פרסום ושיווק

חסימת איילון מחר - הנה המפה המפורטת ושעות החסימה

ענת דניאלי |  5
שיטפון בנתיבי איילון (צילום צילום מסך)
לידיעת הנהגים. בסוף השבוע הקרוב תעבור תחנת הרכבת 'השלום' (מחלף עזריאלי) שדרוג מורכב במהלכו ייסגרו מספר צירי תנועה מרכזיים החל ממחר (ו') בשעה 16:30 ועד למוצאי שבת (27 באוגוסט) בשעה 20:30. שדרוג התחנה יכלול הנפת מבני פלדה עצומים.
איילון דרום ייחסם לפני ההגעה למחלף השלום והתנועה תוסט ליציאה לכיוון עזריאלי כאשר משל הרכבים יוכלו להמשיך ישר חזרה לאיילון או לפנות ימינה (מערבה) לכיוון מגדלי עזריאלי. בתוך כך, כל תנועת הרכבים על גשר השלום עצמו תיחסם לחלוטין. 
הנה תמונת החסימות (המלבנים בצבע אדום-לבן) וכיוון הסטת התנועה (חצים אדומים):
מטרת המהלך: הוספת טרמינל חדש לכניסה וליציאת נוסעים מרציפי תחנת הרכבת השלום היישר אל גשר השלום, מצדו הדרומי, והקמת משטח לחניית רכב דו גלגלי במפלס הגשר. בתמונה ניתן לראות את גג התחנה כיום בצמוד לאיילון דרום ומצפון למחלף השלום, אחרי השדרוג יופיע גג נוסף גם בצידו הדרומי של השלום - זה יהיה הטרמינל החדש.  
במבצע זה יונפו שני מבני ענק בגובה של כ-6.4 מטר, באורך של כ-60 מטר ובמשקל כולל של 560  טון פלדה. אורך המבנה שקול לכ-2 קרונות רכבת, משקלם לכ-3 קרונות וגובהם יותר מקרון רכבת דו קומתי. מבני הפלדה ישמשו כבסיס לרצפת אולם הטרמינל הדרומי. בהנהלת הרכבים אומרים היום מדובר באחד מהמבצעים ההנדסיים המורכבים שנעשו במדינה בכלל וברכבת ישראל בפרט.
 
בעז צפריר, מנכ"ל רכבת ישראל: "אנחנו נערכים לגל עצום של ביקושים עם פתיחת הקו המהיר בין ת"א וירושלים, בעוד פחות משנתיים. הטרמינל החדש באחת מתחנות הרכבת הגדולות ביותר בישראל, זה צעד משמעותי לרבבות לקוחותינו שעושים שימוש בתחנה זו. אנו נמשיך ונפעל לשיפור השירות, בדגש על חוויית שירות מהירה, נוחה ויעילה בתחנות הרכבת".
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הודו זה כאן
  גד 26/08/2016 09:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תשפרו את השירות והנוחות ברכבות הקיימות לפני שאתם מתרחבים....
  סגור
 • 1.
  חילול שבת המוני
  אלון 25/08/2016 14:10
  הגב לתגובה זו
  1 5
  מה עם חילול השבת ההמוני שיהיה ממש מחדל!!
  סגור
 • מפלגות
  גפני 25/08/2016 15:32
  הגב לתגובה זו
  0 1
  תגיד את זה לדרעי ליצמן גפני וכל החרדים.מעולם לא הצבעתי מפדל אבל הם הפילו ממשלה על זה.
  סגור
 • קיבלו אישור מאלוהים. באמת! תשאל את הרב!
  דויד 25/08/2016 14:41
  הגב לתגובה זו
  3 3
  פנו לאלוהים ואמרו לו: "אבא, אבא, עד מתי ניסע בפקקים?" אז הוא ענה להם: "תעשו מה שבא לכם. אני אוכל שוקולד בבורגס". ואז הם הפרישו חלה והכל הסתדר לשם שמיים ולשם כפיים!!!
  סגור
 • רק שלא ייפול משהו והלך עלינו החילוניים..הדתיים יחגגו
  אנונימי 25/08/2016 16:24
  הגב לתגובה זו
  1 1
  עלינו ויגידו שזה מלמעלה.
  סגור