פרסום ושיווק

8 שנות מאסר לתושב הצפון שתכנן פיגוע נגד חיילי צה"ל

בגזר הדין נכתב: "העובדה כי הנאשם הוא אזרח ישראלי מעצימה את חומרת ביצוע העבירות ויש בה אף פגיעה בנאמנות האזרחית למדינה"

מורן ישעיהו |  1
בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (א') 8 שנות מאסר על פיראס אלעומרי, תושב צנדלה שבצפון הארץ, אשר הורשע בעבירות נגד ביטחון המדינה שעניינן קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה ופרסום ותמיכה בהתאחדות בלתי מותרת.
כתבי האישום שהוגשו נגד הנאשם אשר היה מזוהה עם התנועה האיסלאמית ונגד שלושה נאשמים נוספים (מהם שניים פעילי התנועה אף הם), מתארים כיצד חברו כדי להוציא לפועל פיגוע טרור במדינת ישראל באזור הדרום, על רקע הוצאת התנועה האיסלאמית אל מחוץ לחוק וכאות תמיכה בתנועה.
כזכור, בנובמבר 2015 הכריז שר הביטחון על "התנועה האיסאלמית" כהתאחדות בלתי מותרת. גזר הדין מתאר כי לאחר ההחלטה, הוקם אוהל מחאה באום אל פחם, בין היתר בסיועו של הנאשם ששהה באוהל במשך ימים רבים.
לאור האמור, נמצא כי שלושת הנאשמים הגיעו לכלל החלטה לבצע פיגוע טרור בישראל אשר כוון נגד חיילי צה"ל. המתווה המתוכנן לפיגוע הטרור היה פיגוע בתחנת אוטובוס או בסיס צבאי באמצעות ירי על החיילים, דריסה, דקירה וכיו"ב.
עוד מתוארים בכתבי האישום הצעדים שנקטו הנאשמים והאחרים במטרה להוציא את תכניתם אל הפועל. כתב האישום ייחס לאלעומרי אישום נוסף של עבירות בנשק, לאחר שהעביר לידיו של מחמוד לוויסי, אחד הפעילים, נשק מסוג תת מקלע מאולתר "קרלו".
במסגרת הסדר טיעון הנאשם הודה והורשע בביצוע עבירות של קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה, פרסום ותמיכה בהתאחדות בלתי מוכרת ועבירת נשק. הסדר הטיעון לא כלל הסכמה לעניין העונש וכיום, ביהמ"ש גזר את דינו של הנאשם ל-8 שנות מאסר בפועל, מאסר מותנה וקנס בסך 10,000 שקל.
"כל ניסיון לפגוע בביטחון מדינת ישראל ובביטחון חייליה צריך להיענות בענישה ממשית ומוחשית. העובדה כי הנאשם הוא אזרח ישראלי מעצימה את חומרת ביצוע העבירות ויש בה אף פגיעה בנאמנות האזרחית למדינה", נכתב בגזר הדין.
עוד ציין ביהמ"ש כי "במעשיו הנאשם פגע באופן חמור בערכים החברתיים של בטחונה וריבונותה של מדינת ישראל, זכותם של תושביה לחיות במדינה בביטחון ובשלום. פגיעה זו היא חלק מהמציאות הביטחונית הקשה באזורנו. מדינת ישראל נמצאת במאבק יומיומי בארגוני הטרור וכל גורם אשר לוקח חלק ומסייע בפעילות הטרור מהווה חלק משרשרת המוות ומעמיק את הפגיעה בביטחון המדינה, גם אם אין הדבר נעשה במסגרת ארגון טרור".
 
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  צריךגם שלילת אזרחות, בקשר לקנס אני לא יודע אם לצחוק או
  חכם חנוכה. 08/07/2018 16:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לבכות.
  סגור