פרסום ושיווק

פירוק יורוקום אולי לא ישפיע על האג"ח, אבל המניות והבנקים חוטפים

חברות קבוצת יורוקום מבהירות כי אין להחלטת הפירוק השלכות על האג"ח או על היתרי השליטה. בעלי המניות והבנקים ישלמו את המחיר
ערן סוקול |  1
שאול אלוביץ' (צילום דוברות בזק)
בהמשך להחלטת נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין אשר פורסמה אתמול, להכנסת קבוצת יורוקום תחת צו פירוק ב-3 במאי, מפרסמות הבוקר (ב') חברות הקבוצה את התייחסותן הרשמית, הכוללת בעיקר הבהרות לפיהן אין להחלטה בדבר פירוק יורוקום תקשורת השלכות על אגרות החוב של החברות או על היתרי השליטה בהן.
עם זאת, מי שצפוי לשלם את המחיר הם בעלי המניות של חברות הקבוצה אשר צונחות כעת בבורסה ובעלי מניות הבנקים. לבנק {פועלים} עומד חוב של 350 מיליון שקל, לבנק {דיסקונט} עומד חוב של 480 מיליון שקל ולבנק ה{בינלאומי} עומד חוב של 141 מיליון שקל ובנוסף, חייבת החברה כ-200 מיליון שקל לנושים שונים, בניהם בנק {מזרחי טפחות}.
כאמור, ביהמ"ש הוציא אתמול צו פירוק לחברת יורוקום תקשורת אשר ייכנס לתוקף ב-3 במאי, השהייה זו ניתנה לבקשת עורכי הדין של הבנקים הנושים על מנת לאפשר מיצוי הליך של הסדר נושים.
בהתאם להחלטה, במידה והנושים לא יגיעו להסדר למכירת החברה עד מועד זה, ימונה כונס נכסים אשר ימכור את נכסי יורוקום: {בזק}, {אינטרנט זהב}, {אנלייט אנרגיה}, {בי קומיוניקיישנס}, {חלל תקשורת} ו{סאטקום מערכות}. על פי החלטת בית המשפט, כונס הנכסים הרשמי יהיה המפרק הזמני של יורוקום תקשורת. כמו כן, מונו עורכי דין כמנהלים מיוחדים של יורוקום תקשורת. 
על רקע הדיווח, אתמול לאחר סיום המסחר, הודיעה הבורסה כי הופסק המסחר במניות הקבוצה. (לכתבה המלאה) בקשת הפירוק שהגישו הבנקים באמצע ינואר השנה הגיעה לאחר שיורוקום לא עמדה בחובותיה ולא פרעה חובות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. יורוקום תקשורת חייבת 1.3 מיליארד שקל לנושים כאשר עיקר החוב הוא לבנקים.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כרגע בקומה של אינטרנט זהב יש נכס שלילים
  אזרח 23/04/2018 12:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כך ששם תיווצר תספורת. המניות של אינטרנט 0. על הדרך תפרקו כבר עוד קומה של ביקום סתם קומה מיותרת שלא מחזיקה דבר מלבד מניות בזק וחובות (בקומה של ביקום אין חשש לפרוק רק אם יעשה יזום, בזק שווה מעל החוב).
  סגור