פרסום ושיווק

אלוביץ' בבית המשפט: "מנסים לגרום לי להודות בדבר שלא עשיתי"

סטלה הנדלה שוחררה למעצר בית; רשות ניירות ערך על פרשת המסרונים: "האירוע חמור אך לא מדובר במעצר בלתי חוקי"

מורן ישעיהו |  5
שאול אלוביץ' (צילום דוברות בזק)
בית משפט השלום בתל אביב דן היום (ב') בעניינם של ניר חפץ, סטלה הנדלר, אלי קמיר, שאול ואיריס אלוביץ'. זאת לאחר בקשת המשטרה להאריך את מעצרם בעקבות חשיפת פרשת המסרונים בין מנהל תיק החקירה ברשות לניירות ערך, עו"ד ערן שחם-שביט ושופטת המעצרים בבית המשפט בת"א, רונית פוזננסקי-כץ.
במהלך הדיון פנה שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת בזק, לשופט עלאא מסארווה ואמר: "אדוני, אני מרגיש שכל החקירה שוברים אותי, מנסים לשבור את רוחי, לפגוע בנשמתי ולפגוע בבריאותי. כל ערב ישבתי אצל החובש חצי שעה-שעה לבדיקות לחץ דם.
"החוקרים מנסים לגרום לי להודות בדבר שלא עשיתי מעולם. אמרתי להם שלא אשקר - גם אם אסבול מהתקף לב. מחסלים אותי בריאותית", הוסיף אלוביץ'.

בתמונה: השופט עלאא מסארווה 
קודם לכן קבע בית המשפט כי איריס אלוביץ' תשוחרר למעצר בית בן 10 ימים. בהמשך, גם סטלה הנדלר שוחררה בתנאים מגבילים למעצר בית למשך 7 ימים. כמו כן, נאסר עליה ליצור קשר עם המעורבים בפרשה למשך 45 ימים. בנוסף, נדרשה ערבות צד ג' שתיחתם על ידי בן זוגה, אייל הנדלר.
אתמול נחשפו תכתובות בוואטסאפ טרם הארכות המעצר בתיק 4000 בין שביט ופוזננסקי בהן ביקש ממנה להיראות מופתעת מבקשות המעצר. היא השיבה: "אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת". מהדברים ניתן להסיק על תיאום לכאורה בין השניים לפני הדיונים.
נציגת רשות ניירות הערך, עו״ד יהודית תירוש, ציינה כי האירוע חמור מאוד כאשר השופטת ועורך הדין נמצאים בחקירה. "לצד זאת יש כאן תיק חקירה, תיק חמור, שמדבר על אירועי שיבוש שמיוחסים לשאול אלוביץ' וניר חפץ", אמרה והוסיפה: "אנחנו לא מסכימים עם האמירה שמדובר במעצר בלתי חוקי".
הרשות ביקשה את הארכת מעצרם של בני הזוג אלוביץ' עקב שיבושים בהם היו מעורבים. "נעשתה אתמול חשיבה מחודשת כדי לצמצם ככל שניתן את ימי המעצר. ירדנו מ-8 ימים במקור ל-7 ימים. איריס אלוביץ' תשוחרר בתנאים מגבילים. זה יקשה עלינו אבל על בית המשפט לחשוב קדימה, לבחון את הדברים לגופו של עניין. ואנו מבקשים את המינימום הנדרש לצרכי חקירה".
עורך הדין של ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה, אמר כי "דוקטרינת ההגנה מן הצדק 149/10 טוענת שבפגם בהליך, כגון שהיה, מחייב שחרור מיידי של האדם. בנוסף, הטענה לבקש את מעצרו של אדם כי הוא עלול לשבש הליכי חקירה בעוד בית המשפט עצמו משבש הליכי חקירה".
על הדברים הוסיף עורך הדין של סטלה הנדלר: "אם לא היה מתגלה הסיכום המוקדם, אני הייתי מגיע לדיון, מדבר על חוק האדם וחירותו, עדת הצלמים היו מצלמים אותה שוב, ובסוף היא היתה שואלת אותי למה אני עדיין במעצר והייתי אומר לה כי כך החליט בית המשפט בהחלטה מושכלת".
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  אלוביץ הנדלר חפץ חשודים בשיבוש חקירה וזה מאד חמור
  טלטל 27/02/2018 09:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש לאפשר את חקירת החשודים בהתאם לנהלים.ואם נתניהו ירצה לדחות חקירותיו יש להמשיך להחזיק את אלוביץ הנדלר וחפץ במעצר עד אחרי חקירת נתניהו.שיהיה על מצפונו.וידעו הנחשדים שהביבושון לא סופר אותם.ואולי יקבלו שכל וישתפו פעולה
  סגור
 • 4.
  פוטש
  דב 26/02/2018 16:39
  הגב לתגובה זו
  1 1
  פוטש של הקואליציה השמאלנית: תקשורת-מערכת המשפט-משטרה. ובימי פורים אלה: לא ייבדל מקומו של אהרון ברק.
  סגור
 • 3.
  אין פה שום משפט ואין שום צדק. הכל נסגר מראש.
  ישראלי 26/02/2018 15:56
  הגב לתגובה זו
  7 0
  יש לבטל מיד את כל הפרשות ולקבוע נהלים חדשים שיבטיחו שאין שום קשר בין שופטים לתובעים ובין התובעים למשטרה. ובין המשטרה לתקשורת. עד שלא אפס אמון במערכת המשפט.
  סגור
 • 2.
  לפטר את חיות, הסרחון מתחיל מהראש (ל"ת)
  גרסטל 26/02/2018 09:41
  הגב לתגובה זו
  9 0
  סגור
 • 1.
  עכשיו עוכרי הדין של העצורים מתחילים עם הספינים
  אחד 26/02/2018 09:40
  הגב לתגובה זו
  1 7
  ללא קשר לארוע המסרונים, יש ראיות כבדות נגד כנופיית בזק: חפץ , הנדלר והאלוביצים.
  סגור