פרסום ושיווק

הם מ-פ-ח-ד-י-ם: למה לא שמענו על הסלמונלה לפני יוניליוור?

אסנת פרץ |  18
זה התחיל ביוניליוור, ואז באמת הזדעזענו. "הילדים שלנו אוכלים את הקורנפלקס הזה", אנשים זעקו בחדשות וברשתות החברתיות, ובצדק. איך מגיע חיידק הסלמונלה לאוכל שלנו? איך הוא עבר כל כך הרבה מחסומים ובקרות איכות ישר לתוך קערה עם חלב במטבח שלנו? ואז טחינת הנסיך - בום. סלמונלה בסלטי שמיר, סלטי שופרסל. עדיין מזועזעים. ואז חיידקים אחרים בצ'יפס של מילוטל, ואז עושים ריקול גם לחלבה של בראכה ועכשיו חשש גם במעדני מיקי. זה כבר כל כך עצוב אז אנחנו חייבים לצחוק - לא נשאר לנו מה לאכול.
אבל יותר מהכל, החודש האחרון גורם לי לתהות - איפה לעזאזל הייתה הסלמונלה לפני כן? איך זה הגיוני שתוך תקופה כל כך קצרה הביטוי "סלמונלה" הפך להיות הכי מחופש בגוגל? איך זה ששנים שבקושי שמענו על סלמונלה והקונוטציה היחידה שעלתה לנו בראש עם המילה הזאת הייתה רפי גינת, ובטח שלא אוכל ממש אצלנו בבית?
יוניליוור לא סתם הייתה הראשונה. היא הייתה זו שהתנהלה בצורה הכי גרועה שאפשרית מבחינת יחסי ציבור, אמון עם קהל הלקוחות ודבר קטנטן ולא חשוב כמו שמירה על הבריאות שלהם. יוניליוור שיקרה, ולא פעם אחת. היא הסתירה, הוציאה הודעות שקריות לעיתונות ובסופו של דבר האשימה גם את הש.ג. - כי ברור שהאחראי לכך שסלמונלה הגיעה לבתי הצרכנים (!!!) הוא אותו עובד פשוט. נו, באמת.
מעבר לכך שיוניליוור אכלה אותה ושהסלמונלה תיזכר לה כמו הסיליקון בחלב של תנובה, ייזכרו לה השקרים. ייזכר איך היא רימתה את לקוחותיה, תחמנה את משרד הבריאות וגרמה לכך שלא נרצה להכניס שום מוצר שלה הביתה, ולא רק קורנפלקס. בינינו, מי רוצה לאבד את האמון של הלקוחות? איך אפשר לשרוד כחברה בלי זה? וכאן החלו לחלחל למוחי אוהד הקונספירציות מיני מחשבות שהובילו אותי למסקנה אחת, שכמובן איננה מבוססת או מוכחת ולכן עדיין אגדיר אותה כמחשבה, אבל מה אם שלל החברות שפתאום קמו והודו שהמוצרים שלהן נגועים עושות את זה רק כדי שהן לא יתפסו בעוד שבועיים? אולי הן מוציאות את האמת לאור רק מכיוון שאם לא, יחסי הציבור יספגו מכה גדולה יותר כמו יוניליוור שהסתירה ושיקרה?
אני לא רואה סיבה הגיונית לכך ששנים לא שומעים את המילה סלמונלה ופתאום היא צצה בכל פינה, כולל אצל חברות גדולות ומוערכות. הסיבה היא שהם מפחדים. הם מפחדים לשמור על זה בשקט ושבעוד שבועיים יגלו שהם ידעו על כך ואז תהיה מהומה כפולה ומכופלת. יוניליוור הייתה הראשונה בתרחיש הנוכחי, אך דעתי היא שהיא לא הייתה הראשונה שהסתירה ושיקרה, היא פשוט הראשונה שנתפסה. יודעים מה? כבר לא משנה איפה עוד יימצא חיידק הסלמונלה, גם ככה הלך לי התאבון.
תגובות לכתבה(18):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 13.
  גם קודם הזדהמו פשוט לא עשו מזה כותרות (ל"ת)
  ממש קונספירציה 22/08/2016 15:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 12.
  עיוורים וחרשים
  הרבי מלובוויטש 22/08/2016 11:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כשעולים עניינים הקשורים לסקס , הדתיים אוטמים את העיניים והאוזניים כאלו זה לא קיים אצלם . מאפוא באים להם כל כך הרבה ילדים , מהחסידה ? (עם כנפיים לא האישה של הרב) מה , הם לא משתמשים בקונדומים ? דוד המלך במעשי הזנות שלו לא השתמש בקונדומים עשויים מחתיכת מעי של כבש? (לא מחזיר חס וחלילה) גם בקונדומים יש פגמים שצריך לעלות עליהם מבחינה ציבורית כי זה מוצר נדרש , לא פחות מאוכל !
  סגור
 • 11.
  סלמווונלההה.. - "רפי גינת", שנות ה 90 (ל"ת)
  בזזז...טעות נסי שוב. 22/08/2016 08:16
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 10.
  למה צחקת מיכל ?
  בת שבע 19/08/2016 18:00
  הגב לתגובה זו
  4 0
  מיכל : כי דוד המלך השתמש בקונדום שפג תוקפו .
  סגור
 • הכשילו אותו
  שם שם 21/08/2016 10:04
  הגב לתגובה זו
  1 1
  דוד המלך לא אשם . הוא לא ידע שהקונדום בריקול . ד--ויד מלך ישראל ....חי - חי וקי-אם , דוד מלך ישראל , חי חי חי חי חי חי חי חי חי............
  סגור
 • תגובה של דביל
  זורבה התימני 21/08/2016 12:18
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מה זה משנה קונדום חדש , משומש או מריקול , העיקר שאין בקונדום סלמונלה חתיכת אהבל .
  סגור
 • 9.
  התעלומה שנחקרת
  חוקר באינטרפול 19/08/2016 15:24
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ממשרד ראש הממשלה פנו אלינו דחוף שהתגלה בבדיקה שגרתית בחדר הישיבות של הממשלה על אחד הכיסאות , זחל ארסי בשם נידבקטוס לכיסאוס . הם שואלים מה לעשות . אז קודם כל לא לזוז , אנחנו שולחים צוות חיסול . שנית והכי חשוב , כל השרים שהשתתפו בישיבה האחרונה ,לעשות ריקול דחוף לעצמם לקופסאות הקרטון ששמנו ליד שער הכניסה לכנסת . מי שם שם את הזחל ? אנחנו חוקרים !
  סגור
 • 8.
  תנו לחיות לחיות
  ג'וק בבקבוק 19/08/2016 15:13
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אני מתחנן לפני כל הנוגעים בדבר שירססו דחוף את השמן בבקבוק שלי באפטרשייב כדי שאוכל להמשיך לחיות בנחת . הריח פה הוא איום ונורא . אין לכם לב ?
  סגור
 • 7.
  למה דופקים אותי ?
  שחקן בטיאטרון 19/08/2016 14:35
  הגב לתגובה זו
  3 0
  השאלתי חליפה ממר זמורי ואני עדיין חי , אבל בקושי בגלל שניסיתי לממש את הזכות שלי לארון לכל מקרה . ליצמן לא עונה לטלפונים . ממשרד הדתות הודיעו שנגמר להם התקציב לארונות ושאפנה לשר האוצר . הדובר של כחלון אמר לי שהם עסוקים עכשיו מאוד בהורדת מחירי הדירות ושאפנה לביבי . המזכיר שלו סימס לי שביבי עסוק עדיין בכיבוי השריפה בכרמל ושאפנה לליצמן . מיואש נפלתי על הכורסה ושברתי חוליה בגב .עכשיו אני שוכב במיטה עם גבס . אשתי שחזרה מהעבודה , נבהלה מאוד ושמה לי מיד אספרגוס בוואזה ותקליט בפטפון עם השיר ..."איזה מדינה זו..." של לוזון . באמצע השיר נרדמתי עם תקווה שמחר בבוקר אני אקום......."עם שיר חדש בלב ..." ......חר חר חר חר ....
  סגור
 • 6.
  לא רק באוכל
  דובר ארגון החייטים 19/08/2016 01:22
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אנחנו בארגון החייטים החלטנו שלא לחכות למקרה שיקרה ולכן ערכנו שלשום בדיקת פתע בהנחיית המדען הראשי שלנו אצל חייט הצמרת מר אורי זמורי ולתדהמתנו הגדולה התגלה באחת החליפות במלאי , חיידק אלים מסוג קוקנאט אספרגוס . לאור הממצאים החליט ארגון החייטים להזהיר את הציבור וכמו כן , מי שקנה חליפה אצל החייט מר אורי זמורי ומת , מתבקש לפנות לשר ליצמן או למשרד הדתות לקבלת ארון בחינם .
  סגור
 • טעות
  מיקרוביולוג 19/08/2016 14:13
  הגב לתגובה זו
  4 0
  זה לא חיידק אלא עש נדיר ומעצבן ממשפחת האספרגוסים שמופיע רק על בדים ואריגים שפג תוקפם . הדרך להיפטר ממנו צריך לפתות אותו במי דבש , לתפוס אותו ביד עם כפפה מניילון לא סינטטי , ולהטביע אותו במים פושרים 32 מעלות ולא יותר מ37 . את הגופה יש לשים במעטפה ולשלוח לליצמן
  סגור
 • 5.
  לא מתפקד ושר הבריאות צריך לעוף (ל"ת)
  משרד הבריאות 18/08/2016 08:26
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • 4.
  עוד אחת שלא עשתה כלום בחייה ועכשיו תסגור מפעל
  בעהה 17/08/2016 23:14
  הגב לתגובה זו
  1 7
  איכס
  סגור
 • מי? (ל"ת)
  יצחקי 18/08/2016 10:31
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • 3.
  סלמונה קיים במזון של החי,2500 זנים ו 5 תתקבוצות ABCDE ג
  יצחקי 17/08/2016 21:35
  הגב לתגובה זו
  3 1
  גילה אותה רופה בשם סלומון בשנה 1886,הסלמונלה ניקרא על שמו.חידק שעובר לאדם דרך המזון מין החי. לא ברור איך נמצא במזון מין הצומח.........
  סגור
 • 2.
  כתבה חנטרישית.הם הגדולים באמת לא מפחדים.
  eby 17/08/2016 21:16
  הגב לתגובה זו
  1 3
  לא יעונה להם מאומה ולמה?זכרון הציבור קצר.האנשים שלהם שתולים במקומות הנכונים כמו מכון התקנים שבשליטתם ועוד הרבה נקודות איסטרטגיות.משרד בריאות שלא מבצע ביקורות כמעט אפס מאז שנות השיבעים.יש להם כל כך הרבה אמצעים לצ'פר כל מיני מרימיי ראש לרגע ובצד זה גם גיליוטינות אכזריות.הנה דוגמה:בשנו ת השיבעים הגיע לארץ רופא קנדי יהודי בשם ג'רי ווסטין שהזדעזע מההפקרות שיש בארץ בעיקר בנושא חומרי הדברה במזון כמו חלב ומוצריו.ובשלל הפירות והירקות ועוד והחליט להקים גוף שנקרא "מגן לצרכן" שיתחיל באמת ובתמים להגן על ציבור הצרכנים וכקונטרה לאגודה להגנת הצרכן ההסתדרותית הבולשביקית שהייתה מושחתת כמו כל ההסתדרות ושולחיה.זכור לי שבהרצאה בשנת 1978 בפני אנשי תנובה הרחיב בצורה מופלאה בנושא וגולת הכותרת של ההרצאה הייתה:"היום אתם מדברים על אחת מ 12 שתלקה בסרטן.בעוד 10 עד 20שנה תגיעו לאחת מארבע או שש".כפי שקרה.הוא זכה לכך שאיש תנובה יקה בחינוכו בשם פריץ זרק עליו נעל.ברבות הימים לא תאמינו.החליטו להשקיטו בכך שמינו אותו ל..."ראש שירותי הבריאות במשרד הבריאות"תפיד עם עוצמה(כמו פרופ' גרוטו כיום).ברגע שלא חדל והגביר לחץ.מיד פוטר
  סגור
 • 1.
  לא יודע אם תמיד היו חיידקים שלא גילו לנו עליהם
  אנונימוס 17/08/2016 20:59
  הגב לתגובה זו
  3 1
  אבל יש אמת בזה - עכשיו הם יפחדו להסתיר ויספרו לנו כל דבר.
  סגור
 • אין דבר כזה מזון ללא חיידקים
  לימבו 18/08/2016 01:19
  הגב לתגובה זו
  5 0
  הבעיה היא שהיום מזלזלים בהיגיינה. אני זוכר שבשנות החמישים הורי היו מחטאים כל פרי וירק על ידי השריה במי קלי. (קליום - פרמנגנט). ביצים חלב ובשר היו מרתיחים / מבשלים. אין נא ואין בישול חפיף .ואין הקפצה..... והיינו קונים ירקות ופירות מרוכלים מזדמנים. ואף על פי כן, הגעתי עד הלום...
  סגור