פרסום ושיווק

ח"כ אמיר אוחנה: "עד שהחלטת האימוץ לא תשונה - לא אצביע עם הקואליציה"

מורן ישעיהו |  4
משכן כנסת ישראל (באדיבות אתר הכנסת) (צילום באדיבות אתר הכנסת)
חבר הכנסת אמיר אוחנה הודיע היום (ג') ליו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן כי לא יצביע עם הקואליציה עד שתשונה עמדת המדינה בנושא אימוץ בקרב זוגות חד מיניים. בפוסט שפרסם בפייסבוק כינה אוחנה את הסוגייה "קו פרשת המים".
"אני מכהן בכנסת כשנה וחצי. עד עכשיו הצבעתי עם הקואליציה בכל נושא, נושאים שאני שלם איתם ונושאים שאינני שלם איתם – למעט בנושאים להט"ביים (בהם פשוט לא יכולתי להצביע נגד, ולמרות שבתודעה של חלקכם עשיתי כך – זה לא קרה מעולם). חייתי בפשרה בין הרצון לקדם שיוויון חירויות להט"בי לבין הצורך בתחזוק קואליציה המבוססת גם על קולות של אלה שהעניין הלהט"בי זר להם, מוזר להם ובלשון המעטה – אינו מתיישב עם השקפת עולמם. עשיתי כל מה שיכולתי כדי לקדם דברים שבאמת אפשר לקדם, לא רק במישור דעת הקהל (ובעיקר הקהלים הלא מובנים מאליהם, להבדיל מהתלמים החרושים כבר לעייפה) אלא גם במעשים ממש: התחייבות שרי הביטחון (הקודם והנוכחי) כי צה"ל יתייחס בשיוויון מלא לבני זוג בני אותו מין כפי שהוא מתייחס לזוגות שאינם בני אותו מין בקרות אסון ושכול, הבאת תקציבים יותר מאי פעם בעבר לארגוני הנוער הנותנים לנוער להט"בי תחושת שייכות ואיכפתיות, לבית דרור המעניק מסגרת ובית חם ואוהב לנוער להט"בי שהושלך מביתו ע"י משפחתו, השירות הפסיכוסוציאלי שמעניק טיפול לאלה המצויים על סף תהום וזקוקים לו כאוויר לנשימה", כתב אוחנה.
עוד הוסיף ואמר כי "התגלגלה לפתחו של שר הרווחה חברי חה"כ חיים כץ הזדמנות היסטורית. מדובר בהחלטה לתקן עוול ארוך שנים – כזה שהתחולל לא רק תחת כהונתו, אלא גם תחת כהונתם של שרי רווחה מיש עתיד וממפלגת העבודה (למעשה עמדת המדינה שהובעה בבג"ץ איננה מדיניות חדשה אלא עמדה שנוהגת מאז 2008) – וכמי שאוזנו קשובה לעניינים להט"ביים כפי שהוכיח בעבר (התקציבים לבית דרור ולשירות הפסיכוסוציאלי הועלו משמעותית ע"י השר חיים כץ) אני מתכוון לעזור לו לא להחמיץ את ההזדמנות הזו".
"אני מודיע בזאת שעד שההחלטה לא תשונה מהותית (ולא סמנטית) ונושא האימוץ ייבחן בכל מקרה לגופו ובאופן שיוויוני שאיננו מפלה קטיגורית בין הורים מיועדים להט"ביים לכאלה שאינם – לא אצביע עם הקואליציה. 2017. תתקדמו."
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מדינה מושחתת וגזענית.
  דניאל 19/07/2017 12:18
  הגב לתגובה זו
  0 6
  כל הזמן בוכים במדינה הזאת שמקפחים אותנו בעולם... מדינה של אכלו לי שתו לי אבל למוסדות המדינה המושחתים והגזענים אין בעיה לפגוע ולהתעלל באזרחיה שלה וזה כולל את כולם.ממשלה.כנסת.שופטים.פרקליטות.משטרה.פשוט לא יאומן...אני סטרייט לחלוטין ולא שמעתי שהורים מהקהילה התעללו או רצחו ילדים שלהם או את בני זוגם.אבל להורים נורמטיביים זה קורה כל שני וחמידי אז שהמדינה ובתי המשפט ושר הרווחה הגנב ואמיר אוחנה הפושטק שאם לא היה בליכוד לא היה לו ממה להתפרנס.שיחפשו את עצמם ויפסיקו לפגוע באנשים ולא חשוב מאיזה מגזר.
  סגור
 • 1.
  איזה בושה כל הלהטבים. ילד זה צעצוע ? פינוקיו ?
  אחד 18/07/2017 19:12
  הגב לתגובה זו
  7 8
  לך תתקדם אתה ותמצא אישה כמו כל גבר נורמלי.
  סגור
 • ואתה קורה לעצמך גבר נורמלי??? (ל"ת)
  דפוק 19/07/2017 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • מה הקשר מטומטם? (ל"ת)
  בור ועם הארץ 19/07/2017 11:54
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור