פרסום ושיווק

ברקע לעלייה בשכר, האמריקנים ממשיכים להגדיל את ההוצאות - הנה המוצרים האהובים שלהם ליולי

אלמוג עזר | 
מצב משקי הבית בארה"ב ממשיך להשתפר. על פי מדדי ההוצאה לצריכה של חודש יולי, האמריקנים קנו יותר ריהוט ואף הגדילו את ההוצאות על בתי מלון ומסעדות. מתוך כך, ההוצאות באופן כללי עלו בשיעור של 0.3%.
הגדלת ההוצאות מופיעה ברקע לירידה באבטלה האמריקנית, העלייה בהכנסות וגם העלייה בשוק המניות בוול סטריט עושה את שלה. דו"ח התעסוקה בחודש יולי הציג עלייה בשיעור של 0.4% באותו החודש. מדובר בעלייה הגבוהה ביותר מזה חמישה חודשים. 
ומה לגבי המחירים בשוק האמריקני? מדד ה- PCE, מדד האינפלציה המועדף על הפדרל ריזרב בכדי לבדוק את שינוי ברמת המחירים בשוק המקומי, עלה ב -0.1%. מדובר בעליה קלה יחסית לעומת שאר שינויי המחירים בשוק שהצבענו עליהם עד כה. לעומת זאת, רמת האינפלציה בשנה האחרונה נותר ללא שינוי על רמה של 1.4%. שיעור האינפלציה קפץ לשיא של חמש שנים עם עלייה של  2.2% בתחילת השנה, אך מאז נחלש בחזרה.
הירידה בקצב האינפלציה בחודשים האחרונים הורידה את הצפי להעלאת ריבית כרגע בארה"ב. זאת לאחר שהבנק המרכזי בחר להעלות את הריבית פעמים השנה (בינואר ובמארס). הירידה באבטלה והצמיחה בתוצר צפויה לבסוף להאיץ מחדש את קצב האינפלציה - כך מקווים נציגים רבים בוועדת הריבית של הפד'. 

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה