פרסום ושיווק

אחרי 3 חודשים בלבד - לאו ברנט "פיטר" את מכללת אפקה

הסיבה לפרידה מקצועית ומסחרית. אי שביעות הרצון הייתה הדדית כך שההחלטה הייתה יכולה להתקבל באותה מידה על ידי המכללה עצמה. אפקה: "התקבלה החלטה משותפת"
משה בנימין |  8
מכללת אפקה (צילום יח"צ)
לאחר מספר חודשי עבודה משותפים, משרד הפרסום ליאו ברנט בניהולו של אדם פולצ'ק הודיע למכללת אפקה כי יפסיק להעניק לו שירותי פרסום, ולמעשה "פיטר" את המכללה כלקוח של המשרד מסיבות מקצועיות ומסחריות - כך נודע לאייס.
אפקה הפכה בשנים האחרונות לסמל המייצג את תחלואי ענף הפרסום כשיצאה במכרז אליו הזמינה כ-23 משרדים. מאז תיקנה את דרכיה עם מכרז שהציע למשרדים להגיש מועמדותם על סמך עבודת עבר שמתוכם ייבחרו 3-4 שיציגו בפני המכללה. תקציב המכללה שעמד על כ-2.5 מיליון שקלים, טופל במשרד הפרסום פובליסיס עד שזה סגר את שעריו. משם עבר המשרד לידיו של גליקמן שמיר סמסונוב במין העברת מושכות בתוך קבוצת פובליסיס עד למכרז האחרון שנערך בספטמבר 2017.
במכרז זה זכה ליאו ברנט ולמעשה סגר את המעגל כאשר התקציב חזר לניהולו של אדם פולצ'ק שטיפל בו בימיו בפובליסיס. לפני 3 חודשים החליט משרד הפרסום על סיום העבודה על התקציב והודיע על כך למכללה. לאייס נודע כי אי שביעות הרצון הייתה הדדית כך שהחלטה על פרידה הייתה יכולה להתקבל באותה מידה על ידי המכללה עצמה.
הסיבה המרכזית לפרידה, לפחות מבחינת משרד הפרסום, נעוצה בעובדה שהוא לא קיבל מהמכללה את מרחב הפעולה שנדרש כדי להפיק את המרב ולהציג את יכולתו הקריאייטבית והאסטרטגית. על כך יש להוסיף את העובדה שהמכללה רוכשת את המדיה באופן עצמאי, סיבה נוספת שיכולה לשמש כזרז לסיים את ההתקשרות שאינה מועילה למשרד הפרסום מבחינה מסחרית.
 
בשנים האחרונות, רוב תקציבי האקדמיה, אוניברסיטאות ומכללות הפכו לשדה קרב דיגיטלי שמתמקד בלידים על בסיס פרפורמנס. למעט הבלחות ספורדיות לטלוויזיה, רובו של תמהיל הפרסום מופנה לדיגיטל, פרפורמנס, סושיאל וכו', בעיקר כשמדובר בתקציבים בינוניים ומטה. זו גם הסיבה שהיעד הבא של אפקה לאחר סיום ההתקשרות עם ליאו ברנט הוא dsay תחת ניהולו של אייל הובר לוי.
ממכללת אפקה נמסר בתגובה: "המשרד זכה במכרז הפרסום וניהל את התקציב במשך מספר חודשים. לאחר תקופה זו התקבלה החלטה משותפת על סיום ההתקשרות".
במשרד הפרסום ליאו ברנט סירבו להגיב.
תגובות לכתבה(8):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מי שהולך לישון עם כלבים קם עם פישפשים
  קלישאה נכונה 23/04/2018 14:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי שעושה מכרז ל 23 משרדים ואז "מתקן" אותו אבל לא משנה כלום מי שקונה מדיה לבד אבל רוצה מקסימום לידים יגמור במכללת נתניה
  סגור
 • 4.
  מכללה חלשה עם קמפיינים שיווקיים ברמה מאוד נמוכה (ל"ת)
  רוני 23/04/2018 11:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  שחצנות וחוסר מקצועיות
  רן 23/04/2018 08:35
  הגב לתגובה זו
  1 2
  אתם מתגאים ש״פיטרתם״ לקוח אחרי 3 חודשים? איפה היתה בדיקת הכדאיות הכלכלית לפני שהתחלתם לעבוד ביחד? ולמה לא הבהרתם את מערכת היחסים ואת מרחב הפעולה שלכם לפני שנחתם ההסכם? האמת הפשוטה היא שכמו רוב משרדי הפרסום רצתם אחרי עוד לקוח חדש, עוד כותרת באייס או בגלובס בלי קשר לכדאיות הכלכלית. ידעתם למה אתם נכנסים אבל אמרתם לעצמכם ״נסתדר״. כנראה שהמכללה לא היתה מרוצה מכם ברמה כזאת ובמהירות כזאת שמהר מאוד הבנתם שאין לכם מה לחפש שם. אני לא הייתי מתגאה בכישלון מקצועי. ובטח שלא הייתי מוציא על זה הודעת יחסי ציבור
  סגור
 • אתה
  אח של רן 23/04/2018 09:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שאתה תקבל איזשהו תקציב, אתה תעשה אותו כמו שאתה רואה לנכון. ואתה לא תייעץ אתה לאחרים אתה.
  סגור
 • תודה אח שלי על העצה
  רן 23/04/2018 13:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני כבר קיבלתי הרבה תקציבים בחיים שלי. אבל אני אף פעם לא הפעלתי שיקול של גניבת כותרת באייס - לא כשגייסתי לקוח ולא כשפיטרתי לקוח. משרד פרסום הוא עסק כלכלי ואם מגייסים לקוח ואחרי 3 חודשים הוא נהיה לא רווחי אז מישהו היה לא מקצועי. ואם הוא כן רווחי אבל מפטרים אותו כי לא כיף או נעים לעבוד איתו אז זה סתם ילדותיות
  סגור
 • 2.
  אפקה הפכו למוקצים. אף משרד כבר לא רוצה לגעת בהם (ל"ת)
  שי 22/04/2018 21:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • אז למה ליאו ברנט נגעו בהם? (ל"ת)
  דנה 23/04/2018 09:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  כן ירבו פיטורים כאלה (ל"ת)
  לקוחות פח 22/04/2018 16:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור