פרסום ושיווק

קנדט גייסה 40 מיליון דולר מקרנות הון סיכון אמריקאיות

כלל ביוטכנולוגיה, שרשמה מאז הקמתה הפסדים של מאות מיליוני שקלים, צפויה לרשום ברבעון השלישי לשנת 2018 רווח של כ-6 עד 10 מיליון שקל 
נועם בראל | 
מחקר רפואי (צילום Istock)
קנדט (Cadent) דיווחה על גיוס הון בהיקף של כ-40 מיליון דולר, מתוכם 25 מיליון דולר באופן מיידי ו-15 מיליון דולר עם תחילת ניסוי שלב 2.
בהשקעה השתתפו מספר קרנות הון סיכון אמריקאיות והחברה ובעלת השליטה בחברה Industries Access. כלל תעשיות צפויה לרשום בדוחותיה הכספיים לרבעון השלישי לשנת 2018 רווח כספי מצומצם של כ-6 עד 10 מיליון שקל לאחר השלמת ההשקעה. חשוב להדגיש כי מדובר על טיפה בים: כלל ביו רשמה מאז הקמתה הפסדים מצטברים של מאות מיליוני שקלים.
עם השלמת ההשקעה, תחזיק כלל ביוטכנולוגיה בכ-16% מקנדט, שיצטמצמו ל-13% עם השלמת המימון הנוסף. החברה תציג את השקעתה בקנדט  כנכס פיננסי בשווי הוגן דרך רווח או הפסד והיא תחדל להיות חברה כלולה.
לקנדט הסכם רישיון עם Novartis לפיתוח תרופה לטיפול בדיכאון המבוססת על עיכוב הפעילות של קולטן NMDA .על פי הסכם הרישיון, Novartis מממנת את פיתוח התרופה ומשלמת ל- Cadent תשלומים מבוססי אבני דרך ותשלומים מבוססי מכירות בהיקף כולל של 386 מיליון דולר, בתוספת תמלוגים ממכירות.
כמו כן מפתחת קנדט תרופה להסדרת הפעילות העצבית ב- Cerebellum לטיפול ב-tremor essential וב-SCA ,וכן תרופה לטיפול בירידה קוגניטיבית בחולי סכיזופרניה המבוססת על הגברת פעילותו של קולטן NMDA.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה