מהזכיינים לגבי היקף ההפסדים שנגרמו להם בתקופת מבצע צוק איתן, רשאים הזכיינים לנייד דקות פרסום לאורך כל שעות היממה.

המשמעות בפועל היא שזכייניות הטלוויזיה שבימים כתיקונם מותר להם לנייד דקות פרסום בשעות שלפני ואחרי שעות הפריים-טיים יוכלו לנווט את היקף דקות הפרסום היומי שלהם לשעות צפיית השיא, וכך לחפות במידת מה על ההפסדים שנצברו בזמן המבצע. המשמעות עבור הצופים נעימה פחות והצפי הוא לימים לא קלים בשעות הפריים עם דקות רבות של פרסום.

הסדר זה יעמוד בתוקף עד לסוף חודש ספטמבר. כאקט משמעותי של דהרגולציה, המועצה תבחן אם הזכיינים יעשו בתקופה זו שימוש מושכל בהיתר זה באופן שלא יפגע בחוויית הצפייה. לאחר מכן תבחן המועצה את התוצאות ותקיים דיון נוסף בנושא.

פרופ׳ אילן אבישר, יו\"ר המועצה: \"זכייני הרשות השנייה סיפקו לציבור שירות חיוני של מידע, פרשנות, ניתוחים ודיונים ציבוריים במהלך ימי הלחימה. ניתן לומר שהם התגייסו באופן מלא למאמץ הלאומי המיוחד של תקופת מבצע צוק איתן. השידורים שלהם היו כרוכים בהוצאות כספיות נוספות ובהפסדים ניכרים של ביטול תכניות, עצירת הפקות ואובדן דקות פרסום. המועצה תבחן באופן מעמיק את היקף ההפסדים שלהם ותעשה כל מאמץ כדי לאפשר התאוששות מהירה והתגברות על ההפסדים העצומים. אני גם סבור שהם זכאים לעזרה מן הממשלה, לא רק כעסק שצבר הפסדים עצומים בגלל ירידה בהיקף הפעילות הכלכלית אלא כגורם שהיה שותף פעיל למאמץ הביטחוני והתרומה העצומה שלהם לציבור הישראלי במהלך ימי הלחימה\".

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה