פרסום ושיווק

תקופת הצנע: ירידה של 25% בהגשות מישראל לפסטיבל קאן

הירידה בהגשות מישראל גבוהה יותר מהירידה הכללית בהגשות לתחרות שעומדת על 21%. משלחת אווירית של עשרות פרסומאים מישראל כבר עושה את דרכה לצרפת
משה בנימין | 
פסטיבל קאן ליונס 2018 (צילום יח"צ פסטיבל קאן)
מחר זה מתחיל, פסטיבל הפרסום קאן ליונס בגרסתו החדשה, הרזה והמקוצרת ייצא לדרך בריביירה הצרפתית. בשונה מהשנים הקודמות ובצל השנה ללא הגשות של קבוצת פובליסיס העולמית והביקורת הכללית על האירוע שיצא מפרופורציה, הפסטיבל קוצר ל-5 ימים, מראשון עד חמישי.  
בסוף השבוע האחרון פרסמו המארגנים את סיכום ההגשות המלא לשנת 2018, ממנו עולה כי נרשמה ירידה של 21.3% בהגשות מסביב לעולם. תרומתה של ישראל לירידה בסך ההגשות לא נפקדה ואף הייתה גבוהה יותר מהממוצע, עם ירידה של 25%. תרמה לכך העובדה שבאומן בר ריבנאי וליאו ברנט, שני משרדים מקבוצת פובליסיס שנוהגים להגיש עבודות מדי שנה נאלצו ליישר קו עם ההחלטה של הנהלת פובליסיס. עם זאת, ליאו ברנט, מצא בכל זאת את הדרך להשתתף בתחרות באמצעות הגשת עבודות על ידי לקוחותיו. 
סך ההגשות לתחרות הפרסום הגדולה בעולם בשנת 2017, עמד על 41,170. השנה ירדה כמות ההגשות ל-32,372 הגשות מ-90 מדינות. בשנה שעברה הוגשו מישראל 177 עבודות והשנה הוגשו 133 עבודות. הקטגוריה שאליה הוגש מספר העבודות הגדול ביותר היא קטגוריית האאוטדור עם 2628 הגשות. אחריה במקום השני ממוקמת קטגוריית המדיה עם 2594 הגשות ובמקום השלישי קטגוריית הדיירקט עם 2480 עבודות שהוגשו אליה. 
 
בפילוח ההגשות מישראל, קטגוריית הפרינט היא המובילה עם 24 הגשות. נתון מפתיע בהתחשב בכך שקטגוריית הפרינט רושמת ירידה הדרגתית משנה לשנה ואף בישראל איבדה את מקומה, כשנייה, בתמהיל המדיה לטובת הדיגיטל. אחריה במקום השני, קטגוריית המדיה עם 22 הגשות. לקטגוריית חווית מותג ואקטיביישן הוגשו 16 עבודות, 13 ב-PR, לקטגוריית הדיירקט הוגשו 10 עבודות, 8 בקטגוריית הפילם, 7 באאוטדור ועוד. לקטגוריית המשפיענים החדשה שנפתחה השנה הוגשו 5 עבודות מישראל.

בתוך כך, המשלחת האווירית של פרסומאים מישראל תצא גם השנה לקאן ותכלול את גדעון עמיחי כנציג NONONONONO YES. ממשרד הפרסום יהושע TBWA נסעו רמי יהושע, מאיה שרן, רועי דוידזון, עמרי כהן ואור לביא. ממשרד הפרסום LEAD נסעו גם כן 5 נציגים ממחלקת הקריאייטיב וניהול לקוח, כמו גם ממשרד הפרסום גפן טים שיחסית לגודלו יוצא עם משלחת מכובדת של 5 עובדים. אדלר חומסקי גם כן עם 5 נציגים שכוללים את טל ריבן, יונתן טייטל, אסא קרן וזוכי דג הזהב יעל קורן ורועי מירון. מגיתם ייסעו ערן ניר וגלי שטרקמן ומגרייט דיגיטל ייסעו רז מסינג ותום זכאי. ממשרד הפרסום שמעוני פינקלשטיין פרלמוטר ייסעו אור מילשטוק ומתן חלק שזכו בתחרות היאנג ליונס של קאן. בין הנפקדים השנה שלא ישלחו נציגים יהיו מקאן תל אביב, באומן בר ריבנאי, ליאו ברנט, ענבר מרחב ועוד.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה