פרסום ושיווק

בית המשפט נתן צו פירוק קבוע לקבוצת אדמה של אורן קובי

ענת דניאלי | 
אורן קובי (צילום ענת דניאלי)
פרשת קבוצת אדמה: נשיא בית המשפט המחוזי, השופט איתן אורנשטיין, קבע צו פירוק קבוע לקבוצת אדמה וצו כינוס לנכסי אורן קובי לקראת פשיטת רגל אפשרית. כמו כן, קובי ישלם תשלום חודשי בסך 2,500 שקל לקופת הכנ"ר ועליו להגיש תוך 14 יום דו"ח על מצב נכסיו והכנסותיו. 
השופט אורנשטיין קיבל החלטתו בעקבות בקשת המפרק והכונס הזמני, עו"ד חגי אולמן שביקש צו כינוס קבוע. "הגעתי לידי מסקנה שנעשו מעשי פשיטת רגל וזאת הן באשר להיעדר יכולת פרעון של החייב והן הברחות מרכושו" , כתב אורנשטיין בהחלטתו. 
ביום חמישי האחרון החליט אורנשטיין גם על מכירת הדירות שבבעלות קובי בעקבות בקשת של בנק לאומי שעתר לממש את המשכנתאות של אורן קובי בעקבות אי עמידתו בתשלומים. בבקשה נטען כי החוב מגיע לסך של 9.62 מיליון שקל ומתוכו ישנם פיגורים של כ-100 אלף שקל. הבנק ציין כי יתרת החוב המובטחת קטנה משווי הדירות ועל כן ביקש לבצע המימוש במסגרת הליך כינוס הנכסים של אורן קובי.
נזכיר כי פרשת אדמה החלה  לפני כארבעה חודשים, אז העלו לקוחות של החברה טענות קשות כנגד בעל השליטה בחברה, אורן קובי, שעשה שימוש בכספי הלקוחות ובמהרה הוגשו בקשות פירוק נגד החברה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב. לבסוף בית המשפט קבע צו כינוס לנכסיו של אורן קובי ופירוק קבוצת החברות בבעלותו. כמו כן, אורן קובי שהה במעצר ולאחר מכן שוחרר למעצר בית שהסתיים בתחילת החודש וזאת לאור החשד שעשה שימוש בכספי הלקוחות בהיקף של למעלה מ-20 מיליון שקל. 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה