פרסום ושיווק

הותר לפרסום: מאלוביץ' ועד היועץ של נתניהו, העצורים בתיק 4000

על ספסל הנאשמים: שאול אלוביץ', אשתו איריס ובנם אור, סטלה הנדלר מנכ"לית בזק, עמיקם שורר; והמקורבים לנתניהו, ניר חפץ ושלמה פילבר מנכ"ל משרד התקשורת המושעה
גיא בן סימון |  13
שאול אלוביץ' (צילום יח"צ)
הלילה בחצות הוסר צו איסור פרסום על שמות העצורים בפרשת בזק, בהם שאול אלוביץ' בעל השליטה בבזק, אשתו איריס ובנם אור, סטלה הנדלר מנכ"לית בזק, עמיקם שורר (יד ימינו של אלוביץ'), והמקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו: ניר חפץ, ושלמה פילבר - מנכ"ל משרד התקשורת המושעה. לפי הערכות, נתניהו צפוי להיחקר במסגרת הפרשה.
לפי החשד העיקרי, בעת ששימש כשר התקשורת, ראש הממשלה נתניהו קיבל סיקור אוהד באתר "וואלה" בתמורה לקידום אינטרסים של בזק במשרד התקשורת. בפרשה העידו בין היתר העורך הראשי של "וואלה" אבירם אלעד, מנכ"ל האתר אילן ישועה, והעורך הראשי לשעבר ינון מגל שהודה כי כשהיה עורך האתר הופעלו עליו לחצים לסיקור אוהד של בני הזוג נתניהו. מנהל לשכת ראש הממשלה לשעבר דוד שרן ומנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר הראל לוקר מסרו גם הם עדות פתוחה ברשות ני"ע במסגרת ההתפתחות בפרשה.
אלוביץ' חשוד במרמה והפרת אמונים בתאגיד, מתן שוחד ועבירות שיבוש מהלכי משפט.
סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק, חשודה במתן שוחד, שיבוש הליכים, מרמה, הפרת אמונים ועבירות נוספות.
 ניר חפץ שנחשב למקורב לנתניהו, חשוד בין היתר בלקיחת שוחד ושיבוש הליכי חקירה. חפץ שימש בעבר כעורך "מעריב" בימים של המחאה החברתית בקיץ 2011 ועוד קודם כעורך 7 לילות של "ידיעות אחרונות". בבחירות האחרונות ניהל חפץ את מטה הליכוד.
שלמה פילבר מנכ"ל משרד התקשורת שהושעה מתפקידו בצל החשדות, נחשב למקורב לנתניהו שנים רבות, ועמד במוקד דו"ח מבקר המדינה שמצא הטיה בהחלטות של משרד התקשורת בנוגע לחברת בזק. בין היתר, פילבר ביטל את הרפורמה שהיתה אמורה לפתוח לתחרות את שוק הטלפוניה הקווית, מנוע הרווח העיקרי של בזק. כעת פילבק חשוד בין היתר בלקיחת שוחד ושיבוש הליכי חקירה.
טרם הסרת צו איסור הפרסום הלילה, אלוביץ' מסר תגובה לתקשורת ובה הכחיש את החשדות. מאנשיו של אלוביץ' נמסר כי בעל השליטה בבזק "מכחיש בכל תוקף את החשדות נגדו. אנו סמוכים ובטוחים שכאשר הדברים יתבהרו, ניתן יהיה להיווכח שלא עבר כל עבירה". 
נזכיר כי בתחילת השבוע נעצרו החשודים  על ידי חוקרי היחידה לפשיעה כלכלית בלהב 433 לאחר שנפתחה חקירה חדשה בעקבות ראיות נוספות שעלו מהסתעפות החקירה של הרשות לניירות ערך. בנומבר האחרון העבירה הרשות את התיק לפרקליטות לאחר שמצאה תשתית ראייתית להעמדתם לדין של אלוביץ' ופילבר. הרשות המליצה בנוסף להעמיד לדין את בנו של אלוביץ' אור, מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, מנכ"ל yes, רון אילון, סמנכ"ל הכספים של yes, מיקי ניימן ומזכירת בזק, לינור יוכלמן שהועברה מוקדם יותר השבוע מתפקידה בצל האזנות סתר לדירקטוריון.
תגובות לכתבה(13):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  מכל החבורה הזאת רק הנדלר עברה על החוק בצורה גסה
  יעקב 20/02/2018 21:39
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סטלה הנדלר היא היחידה שעברה על חוק החברות בצורה גסה ביותר. לא תהיה בעיה להרשיע אותה. שאר המואשמים נמצאים בתחום האפור של חוסר אתיות, עבירות לכאורה והרבה סיפורים. חלקם יזוכו.
  סגור
 • 7.
  אמרתי לכם חוגג בשורטי (ל"ת)
  צחי 20/02/2018 12:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  התרגלו לעשות לביתם, ברמייה ועושק תוך הרגשה שהם חסינים
  אחד 20/02/2018 11:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אלוביץ, הנדלר , והמלככי פנכה שלהם פקידי הציבור היו רגילים לעשות מה שבא להם. דפקו את הציבור במשך שנים וראש הממשלה ועובדיו שיתפו עימם פעולה. ברכות למשטרה ולפרקליטות ששמו סוף להתנהגותם העבריינית . מקווה שימשיכו לנקות את האורוות מאחר ואין לי ספק שגם במשרד ממשלה אחרים, עובדים עלובים דואגים לאינטרסים של בעלי הון על חשבון האינטרס הציבורי.
  סגור
 • 5.
  אז מה אם הוא אוהב סיגרים יקרים וטובות הנאה
  אלי 20/02/2018 09:42
  הגב לתגובה זו
  1 2
  העיקר שהוא מנהל את המדינה היטב מכל הבחינות וזה שהוא שונא תקשורת ונפגע מביקורות זה נושא לבדיקה אבל בעקרון הוא פועל למען המדינה ולטובתה מבחינה ביטחונית כלכלית ועוד אז תניחו לו בבקשה מכם תנו לו הזדמנות ללא חקירות כל יום חקירה אישית חדשה איך הוא יוכל להמשיך כך השמלאנים מרוב קנאה ממשיכים וממשיכים להציג לו אז אנא להפסיק להציק לו
  סגור
 • האם זה בזכותו או למרות זאת
  אמיר 20/02/2018 11:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המדינה מתנהלת טוב למרות הכל ביטחון כלכלה תחבורה חוץ ועוד..השאלה החשובה היא אם כל זאת זה בזכות נתניהו או למרות זאת שהוא ראש ממשלהלדעתי נתניהו לא משפיע על רוב המהלכים והם היו מתנהלים טוב גם אם מישהו אחר היה ראש ממשלה אבל התנהלותו מול הרשויות המוסמכות הזילזול בהם והפגיעה בהם מחלחלת בכל פינה וכבעל למורה אני רואה זאת היטב איך התנהגות של מנהיגים מחלחלת למוסדות החינוך בשיח המזלזל ופוגעני ואי לקיחת אחריות
  סגור
 • אלי שלא שמע על סימני פיסוק, הוא תומך ביבי הטיפוסי
  אזרח 20/02/2018 11:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למי אכפת שביבי אוהב סיגרים? הוא דרש (וקיבל) טובות הנאה , במקרה הזה סיגרים ושמפניה, תמורת קידום ענייניו של מילצ'ן במסגרת סמכותו של כראש ממשלה. אז אם עדיין לא הבנת אדון אלי, זהו ש ו ח ד, או לפחות הפרת אמונים. ובאשר לאיך הוא מנהל מדינה, תראה לי בעיה אחת מהותית שאדון ביבי פתר: את מצוקת הדיור? את מצוקת מערכת הבריאות? שיפר את התחבורה הציבורית כדי למונע פקקים בלתי נסבלים? הביא הסכם שלום רחמנא לצלן ? שום דבר מהותי הוא לא עשה! כל הפעולות שהוא עושה נועדו לשמר את שלטונו .
  סגור
 • אלי כתב נכון לך תחפש מורה ללשון
  רוני 20/02/2018 15:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ריח של גזען נודף ממך בבחירות הבאות הוא עובר את 40המנדטים לא יעזור לכל הצבועים שמבקשים למכור את המדינה בשקל
  סגור
 • 4.
  הנדלר
  אהרון 20/02/2018 09:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האדם השנוא ביותר על מנויי בזק היא הגברת הנדלר שבאה לבזק אחרי שעשתה תרור למנויי יס . אישה כוחנית בלתי נסבלת תחמנית ערמומית ועל פניו ולמען הזהירות גם עבריינית
  סגור
 • 3.
  המנייה בזק וקבוצתיה גמורות ואלוביץ גם (ל"ת)
  טומי 20/02/2018 08:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  הביתה או לכלא
  אזרח פשוט 20/02/2018 07:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא צריך ללכת, ואח"כ יבחר שוב , חבל על הכסף, צריך ללכת, השאלה אם הביתה או לכלא.
  סגור
 • 1.
  טיהורי סטלין
  בוכרין 20/02/2018 04:58
  הגב לתגובה זו
  1 2
  התחיל מסע טיהורים בולשביקי סטניליסטי ואין אף אחד שיכול לעצור את זה עד שלא יפילו את נתניהו. תיכף ייעצרו כל מי שיש לו בן דוד רחוק שהגיב תגובה אוהדת לנתניהו. שכל אחד יכין תיק, כלי רחצה ומגבת, מחר בלילה דופקים בדלת אנשי הנ.ק.וו.ד
  סגור
 • קישקושים רגילים של טוקבקיסטים שששקרניהו משלם להם
  שט 20/02/2018 10:52
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הנוכל הגדול הוא שקרניהו וחלק מהנוכלות שלו הוא להחריה את מוסדות המדינה הדמוקרטיים בטענה שהם רודפים אותו. ביבי שקניהו צריך לחלכת כמה שיותר מהר, ביבי אסון למדינה.
  סגור
 • אתה ממש לא נותן לעובדות ולראיות לבלבל אותך הא ? (ל"ת)
  אחד 20/02/2018 09:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור