פרסום ושיווק

גמל ופנסיה: תשובות נבחרות מאירוח מומחי IBI, איך נשפר את מצבנו לקראת פרישה?

עשרות רבות של שאלות עלו במהלך אירוח מומחי IBI בתחום הגמל והפנסיה, הנה חלק מהן - וקישור לדף המלא
מערכת Bizportal | 
קובי רוזין (צילום יח"צ)
בכירי IBI גמל והשתלמות התארחו ל'שאלות ותשובות' בפורום שוק ההון ב'תפוז' תחת הכותרת - "מה אנחנו יכולים לעשות כבר כעת כדי לשפר את מצבנו ביום הפרישה לפנסיה?" 
קובי רוזין, מנכ"ל IBI גמל והשתלמות, ג'רי קוטישטנו, מנהל השקעות ראשי גמל והשתלמות, ורונן מדמוני, מנהל תחום גמל והשתלמות ענו לשאלות הרבות מצד הגולשים. כך לדוגמה:
הגולשת שירי שאלה: "איך אפשר לדאוג לזה שיהיה לי מספיק כסף לחיות בפנסיה?"
מומחי IBI ענו: שירי שלום, חשוב לחסוך עוד עד כמה שאפשר. תיקון 190 מאפשר לנצל הטבות מס נוספות לעומת חסכון רגיל (בתיק השקעות למשל..) כמו כן, להימנע עד כמה שניתן מלמשוך פיצויים וקרן השתלמות אם יש. וכמובן לבדוק היטב את התכנית הפנסיונית, עלויות ביטוח, דמי הניהול ורמת הסיכון בתכנית. צעיר או מבוגר צריכים לבחור ברמת סיכון שונה על ההשקעות".
הגולש אבי שאל: סביבת ריבית אפסית, כיצד אתם רואים את השנים הבאות בשוק האג"ח ומה ההשפעה של זה על החיסכון ארוך הטווח?
מומחי IBI ענו: "שוקי האג"ח הניבו תשואות גבוהות מעל הממוצע בשנים האחרונות. ככלל, אין ספק שיש לנקוט משנה זהירות באפיק זה. למרות זאת, אנחנו ב IBI לא רואים העלאות ריבית משמעותיות בשנה הקרובה ולכן עדיין קיימות השקעות ספציפיות אטרקטיביות באפיק האג"ח. בעיית התשואות הנמוכות היא בעיה עולמית. לא מן הנמנע כי החוסכים לפנסיה יאלצו להסתפק בתשואות נמוכות יותר בעתיד."
הגולש אורי שאל: "אני  עצמאי, מה התקרה שאני יכול להפקיד לקרן השתלמות?"
מומחי IBI ענו: "תקרת הטבת המס לעצמאיים המעניקה פטור ממס על רווחים הינה 18,480 ש"ח בשנה. בנוסף תקרת ההכנסה הקובעת בגינה זכאי עמית עצמאי לקבל ניכוי היא 7% מהכנסה שנתית (לא יותר מ-7% מהכנסה של 263,000 ש"ח נכון לשנת 2015)."
הגולשת דנה שאלה: אני בת 30 ורק עכשיו מתחילה לחסוך, לא עדיף לקנות דירה על להתחיל להפקיד עכשיו?
תשובות מומחי IBI: "רכישת דירה היא השקעה, שהסיכון בגינה לא קטן. מחירי הנדל"ן בארץ לא נמוכים. חסכון לפנסיה עושים ע"י הפרשה חודשית מסודרת, שאת פירותיה תראי בעוד שנים רבות." 
לדף המלא עם כל השאלות והתשובות - לחצו כאן
תגיות גמל | פנסיה | תפוז
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה