פרסום ושיווק

תומר אביטל חוזר לכנסת: "מחזירים לי את האישור"

שנה לאחר שאישור הכניסה שלו לסיקור בכנסת נשלל, העיתונאי תומר אביטל ישוב למשכן לאחר שמנכ"ל הכנסת והדובר הודיעו לו על קביעת קריטריונים חדשים למתן היתר לעיתונאים עצמאיים
משה בנימין | 
תומר אביטל (צילום מתוך עמוד הפייסבוק)
שנה לאחר שנשלל ממנו אישור הכניסה לכנסת לטובת סיקור עיתונאי - תומר אביטל ישוב למשכן לאחר פגישה עם מנכ"ל הכנסת החדש והדובר. כזכור, אביטל שסיקר את הכנסת עבור 'כלכליסט' ולאחר מכן עבור 'עובדה' ביקש להמשיך לעשות זאת כעיתונאי פרילנס עבור גופי תקשורת שונים אך אישור הכניסה שלו לכנסת נשלל ממנו. 
עם שלילת האישור על ידי הכנסת נרתמו לעזרתו של אביטל קולגות מתחום הסיקור הפרלמנטרי שהעבירו את מחאתם לדובר הכנסת, במטרה לשנות את רוע הגזירה. בין הטענות שנשמעו אז הייתה התהייה - האם הכנסת למעשה נוקמת באביטל על שעמד בראשו של הפרויקט "100 ימים של שקיפות".   
בפוסט שהעלה אביטל בפייסבוק הוא כותב: "מזה שנה הכנסת מסרבת להכיר בי כעיתונאי. זאת למרות שכתבתי במהלכה אינספור כתבות והתראיינתי עשרות פעמים בנושאים פרלמנטאריים. בהיעדר קריטריונים ההנהלה אפשרה גישה למקורבים ומאעכרים אך הקשתה על עיתונאים עצמאיים שסירבו ללכת בתלם. הורחקתי מאירועים, מאגפים שלמים וממזנון הח"כים. הייתי תלוי בחסדי המערכת כדי לקבל מידע ואפילו להיכנס.
"התקופה הזו נגמרה! מנכ"ל הכנסת החדש אלברט סחרוביץ' והדובר יותם יקיר נפגשו אתי והודיעו לי כי ייקבעו קריטריונים למתן היתר לעיתונאים עצמאיים ויוחזר לי היתר הכניסה.
"זה ניצחון קטן לכאורה אבל לדעתי קרן אור חשובה: זו הכרה רשמית בעיתונות העצמאית שהיא-היא שלוחת ידו של הציבור הרחב. כלב שמירה בלתי-תלוי בעידן של עיתונות מסחרית נגועה באינטרסים, וציבורית בפוליטיקאים. אני מאושר במיוחד שהיעד שלנו הושג: אחרים שיירצו לצאת למסע המרתק של עיתונות עצמאית לא ייאלצו לחצות דרך חתחתים ויזכו לגישה בדיוק כמו עמיתיהם בכלי התקשורת המסורתיים. 
"תודה ממעמקי נפשי לארגונים, ח"כים ואזרחים שהתעצבנו יחד אתי ושגרו מכתב לאדלשטיין, שיתפו, פנו ועשו לייק. אם אנקוב שמות אשכח רבים כי זה באמת אינסוף צדיקים וצדיקות. אז תודה לכולכם, ולהנהלת הכנסת שפתחה דף חדש, לדעתי עם הציבור כולו, ומראה כי כל רגע הוא הרגע לעשות את הדבר הנכון".
תגיות תומר אביטל
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה