פרסום ושיווק

דירקטוריון ביטוח ישיר מתנה את תנאי השכר של הבכירים ביעד אגרסיבי

לראשונה מאז שנת 2014 דירקטוריון ביטוח ישיר מבקש מהאיספה הכללית לאשר תנאי שכר חדשים, אבל מתנה זאת בעמידה ביעדים
גיא עיני | 
שני כהן. 9 מיליון ביטוח ישיר - קמפיין שוקה (צילום יח"צ)

דירקטוריון {ביטוח ישיר} שבשליטת איי.די.איי אחזקות, מבקש מהאסיפה הכללית לאשר את תנאי השכר החדשים לבכירים בחברה לראשונה מאז שנת 2014 אבל אחד מיעדי החברה הוא יעד של תשואה להון שדורש להיות מובילים בשוק חברות הביטוח.

בקשת הדירקטוריון כוללת אישור של עלות השכר החודשית של המשנה למנכ"ל לא תעלה על 150 אלף שקלים לעומת עלות שכר חודשית של 139 אלף שקלים במדיניות התגמול הקודמת, עלייה של כמעט עשרה אחוז, בנוסף עלות השכר של סמנכ"ל בחברה יעלה מ-120 אלף שקלים בחודש ל-135 אלף שקלים בחודש עלייה של יותר מעשרה אחוזים.
 

בנוסף, החברה רוצה שהאסיפה הכללית תאשר לה לעדכן את השכר ברוטו של נושאי משרה בשיעור של עד 15% מדי שנה אך לא יותר מ-40% במצטבר על פני תקופה בת 5 שנים. בקשה נוספת של פטור מאישור ועדת תגמולים היא שינוי לא מהותי בתנאי כהונתו והעסקתו של נושא משרה הכפוף למנכ"ל זאת במידה והשינו אושר על ידי מנכ"ל החברה והינו בגבולות הקבועים במדיניות התגמול המוצעת, הובהר כי שינוי שנתי בעלות השכר של נושאי המשרה עד 5% לשנה ייחשב כשינוי שאינו מהותי.

אלמנט נוסף שהדירקטוריון מבקש לאשר הוא תקרת התגמול המשתנה השנתי למשנה למנכ"ל ולסמנכ"ל עד גובה  עלות השנתית של הרכיב הקבוע - חלף תקרה של 10 משכורות ובנוסף לכך מבקשים לעדכן את תקרת התגמול המשתנה בגין תרומה ייחודית לשיער של 50% מהתקרה לשנה החלה עליו, חלף שיעור של 20% נוספים כקבוע במדיניות התגמול הקיימת.
במסמך שהופץ צויינו יעדי החברה כשאחד מהם הוא יעד תשואה להון - הדירקטוריון דורש שהתשואה תהיה גבוהה יותר בשנה הרלוונטית מהממוצע של 5 חברות הביטוח הגדולות בישראל (ללא ביטוח ישיר עצמה).

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה