פרסום ושיווק

פסגות וטיפרנקס יפתחו מערכת בינה מלאכותית לניהול השקעות

מורן ישעיהו | 
בית ההשקעות פסגות וחברת הפינטק הבינלאומית טיפרנקס הודיעו היום (ב') על שיתוף פעולה במיזם חדשני בתחום ניהול ההשקעות. המיזם המשותף כולל פיתוח מערכת קוואנט לשוק המוסדי שתתבסס על טכנולוגיה חדשנית של machine learning ו – big data. המערכת תסייע למנהלי השקעות בפסגות בקבלת החלטות השקעה ובאיתור השקעות אטרקטיביות בהתבסס על מודלים סטטיסטים ואסטרטגיות השקעה מתקדמות שיפותחו באמצעות אותה המערכת.  
ניהול השקעות באמצעות מערכות מחקר כמותיות (קוואנט)  הינו תחום אשר נמצא במגמת גידול משמעותי בעולם בשנים האחרונות והוא בין היתר, נותן מענה אופטימלי לכמויות המידע האדירות שעל מנהל השקעות לנתח ולעבד טרם קבלת החלטת השקעה.
מערכת מסוג זה היא בבחינת מהפכה בתחום ניהול ההשקעות המעמידה לרשות המנהל המוסדי "מחשב על" שמסייע לו לעבד, לנתח ולתחקר  את כלל המידע הקיים בכל שוק פיננסי בעולם בעבר ובזמן אמת. על בסיס ניתוח זה הוא יכול לגבש אסטרטגיות ומודלי השקעה אטרקטיביים המתאימים למדיניות ההשקעות של הגוף. טכנולוגיית ה"בינה המלאכותית" מאפשרת לבחון את המלצות המערכת וביצועי המנהל בכל עת ובמידת הצורך לשפר את ההמלצות העתידיות של המערכת. 
חברת טיפרנקס מובילה בתחום המחקר המבוסס מידע פיננסי כאשר מוצריה מוטמעים בגופים פיננסים גדולים בהם נאסד"ק, איטרייד ובנק סנטנדר וצפויים להשתלב גם במערכת העתידית. בתום תהליך הפיתוח, המוצר החדשני צפוי להיות מוטמע בתהליכי ניהול ההשקעות של פסגות כאשר TIPRANKS תוכל להציע אותו לגופים מוסדיים אחרים ברחבי העולם. 
מנכ"ל פסגות ברק סורני: "המהלך הינו חלק מהאסטרטגיה של בית ההשקעות אשר פועל ליישום חדשנות בכל היבטי פעילותו על מנת להביא ערך ללקוחותיו. המערכת שתפותח תהווה כלי נוסף שיתמוך במנהלי ההשקעות בפסגות בכל אפיקי הפעילות של החברה - חיסכון ארוך טווח, בינוני וקצר. תחום הפינטק מתפתח בשנים האחרונות בקצב מהיר וגוף פיננסי שלא ידע להתאים את עצמו לסביבה המשתנה ולשלב את החדשנות והטכנולוגיה בכל תחומי הפעילות : ניהול השקעות, פיתוח מוצרים, שירות לקוחות ועוד - לא יוכל לשרת את לקוחותיו באופן הטוב ביותר".
מנכ"ל טיפרנקס אורי גרינבאום: "מערכת הקוואנט החדשה מאפשרת לכל מנהל השקעות להריץ כמויות עצומות של מידע אלרטנטיבי על מנת לבנות ולבדוק אסטרטגיות השקעה כמותיות. עולם השקעות הQuant צובר תאוצה בכל העולם ואנו רואים זאת אצל חלק גדול מהלקוחות המוסדים שלנו. הבעיה המרכזית של רוב הגופים היא העלות האסטרונומית של צוותי מתמטיקאים ומתכנתים שמקודדים אסטרטגיות, המערכת החדשה מאפשרת לגופים ללא קבוצות quant וללא צורך בכתיבת קוד לבנות אסטרטגיות לפי רמות סיכון ואופק השקעה כשהבסיס הוא המידע ש-TipRanks מנתחת מהאינטרנט.  הבחירה בפסגות כשותף לפיתוח המוצר הייתה מאוד טבעית עבורנו מכיוון שמדובר בבית ההשקעות הגדול בארץ שמעבר לכך שם דגש על חדשנות ויעילות, דבר שקריטי להצלחת שת"פ עם סטארטאפ".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה