פרסום ושיווק

נקודת אל חזור: רק שליש מהפרסום בארה"ב יופנה השנה ל-TV

לראשונה חלקה של הטלוויזיה בפרסום בארה"ב צפוי לרדת מתחת לשליש מעוגת הפרסום, מ-33.9% ב-2017 ל-31.6% ב-2018. הדיגיטל מנגד ממריא וצפוי לצמוח בנתון דו ספרתי
משה בנימין | 
מסכי טלויזיה (צילום גטי אימג'ס)
דו"ח חדש של eMarketer צופה כי ב-2018 תמשך הירידה בהוצאה לפרסום בטלוויזיה בארה"ב בכ-0.5%. נתח השוק (כספי) של הטלוויזיה בעוגת הפרסום האמריקאית יעמוד על 69.87 מיליארד דולר ב-2018. המשמעות היא שב-2018, לראשונה יירד חלקה של הטלוויזיה בארה"ב מתחת לשליש מהתמהיל, מ-33.9% ב-2017 ל-31.6% ב-2018.
על פי המחקר, ב-2020 צפויה הטלוויזיה להתאושש בזכות הבחירות לנשיאות ארה"ב - אירוע שצפוי להזרים כספי פרסום רבים לטלוויזיה באופן טבעי. אירוע נוסף שיתלווה ויעודד את ההתאוששות הזמנית, היא אולימפיאדת הקיץ בטוקיו שמשמשת גם כן כהזדמנות למפרסמים רבים.
"המעבר של הצופים לצפיית OTT (Over The Top) משנה את האקלים של שוק הפרסום בטלוויזיה", מסבירה מוניקה פירט מ-eMarketer שאחראית למחקר. "בעוד שהרייטינג של ערוצי הטלוויזיה ממשיך לרדת, כך גם ההוצאה לפרסום של המפרסמים צונחת, בייחוד בשנים ללא אירועים משמעותיים כגון בחירות לנשיאות או אולימפיאדה", היא מוסיפה.
OTT הם למעשה שידורי תוכן המועברים לצופים באמצעות חיבור לאינטרנט. דהיינו, בשונה מערוצי השידור החינמיים הפתוחים לכל דורש בטלוויזיה ובדרך כלל במתכונת של תשלום במנוי חודשי כדוגמת נטפליקס, הולו ועוד. השוק הישראלי נמצא כיום בשיאו של התהליך עם צמיחת סלקום TV ופרטנר TV שמגדילים מדי רבעון את מכסת הלקוחות על חשבון HOT ו-yes ובאופן עקיף גם מחלישות את הערוצים המסחריים דוגמת קשת, רשת וערוץ עשר.
בזמן שהטלוויזיה מלקקת את הפצעים, על פי eMarketer סקטור הדיגיטל צפוי לצמוח ב-18.7% מה שמהווה במונחים כספיים הוצאה של 107.3 מיליארד דולר. לדברי אנליסט eMarketer פול ורנה, "לא בטוח באיזו מידה הוידאו בפלאפורמות דיגיטליות יכסה על הצניחה בפרסום בטלוויזיה, אך הצמיחה של סקטור הוידאו בדיגיטל גבוהה יותר מהירידה בטלוויזיה".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה