פרסום ושיווק

פרשת ישראל ביתנו: שוק הפרסום סוער מהבוקר - בגלל הודעת דוברות מוטעית

בשעות האחרונות מנסים בענף לברר מיהו "הבכיר במשרד פרסום" שעוכב לחקירה. מאוחר יותר התברר כי הגדרת המשטרה למשרד פרסום אינה מדויקת
משה בנימין | 
במשטרה לא סגורים על ההגדרה של "משרד פרסום" (צילום Bizportal)
משעות הבוקר החלו להתרוצץ בענף הפרסום שמועות על זהותו של משרד הפרסום ואותו בכיר שעוכב לחקירה. בדיקה של אייס מעלה כי הגדרת האישיות כ\"בכיר במשרד פרסום\" איננה מדויקת ולמעשה מדובר ביועץ תקשורת מוכר שעוכב לחקירה. עם זאת, הקשר לענף הפרסום ולמשרד פרסום מוביל אכן קיים.

כפי שפורסם מוקדם יותר היום, אגף החקירות והמודיעין להב 433 (יאח\"ה) חשף חשדות למקרי שוחד נוספים הקשורים בפרשת \'ישראל ביתנו\' ובמסגרתם עיכבה הבוקר 4 חשודים וערכה חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם.

על פי החשד, כך נמסר לתקשורת \"הועברו דמי שוחד לגורמים בשירות הציבורי על ידי בכיר במשרד פרסום פרטי, בתמורה להעברת תקציבים למשרד הפרסום ולבחירתו לביצוע פרויקטים עבור משרדי ממשלה שונים. במסגרת פרשה זו מיוחס חשד לביצוע עבירות שוחד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות לבכיר במשרד הפרסום ולחשודים נוספים, בהם 2 חשודות הנושאות במשרות בשירות הציבורי, להן מיוחס גם חשד לביצוע עבירת מרמה והפרת אמונים\".

המינוח שנבחר \"בכיר במשרד הפרסום\" נתן את האות לגל שמועות שכלל שמות רבים של בכירים ובעלי משרדי פרסום שנזרק לאוויר. עם זאת בדיקה של איס מעלה כי אותו בכיר איננו דמות מעולם הפרסום אלא יועץ תקשורת ואסטרטגיה. עם זאת הקשר שלו לעולם הפרסום קיים ושריר שכן, משרד פרסום מהמובילים בישראל, מחזיק במחצית ממניות חברת יחסי הציבור והייעוץ התקשורתי שלו. נכון לעכשיו, טרם ידוע האם יש למשרד הפרסום ובעלי השליטה בו קשר כלשהו לפרשה הנבדקת ולחשדות שהועלו כנגד היועץ הבכיר. יצוין כי הפעילות השוטפת באותו משרד פרסום מתנהלת כסדרה משעות הבוקר.

בנוסף, על פי החשד, קיבל בעל חברה פרטית לייעוץ אסטרטגי, כספים מתוך תקציבים שהוקצו לפרויקט משותף של מספר עמותות, בתמורה להעסקת חברת יח\"צ ספציפית לטובת הפרויקט, זאת מבלי שהעמותות מודעות ל גזירת הקופון על ידו. לבעל החברה מיוחס חשד לביצוע עבירות שוחד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה