פרסום ושיווק

הנתונים של גולן טלקום נחשפים: 892 אלף מנויים - ומה סך הרווח התפעולי?

דו"חות אלקטרה צריכה חושפים הבוקר את המספרים העדכניים של חברת הסלולר גולן טלקום 
גיא בן סימון | 
זאב קלימי (צילום יוני רייף)
עונת הדו"חות לרבעון השני של השנה נמשכת, והבוקר חברת אלקטרה צריכה מסכמת רבעון לאחר מכירת רשת אייס אוטו דיפו (שהתאפיינה בעלויות קבועות גבוהות ובמצבת עובדים משמעותית), לצד הרחבת הפעילות בתחום הסלולר, עם המותגים Sony ו-Huawei ופעילות שירותי תקשורת באמצעות גולן טלקום.
בשורה התחתונה, הרווח הנקי של אלקטרה צריכה זינק ב-130% ל-135 מיליון שקל, לעומת רווח של 58 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בשורה העליונה, ההכנסות עלו ב-11% ל-1.34 מיליארד שקל ברבעון השני לעומת 1.2 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה בהכנסות מיוחסת לאיחוד לראשונה של תוצאות גולן טלקום. החברה מדווחת בנוסף על עלייה של 35% לעומת הרבעון המקביל אשתקד במכירות דרך הערוץ הדיגיטלי.
הרווח הגולמי עלה ב-15.9% ל-346 מיליון ששקל. ללא איחוד תוצאות גולן היתה נרשמה ירידה ברווח הגולמי עקב איחוד תוצאות אלפא, המאופיינת בשיעור רווחיות נמוך יותר מפעילות החברה, בין היתר, כתוצאה מהשפעה חד פעמית שלילית של ביטול מס הקנייה על מכשירי סלולר בהיקף של 3.5 מיליון שקל.
השורה המעניינת: אלקטרה דיווחה על הכנסות של 133.5 מיליון שקל מפעילות הסלולר של גולן טלקום. ה-ARPU (ההכנסה הממוצעת למשתמש) עמדה על 50 שקלים למנוי. נכון לסוף יוני לחברת הסלולר יש 892 אלף לקוחות, המהווים להערכתה כ-16% מנתח השוק הפרטי. הרווח התפעולי של גולן טלקום הסתכם ב-21.4 מיליון שקל וה-EBITDA הסתכמה ב-36 מיליון שקל. במצגת שפרסמה החברה בצמוד לדו"חות נכתב כי "מגמת נטישת המנויים שאפיינה את גולן במחצית הראשונה של 2017 משתנה, ובחודש יולי כבר נרשמת הגירה חיובית". ועוד נכתב כי נרשמה עלייה ב-ARPU במהלך חודשים מאי-יולי לאור הצעדים שננקטים ע"י הנהלת גולן (לצורך הרחבת סל המוצרים)".
מניית {אלקטרה צריכה} מגיבה לדו"חות בזינוק של 8% במחזור הגדול בבורסה הבוקר (6.7 מיליון שקלים, לעומת מחזור ממוצע של 2.5 מיליון שקלים בחודש האחרון). 
 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה