פרסום ושיווק

ד"ר מרים אדלסון תהיה המו"לית של קבוצת ישראל היום

רעייתו של שלדון אדלסון, מגדולי תומכיו של נתניהו, תחליף את אשר בהרב. את המנכ"לית ציפי קורן יחליף עמיר פינקלשטיין. הכתב המדיני שלמה צזנה עוזב - לטובת יאיר לפיד
אלכסנדר כץ |  3
חיזוק לראש הממשלה בנימין נתניהו בעיתון הבית: קבוצת ישראל היום מודיעה היום (יום ה') כי  ד"ר מרים אדלסון תשמש כיו"ר הקבוצה - ובפועל המו"לית שלו, ואילו עמיר פינקלשטיין ימונה למנכ"ל. השניים יחליפו את המו״ל אשר בהרב והמנכ"לית ציפי קורן, שהודיעו על סיום תפקידם לאחר 12 שנה בניהול הקבוצה, מאז הוקמה ב-2006. 
ד"ר אדלסון יחד עם בעלה שלדון אדלסון, הרוח החיה ומי שהקים את ישראל היום, הם מהחברים הקרובים של נתניהו ורעייתו שרה. מינוי כזה מבסס את התמיכה של העיתון בנתניהו, שגם כך זוכה ליחס אוהד בעיתון מאז הקמתו. כמו כן, נראה ששלדון אדלסון מודע לגילו המבוגר, ונערך להעברת המושכות בניהול עסקיו השונים. 
עמיר פינקלשטיין (46) הוא סמנכ"ל הקבוצה ובעבר היה סמנכ״ל בקבוצת טלדור. ריקי רוב (49) תמונה למשנה למנכ״ל ותמשיך בתפקידה כסמנכ"לית כאחראית בתחום הכספים. כסמנכ״ל כספים. בעבר הייתה כלכלנית ראשית בקבוצת טלדור.
 
בהרב וקורן מונו לתפקידם לפני כ-12 שנים לבקשת בני הזוג אדלסון. השניים הקימו וניהלו את הקבוצה הכוללת את עיתון 'ישראל היום', העיתון מקור ראשון אותו רכשה הקבוצה במסגרת הליך פירוק בשנת 2014, ובית דפוס שהיה בעבר של מעריב, המדפיס את עיתוני הקבוצה ועיתונים נוספים וכן מערך הפצה ארצי עצמאי. הקבוצה מונה מאות עובדים באופן ישיר ואלפי עובדים נוספים במיקור חוץ.
לפני כשנה פורסם בהארץ כי ישראל היום הפסיד יותר מ-700 מיליון שקלים ב-7 שנותיו הראשונות. עם מינוי של בועז ביסמוט לעורך לפני כשנה, החל תהליך התייעלות ורפורמה מקיפה אותן הובילו בהרב וקורן, כולל מיזוג אתר nrg שנרכש אף הוא ממעריב, לפלטפורמות הדיגיטליות של ישראל היום. 
 
ד״ר מרים אדלסון מסרה: "אנו מודים לאשר וציפי על עבודתם המסורה בהקמת וניהול ישראל היום באופן מקצועי ואחראי מיום הקמת העיתון. אני שמחה ונרגשת לקבל על עצמי את תפקיד המו"ל של ישראל היום שעשה מהפכה והפך את השיח התקשורתי בישראל למאוזן ומגוון יותר".
בהודעה של ישראל היום פורסמה הודעה משותפת של אשר בהרב וציפי קורן:  "לאחר שהשלמנו בהצלחה את תכנית ההתייעלות והרה ארגון של הקבוצה, אנו גאים ונרגשים להעביר את שרביט הניהול לדור הבא של המנהלים שלנו בקבוצה. אנו מודים מעומק הלב לד"ר מרים ושלדון אדלסון על הזכות שניתנה לנו להוביל את הגשמת חזונם של שינוי פני התקשורת הישראלית ויצירת גיוון אמיתי בשוק הדעות במדינת ישראל. האמון, הגיבוי והתמיכה של בעלי הקבוצה שזכינו לו הוא זה שאיפשר לנו להפוך את החלום למציאות בעבודה משותפת ומלוכדת יחד עם מערכת העיתון וזאת תוך התמודדות עם אתגרים ניהוליים, עסקיים ורגולטוריים במשך 12 השנים האחרונות".
במקביל, הודיע הכתב המדיני של העיתון, שלמה צזנה, על עזיבתו את עולם העיתונות, לטובת עבודה בייעוץ תקשורתי: צזנה יהיה יעוץ התקשורת של יאיר לפיד, יו"ר יש עתיד. 
 
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  דר מרים אדלסון
  אבנר 25/08/2018 18:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מרים היא כבוד וגאווה לעם היהודי ולמדינת ישראל
  סגור
 • 1.
  בהצלחה
  אמיר 18/05/2018 12:56
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בהצלחה על המינוי חג שמח
  סגור
 • שלדון, זה מה שיש לך לעשות בחיים? (ל"ת)
  דנה 21/05/2018 09:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור