פרסום ושיווק

עובד בג'נרל טרייד ללקוחות: "לא הייתה כוונה לדפוק אף לקוח"

עוד הוסיף: "אף אחד מעובדי החברה לא ידע שהדבר הזה מגיע ולא היה שותף למה שגרם לחברה לקרוס. כרגע אף אחד, כולל אותי לא יודע מה עלה בגורל הכספים"
נועם בראל |  9
סימפל טרייד (צילום גיא בן סימון)
בהמשך להודעה הרשמית שיצאה, לפיה חברת ג'נרל טריד סוגרת את שעריה, ובהמשך לפרסום ב-Bizportal לפיו לקוחות ג'נרל טרייד איבדו את היכולת ליצור קשר עם החברה, אתמול שיגר אחד מעובדי החברה הודעה ללקוחות ובה נאמר:
"לקוחות נכבדים שלום,
ראשית כל, ליבי אתכם. ברור לי שרובכם כועסים עכשיו ובצדק! 
למרות הימים הקשים שעוברים עליי היה חשוב לי לפנות אליכם באופן אישי ובהקדם .
חשוב לי שתבינו שכל עובדי החברה נפגעו מהסיטואציה הזו. כולנו פוטרנו מהרגע להרגע ,ללא תשלום משכורות וללא הודעה מוקדמת. חלקנו בעלי משפחות בדיוק כמוכם. מעל הכל, חשוב לי שתדעו שאף אחד מעובדי החברה, כולל אני – לא ידע או צפה שהדבר הזה מגיע ולא היה שותף למה שגרם לחברה לקרוס! כרגע אף אחד, כולל אותי לא יודע מה עלה בגורל הכספים.
"אני מקווה שזה יתגלה במהרה ומתפלל שיצליחו להשיב כמה שיותר כספים. היחידים שהיו להם גישה לכספים, בהם חשבונות הלקוחות וחשבונות החברה הם בעלי החברה בלבד! לנגד עינינו עמד לתת ללקוח את תנאי המסחר הנוחים ביותר ואת השירות הטוב ביותר שיכולנו לתת מכל הלב. אני אישית נמצא בתעשיית שוק ההון מעל 9 שנים, גייסתי המון לקוחות במרוצת השנים והשם שלי נקי ולא בכדי. ג'נרל טרייד הייתה החברה השלישית שעבדתי בה במהלך הקריירה שלי. מעולם, אבל מעולם לא הייתה לי כוונה "לדפוק" אף לקוח כנגד תמורה כספית, זה דבר ששמתי כערך עליון, הרבה מעל המשכורת האישית שלי.הערכים שגדלתי איתם תמיד יהיו במקום הראשון. 
"גם אני נמצא כרגע בסוג של שוק ושל הלם. גם לי קשה לתפקד בימים אלו. חשוב לי שתבינו שלא פתחנו אף חשבון בידיעה שהלקוח לא יוכל למשוך את כספו, זה מעולם לא עלה על הדעת. המידע שנמסר לנו הוא שכספי הלקוחות נפרדים מכספי החברה ומוגנים לחלוטין. זה גם פורסם באתר החברה לעיני כל. זה שכנראה זה לא היה המצב הגיע כהלם עבורנו.
"היה לי חשוב לגשת אליכם בצורה הזאת, פתוח ,כנה וכואב  כדי שחלילה לא תחשבו שהיה לי חלק בדבר הזה. אני מאחל שהערפל שאנו נמצאים בו יתבהר בהקדם וכולנו נקבל תשובות לשאלות".
נפילת שורט טרייד וג'נרל טרייד גרמה ללא מעט משקיעים לאבד את חסכונותיה, כאשר מעדויות שהגיעו ל-Bizportal עולה עד הרגע האחרון מערכת השיווק המשומנת של ג'נרל טרייד עשתה מאמצים להוציא כספים ממשקיעים.
אותי הפילו בפח ממש עד הרגע האחרון", כתב סוחר בשם בן. לטענתו אפילו בימים האחרו ניסו בחברה לבקש ממנו לשים כספים נוספים. "בחור בחדר מסחר הבטיח לי שהכסף בסדר, וכשרציתי למשוך את הכסף הוא סירב".
סוחר אחר מעיד כי הבעלים, דודו רוז אמר לו העסקים בטוחים לפני ימים אחדים: "בתחילת השבוע דודו רוז שיכנע אותי לשים כסף", כתב.
מעדויות של אנשים עולה כי בשלב הראשון הציעו למשקיעים ללמוד קורסים על שוק ההון. חלק מהאנשים העידו כי הבטיחו להם "להתעשר מהר". בשלב השני ביקשו מהתלמידים להפקיד 5,000 דולר בחשבון מסחר בג'נרל טרייד, שהיא חברה קשורה. כך, לכאורה באמצעות המכללה, אספה ג'נרל טרייד את המשקיעים. מכיוון שבהגדרה לקוחות שמגיעים למכללה הם מתלמדים, הם סמכו על המרצים ולא שאלו שאלות רבות.
תגובות לכתבה(9):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מענין לדעת
  docohen11 23/05/2018 20:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מענין אותי לדעת היכן סחרו העובדים בג"נרל .האם היו להם חשבונות בג"נרל או אצל ברוקר אחר
  סגור
 • 4.
  בושה
  הסוחר 13/05/2018 21:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פשוט בושה מה שהבן אדם הזה אומר להגנתו לא מאמין שכמעט נפלתי בפח שלו מזל שלי שהקשבתי לאינטראקטיב ברוקרס ולאחר שניסיתי להעביר פוזיציה מהבנק הבנתי שהכל שם זה גנבה ורמיה גדולה!!
  סגור
 • 3.
  על ראש הגנב בוער הכובע
  יותם הררי 13/05/2018 19:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מנסה לציער את עצמו תמים… עם כ"כ הרבה הקלטות ועדויות זה לא יעבוד לו
  סגור
 • 2.
  יותם. התחייבת שהכסף בנאמנות, ורק לי יש גישה. איפה ?
  simond99 13/05/2018 10:30
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כבר בינואר פניתי ליותם וביקשתי להעביר חזרה את כספי. גם לדקל ואנטון. הסברתי שהכסף נחוץ לי לרכישת רכב נכה. שעכשיו אני לא יכול לקנות. כמה רשעות ורוע.
  סגור
 • תגיש תלונה על גניבה והונאה במשטרה
  שט 13/05/2018 10:58
  הגב לתגובה זו
  3 0
  את הכסזף לא תראה כבר למרות כל ההבטחות שיבטיחו לך. הם תריכים ללכת לכלא ל- 20 שנה מינימום כדי שגנבים מסוגם יחשבו הרבה לפני הגניבה.
  סגור
 • 1.
  אני קורא את התגובות של 1 ו-2 לחושש במקצת.
  ירון 13/05/2018 09:43
  הגב לתגובה זו
  2 1
  יש עוד הקבה חברות מקבילות ל-2 החברות לעיל, כגון:מיטב טרייד ועוד. האם גם הם יכולים להגיע למצב שאליו נקלעו שורט טריד וג'נרל טרייד. הנושא מטריד כי יש לי חשבון רציני המיטב טרייד.
  סגור
 • אין בעייה עם מיטב דש אחד מבתי ההשקעות הגדולים בארץ
  אייל 13/05/2018 23:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה שקוראים לזה מיטב טרייד, לא צריך להדאיג אותך, יש גם לאומי טרייד , ופסגות טרייד ועוד , זה לא קשור.
  סגור
 • אם זה של מיטב דש אתה בטוח. (ל"ת)
  ש 13/05/2018 19:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • אם יש ספק אז... אין ספק (ל"ת)
  הספקן 13/05/2018 16:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור