פרסום ושיווק

כתב אישום הוגש נגד אמיר ברונפלד - רכש מניות במרמה

מורן ישעיהו | 
כתב אישום הוגש הבוקר (ב') נגד אמיר ברונפלד, מנהל הפיתוח העסקי לשעבר של חברת המשביר 365, בגין עבירות של שימוש במידע פנים והנעה בדרכי תרמית. במסגרת תפקידו במשביר, העניק ברונפלד ייעוץ לחברה והיה מעורב בגיוסים בשוק ההון. בנוסף, בחלק מהתקופה ניהל את תיק ההשקעות של המשביר.
לפי כתב האישום, בינואר 2015 נודע לברונפלד כי סלו מנדלבאום, בעל השליטה בחברת גטר גרופ, בוחן אפשרות לביצוע הצעת רכש במניות החברה ומיד לאחר מכן פנה לחברת אלטשולר שהחזיקה באותה עת במניות גטר גרופ, בבקשה לרכוש את המניות מבלי לעדכן אותם במידע שבידיו. ברונפלד אכן רכש את המניות בסכום של כ-200,000 שקל ואף מסר את המידע והמלצת קניה לשני מכרים שלו שרכשו אף הם ממניות גטר גרופ.
עוד נכתב כי יום אחרי הרכישה פרסמה גטר גרופ דו"ח מיידי על כך שבעל השליטה בוחן ביצוע הצעת רכש. שער המניה עלה בכ-19% אחרי פרסום הדו"ח המיידי. ברונפלד מכר את המניות שרכש והפיק רווח של כ-68,000 שקל.
ברונפלד, ששימש בעבר כמנהל הנוסטרו בחברת החיתום של הבנק הבינלאומי, ריצה עונש של 10 חודשי מאסר לאחר שהודה והורשע בעבירות של תרמית בני"ע (הרצת מניות), קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה