פרסום ושיווק

נועם פתחי ירד מתביעת המיליון - ויקבל מגליקמן פיצוי מלא

בסופו של יום, הצדדים תיאמו פגישה באמצעות עורכי הדין, שבה סוכם כי פתחי יוותר על דרישת הפיצוי בגובה מליון שקל ובמקום זאת המשרד ישלם לו את הפיצויים המגיעים לו
משה בנימין |  10
נועם פתחי (צילום אייס)
המאבק המשפטי בין נועם פתחי למשרד הפרסום גליקמן שמיר סמסונוב הגיע לסיומו, בהליך גישור מחוץ לכותלי בית המשפט. בשורה התחתונה המשרד הסכים לשלם לפתחי את מלוא סכום הפיצויים המגיעים לו כדין. 
כזכור, ההליך המשפטי בין הצדדים החל עם רכישת השליטה במשרד על ידי קבוצת פובליסיס העולמית. פתחי הועסק במשרד במתכונת לא שגרתית של עובד פרילנס, המאריך את חוזהו מדי תקופה, כשלמעשה הועסק בו באופן רציף למשך 11 שנים שבהן התברג לעמדה בכירה בתחום הקריאייטיב והפך לדמות דומיננטית במשרד תחת יגאל שמיר, מנהל הקריאייטיב הראשי. 
עם רכישת המשרד התבקש פתחי לחתום על חוזה העסקה מן המניין כעובד המשרד, אך במסגרת זו הוא התבקש לוותר על כל הזכויות שאותן צבר לאורך השנים. פתחי סירב לחתום על החוזה החדש וביקש לפרוש מהמשרד לאחר שזה ישלם לו את הפיצויים המגיעים. במשרד סירבו בטענה שהוא הועסק במתכונת פרילנס, המקבל שכר לפי חשבונית, ועל כן הודיעו לו כי לא ישלמו לו כל פיצוי בעבור העשור האחרון. 
בעקבות זאת הגיש פתחי כנגד המשרד תביעה לפיצוים על סך 960 אלף שקלים, סכום שמורכב מ-310 אלף שקל פיצויי פיטורים, פיצוי על עוגמת נפש ופגיעה במוניטין בסך 150 אלף שקל ופיצוי בגין שעות נוספות וזכויות נוספות בסך 500 אלף שקל. לדבריו, כפי שעולים מן התביעה: "המשרד הקריב אותו על מזבח העסקה עם חברת הפרסום העולמית פובליסיס, תוך שהוא רומס את זכויותיו בשרירות ובחוסר תום לב כשהוא בשיא עשייתו והצלחתו". עוד טען, כי התנהלות המשרד כלפיו גרמה לו ל"סבל רב ועוגמת נפש" וכן "הלבינה את פניו בעולם הפרסום והתקשורת".
בבית הדין לעבודה שאליו הוגשה התביעה הובהר למשרד הפרסום כי בין הצדדים התקיימו יחסי עובד מעביד ועל כן, עדיף יהיה לו להגיע להבנות עם פתחי מחוץ לכותלי המשרד כדי לחסוך לעצמו את הדיונים הארוכים והסחבת כאשר התוצאה הסופית כמעט וידועה מראש. בסופו של יום, הצדדים תיאמו פגישה באמצעות עורכי הדין, שבה סוכם כי פתחי יוותר על דרישת הפיצוי בגובה מליון שקל ובמקום זאת המשרד ישלם לו את הפיצויים המגיעים לו, לרבות שאר הזכויות, כפי שהיה מקבל כל עובד מן המניין, שכיר של המשרד, בעל וותק דומה. 
תגובות לכתבה(10):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 10.
  תביעת העובד פתחי
  שלמה 06/2020/20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק לתבוע זו הדרך
  סגור
 • 9.
  גליקמן אתם פראיירים!
  יותם 02/2017/08
  הגב לתגובה זו
  2 5
  כל הרעיון של פרילאנס הוא חשבוניות מנופחות. זה לא סוד. אם גליקמן היו הולכים לבית המשפט הם היו זוכים כי לא נרמסה אף זכות של העובד. השמנמן הרדיקל היה יכול לדרוש לעבוד כשכיר ולקבל חצי ממה שהרוויח, אולי פחות, ואז היה מקבל פיצויים מלאים לפי חוק (הרעת תנאים דינם כפיטורים). הוא בחר לעבוד כפרילאנס כדי להרוויח יותר ולא ברור למה הם משלמים. נעזוב את זה שהוא פשוט לא מוכשר...
  סגור
 • 8.
  חצוף שעושה נזק לכל הפרילנסרים
  פרילנס 01/2017/30
  הגב לתגובה זו
  4 3
  התעקש לעבוד כפרילנסר כל התקופה כדי לקבל עוד כסף מהמשרד, ואז בסיום העסקתו דורש עוד יותר כסף. זו נוכלות. אבל בטח הוא יתייג גם את התגובה הזו כ'שמאל', כי ככה זה עובד היום במחנה הפוליטי שלו - מי שלא מסכים איתו הוא בוגד.
  סגור
 • 7.
  גם כסף לא משנה את זה שהוא דוש מזדקן (ל"ת)
  דושולוג 01/2017/26
  הגב לתגובה זו
  10 9
  סגור
 • 6.
  צדק לכל
  גדי 01/2017/26
  הגב לתגובה זו
  7 0
  למה לוותר על זכויות? אחרי כל ההצלחות האלה""???
  סגור
 • 5.
  מברוק פתחי
  מנסר מורשה 01/2017/26
  הגב לתגובה זו
  8 0
  תזמין אותנו לנסורת בכריתים או משהו
  סגור
 • 4.
  העיקר שישמור את החשבוניות שהוא מוציא לביבי.. (ל"ת)
  תום 01/2017/26
  הגב לתגובה זו
  8 4
  סגור
 • 3.
  זכויות עובדים זה סמאל
  עודד אורבך 01/2017/26
  הגב לתגובה זו
  4 3
  מזל טוב פתחי, אם תשים לב מה שדרשת זה בין השאר אחד הדברים שהקרן החדשה תומכת בהם
  סגור
 • 2.
  בכיין
  פתחי 01/2017/26
  הגב לתגובה זו
  3 8
  למה אתה עובד עם חשבונית?! תקבל את הזכויות שלך כעובד עם תלוש!
  סגור
 • 1.
  אנחנו לימדנו אותו הכל
  ראש עיריית עמונה 01/2017/25
  הגב לתגובה זו
  6 0
  גאים בו ומחכים שיחזור הביתה
  סגור