פרסום ושיווק

דמות אשה תודפס על שטר 10 דולר: הקמפיין נגד האפלייה שבא בעקבותיו מעניין הרבה יותר

כמו בישראל, גם בארה"ב ובשאר העולם המערבי אפליית שכר בין גברים לנשים היא רעה חולה. קמפיין חדש שמנצל את ההכרזה על הדפסת אשה בשטר ה-10 דולר מזכיר לציבור בארה"ב היכן נעוצה בעיה האמיתית 
משה בנימין | 
10 דולר או פחות? (צילום צילום מסך יוטיוב)
אפליית השכר בין גברים לנשים היא אחת מן הרעות החולות בעולם המערבי. בישראל יש לא מעט גופים שמבקשים לתקן את המעוות וביניהם גם הוועדה לקידום מעמד האשה. על פי נתונים הנכונים לשנת 2014, פער השכר בין נשים לגברים בישראל עמד על 15% - בדומה למדינות האיחוד האירופי.
בארה"ב המצב דומה ומורכב יותר. בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, יש עדיין מגבלות על תקרת השכר של הנשים, ובייחוד על נשים שאינן לבנות, כגון אפרו-אמריקאיות או לטיניות. הפער בין גבר לאשה לבנה עומד בארה"ב על כ-12%, הפער בין גבר לאשה אפרו אמריקאית עומד על 37% והפער בין גבר לאשה לטינית עומד על 46%.
 לאחרונה החליט משרד האוצר האמריקאי על הדפסת שטרות חדשים של 10 דולר שעליהם תודפס דמותה של אשה שטרם הוחלט סופית על זהותה. הפעם האחרונה שבה הופיעה אשה על כסף אמריקאי היתה לפני יותר מ-100 שנה אז היתה זו מרתה וושינגטון, אשתו של הנשיא האמריקאי הראשון ג'ורג' וושינגטון שדמותה הוטבעה על מטבעות. 
על רקע השינוי המבורך של משרד האוצר האמריקאי יש מי שניצל את המאורע כדי לקדם אג'נדה חשובה יותר עבור האשה האמריקאית ובאופן יצירתי למדי. ארגון ה-AAUW שהוקם ב-1881 ופועל למען העצמת נשים ומלחמה באפליה מגדרית יצא בקמפיין תחת השם THEREAL10# שקורא לממשל האמריקאי להעלות את שכר הנשים וכן קרא (בעיקר) לנשות ארה"ב למחות על שכרן הנמוך באמצעות השטרות החדשים שצפויים להיכנס למחזור.
  
במסגרת הקמפיין שמאחוריו עומדים משרד הפרסום Rethink וסוכנות הסושיאל WongDoody הוקם אתר שמאפשר לנשים למקם את עצמן כדמות הנשית על השטר החדש, אך לא של 10 דולר, אלא בהתאם לשכרן האמיתי במשק. בכניסה לאתר נשאלת הגולשת למוצאה ובהתאם לכך מופיע שטר הדולר עם שכרה הממוצע - לאשה לבנה יופיע שטר על סך 7.8 דולרים, לאשה שחורה שטר על סך 6.3 דולר ולאשה לטינית שטר על סך 5.3 דולר וכך הלאה. את השטרות נתן כמובן לשתף בפייסבוק, באינסטגרם, בטוויטר ובטאמבלר והקמפיין עושה גלים בארה"ב. 


תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה