פרסום ושיווק

שוק התעסוקה: התביעות לדמי אבטלה צנחו לשפל של 43 שנים

אלמוג עזר | 
שוק התעסוקה בארה"ב ממשיך להתחזק. סקר התביעות הראשונות לדמי אבטלה הציג ירידה של מובטלים חדשים לכדי 259 אלף תובעים. מדובר על ירידה של 18 אלף בכמות התובעים משבוע שעבר ובמספר נמוך כל כך עד אשר הוא מתקרב לשפל של 43 שנים. 
נזכיר כי דו"ח התעסוקה האמריקני האחרון הציג כמעט קפאון בשוק העבודה בחודש מאי כאשר נרשמה תוספת של 38 משרות חדשות בלבד. הנתון מהיום מצביע על כך שקיימת אפשרות שבה המעסיקים אולי הפחיתו את כמות המגויסים החדשים לעבודה, אך הם גם אינם נוקטים בפיתורים של עובדים אחרים. כך או אחרת, שיעור האבטלה בארה"ב עומד על  שיעור של 4.7%, שפל של 8 שנים. 
צפי השוק לגבי כמות התובעים החדשים עמד על 270 אלף. גבול התביעות החדשות אשר מצביע על התחזקות שוק העבודה עומד על 300 אלף. כלומר מספר גבוה מכך מעיד על שבוע שבו נרשמים יותר מפוטרים ממועסקים חדשים.
בעקבות תוספת המשרות היציבה שאפיינה את ארה"ב מאז זו יצאה מהמשבר הפיננסי שפקד אותה בשנת 2008, זהו השבוע ה-68 ברציפות שבו נרשם סך תביעות הנמוך מ-300 אלף. זהו הרצף הארוך ביותר מאז שנת 1973. קביעה זו תומכת בעדותה של ג'נט יילן ראש הבנק המרכזי בארה"ב. האחרונה העידה אתמול בפני הקונגרס וטענה כי החולשה שאפיינה את שוק התעסוקה במאי נבעה מפאקטורים זמניים והיא אינה אמורה להימשך לאורך זמן. 
ממוצע התביעות החודשי שכולל את ארבע הקריאות האחרונות של הנתון ירד לכדי 267 אלף תביעות. התביעות החודשיות נתפסות בשוק כאינדיקטור מוצלח יותר בנוגע למומנטום שנרשם בשוק התעסוקה במדינת 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה