פרסום ושיווק

תלונה במשטרה על השחתת שלטי חוצות של טיב טעם

עשרות פוסטרים ובילבורדים של קמפיין טיב טעם הושחתו באזור נתניה, על רקע המאבק סביב חוק המרכולים וסגירת עסקים בשבת. הקמפיין קורא ל"חופש לבחור"
אלכסנדר כץ |  5
השחתת שילוט חוצות טיב טעם (צילום אסף לוי)
שבוע לתוך הקמפיין של טיב טעם, ונראה שיש גורמים שאינם מרוצים ממנו. החברה מדווחת על עשרות שלטי חוצות, פוסטרים ובילבורדים, שהושחתו באזור נתניה. המסר "פתוח בשבת וחג" ולוגו החברה נמחקו בצבע לבן. בחברה הגישו תלונה במשטרה.
טיב טעם עלתה ברביעי שעבר בקמפיין פרסומי הקורא לחופש הבחירה בעריכת קניות בשבת. הקמפיין גם זכה בשבוע שעבר במצעד הפרסומות של אייס. המהלך הושק כשברקע "חוק המרכולים" שיזם שר הפנים אריה דרעי, והמאבקים שהתרחשו בשבועות האחרונים באשדוד, כולל קנסות מצד העירייה לעסקים שנפתחו. המטרה של טיב טעם היא להמשיך ולהפעיל את חנויותיה בשבת, מקור הכנסה גדול לרשת, מהיחידות בישראל שפועלות בסוף השבוע, יחד עם רשת המרכולים AMPM, ורשתות מרכולים קטנות יותר, בעיקר בתל אביב וסביבתה. החוק גם מתייחס למתחמי הקניות הגדולים הפועלים בשבתות, כגון מתחם שפיים.

 
עם תיקשור ההודעה לעיתונות בשבוע שעבר, באתר ערוץ 7 – הפונה לציבור הדתי-לאומי – טענו כי מדובר ב"קמפיין פרובוקטיבי" והוסיפו כי טיב טעם מוכרת טריפות ופתוחה בשבתות. כבר אז היה ברור כי קמפיין כזה עשוי לעורר קיצוניים.
בטיב טעם אומרים כי "הקמפיין 'החופש לבחור' תומך בחופש בחירה, ומבקש להזכיר לכולנו את היסודות הרעיוניים והאידאולוגיים עליהם הוקמה מדינת ישראל - החופש לבחור באורח חיים ללא הבדל דת, גזע ומין וללא גבולות  מגדריים, החופש להיות ישראלי ולבחור מתי לקנות ומה לאכול, והפלורליזם שהוא מיצג עומד בניגוד גמור לונדליזם, השחתת שילוט חוצות וניסיון לסתום פיות".
מנכ"ל קבוצת טיב טעם, עדי כהן, מסר כי "לא נאפשר לתופעות מהסוג הזה להרים ראש ולתת לקומץ עבריינים קיצוניים להשתלט על המרחב הציבורי. אנו מגנים כל ביטוי של ונדליזם, ומיד עם היוודע המקרה, הגשנו תלונה למשטרת ישראל בכדי להביא את הפושעים לדי ולאפשר לציבור כולו את החופש לבחור, גם בפרסום". לדבריו, "ההשחתות נבעו מרצון להדיר את חשיפת טיב טעם לקהל הרחב הכולל את הרוב החילוני, לו זכות הבחירה מתי לקנות ומה לאכול".
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  שקוף שהם השחיתו את זה לעצמם.
  כל כך ברור 16/03/2018 15:07
  הגב לתגובה זו
  2 1
  איך אחרת ישיגו פרסום בתור "כוחות האור שנלחמים בחושך"? מכירה של אוכל פג תוקף לא השיג את המטרה הזאת...
  סגור
 • 4.
  כולנו חזרזרירים קטנים
  משחית מי שמושחת 16/03/2018 12:39
  הגב לתגובה זו
  2 1
  באופן אישי בעד עונש מוות למי שמשחית שלטי פרסום מטעמים דתיים
  סגור
 • 3.
  יחצ זול. לא קרה (ל"ת)
  חראדים 14/03/2018 13:11
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 2.
  השבת שייכת לנו
  חילוני חד 14/03/2018 10:30
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אלוהים עושה אורגיות בשבת ואנחנו עסוקים בסופר פתוח או סגור
  סגור
 • 1.
  סחתיין
  אורי 13/03/2018 21:01
  הגב לתגובה זו
  2 3
  כל הכבוד לטיב טעם על האומץ להוביל את המחאה. היה אפשר ללכת עם זה קצת יותר רחוק אפילו
  סגור