פרסום ושיווק

מנכ"ל 'בחדרי חרדים' לשעבר גיא כהן נידון למאסר בפועל

הוא הורשע בעבירה של סחיטה באיומים, במסגרתה האתר דרש כסף מגורמים תמורת הגנה עליהם מפרסומים בפורום 'בחדרי'. כהן מתכוון לערער לעליון על חומרת העונש
אלכסנדר כץ |  1
אתר בחדרי חרדים (צילום מסך)
6 שנים לאחר התפוצצות "פרשת בחדרי חרדים", המנכ"ל לשעבר של האתר גיא כהן, נידון ל-4 חודשי מאסר. הבוקר (יום ב') גזר בית המשפט המחוזי בירושלים מאסר על כהן לאחר שהורשע ב-15 עבירות, בהן סחיטה באיומים. הוא גם נקנס ב-100 אלף שקלים. כעת מתכוון כהן לערער לעליון על המאסר בפועל, בתקווה שהוא יופחת לעבודות שירות.
לאחר התפוצצות הפרשה ב-2012, האתר חווה זעזועים ועבר לבעלותו של איש העסקים והפרסום מאיר גל. יצוין, כי לכהן אין כיום כל קשר ל'בחדרי חרדים' ולהנהלה הנוכחית אין כל קשר לעבירות שיוחסו להנהלה הקודמת של האתר. 

לפני 3 שנים הגישה פרקליטות מחוז ירושלים למחוזי בעיר כתב אישום נגד כהן ונגד בכיר אחר באתר, ששמו אסור כעת בפרסום. כתב האישום הוגש גם נגד 3 חברות אשר היו בבעלותו של כהן - גלובל נטוורקס אי סי אי, תקשורת מקוונת דיגיטלית, וגלובל נטוורקס טכנולוגיות אינטרנט. על פי כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד גלית שוהם, כהן והבכיר השני הואשמו בעבירות של סחיטה באיומים, ואילו כהן ו-3 החברות מואשמים גם בעבירות של מרמה, עורמה ותחבולה, בנוגע לעבירות מס.
כזכור, ב-1 באפריל 2012 נעצרו כהן ועוד מספר עובדים באתר, לאחר חקירה נרחבת שקיימה היחידה המרכזית נגד האתר החרדי הפופולארי. במקביל למעצר העובדים, גם בוצעו חיפושים במשרדי האתר באזור תל אביב. לאחר 15 ימים שוחרר כהן למעצר בית בתנאים מקבילים.
על פי כתב האישום, 'בחדרי' סחט לכאורה אנשים נגדם נכתב בפורום הפופולארי של האתר, ותמורת סכומי כסף הסיר את הפרסומים נגדם. איך הדבר עבד? המשתמשים בפורום היו רשאים לדווח על "תוכן פוגעני". דיווח זה עבר לעורכי התוכן באתר, שהחליטו אם להסיר תוכן זה. פרט לעורכי התוכן באתר, גם לכהן ועוד מספר עובדים הייתה "הרשאת מנהל".
על פי כתב האישום כהן והבכיר השני ניצלו את מצוקתם של פונים כאלה ואחרים, סחטו אותם באיומים בכך שהתנו את הסרת התכנים בתשלום כסף. בחלק מהמקרים התנו הנאשמים את הסרת התכנים בכך שהפונה יקנה "עסקת פרסום כוללת", כאשר במקביל ליישומה, יקבל הפונה "הגנה" מפני העלאת תכנים פוגעניים או שליליים לפורום. כהן והבכיר השני דאגו כי עניין הסרת התכנים הפוגעניים, לא יעלה על הכתב במסגרת עסקת הפרסום, אלא יובהר בעל פה בלבד ביניהם לבין הפונים אליהם.
במקרה אחד למשל, נדרש אדם לשלם 10,000 דולר בחודש בהתחייבות לשנה, תמורת הסרת אשכול בו הוכפש, לאחר שקיים אירוע 7 ברכות, במסגרתו "נתפס בחור עם אורחת מחו"ל". נפגעים אחרים היו הר יאשיהו פינטו, עמותות ואנשים פרטיים, ואלה צוינו בכתב האישום שכולל 18 עמודים.
כהן הודה בחלק מהעבירות במסגרת הסדר טיעון, וחלק מהעבירות נמחקו מכתב האישום. הבכיר השני נידון לעבודות שירות לתועלת הציבור ללא הרשעה. החברות 'בחדרי חרדים' ו'גלובל נטוורקס' נקנסו ב-390 אלף שקלים. 
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מדוע רק כמה חודשים
  אלישיב 18/07/2018 21:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צריך לפחות 6 שנים למען יראו ויראו
  סגור