פרסום ושיווק

סלקום: נחתם הסכם קיבוצי עם העובדים, יקבלו תוספת שכר של 3% בשנה

בין ההישגים: קליטת עובדי הניקיון לחברה, הארכת חופשת הלידה בשבוע, פנסיה מקסימלית, קרן מלגות לעובדים וביטוח שיניים
ערן סוקול |  4
ניר שטרן (צילום סיון פרג')
חברת התקשורת {סלקום} חתמה היום (ד') עם ההסתדרות וועד העובדים בחברה, על הסכם קיבוצי חדש לתקופה של שלוש שנים. ההסכם החדש, שיחול על עובדי סלקום ודינמיקה סלולר, כולל תוספת שכר ממוצעת של 3% בכל אחת משנות ההסכם, לכל עובד שהשלים ותק של שנה וחצי בחברה.
פנסיה מקסימלית
על פי ההסכם, חלק משמעותי מהתוספת לשכר יהיה קבוע והיתרה תחולק באופן דיפרנציאלי על פי הצטיינות בעבודה. שיעור ההפרשות לפנסיה יוגדל במהלך תקופת ההסכם באחוז נוסף למקסימום ויכלול המשך הפרשות גם על רכיב התמריצים - שינויים שלהם השפעה משמעותית על הכספים שנצברים לזכות העובדים לעת פרישה.
 
תוספת של שבוע לחופשת הלידה וביטוח שיניים
לראשונה, ההסכם הקיבוצי בסלקום כולל סעיף שמאפשר לעובדות ולעובדים הארכה מיוחדת של חופשת הלידה בשבוע נוסף מעבר לקבוע בחוק, במימון החברה. בנוסף לביטוח הבריאות בסבסוד המעסיק, ההסכם החדש מעגן את השתתפות החברה גם בביטוח שיניים לעובדים. בנוסף לכך, החברה תקים קרן מלגות ללימודים גבוהים שתעניק, על פי תנאי הזכאות, סיוע בשכר לימוד לעובדי החברה.
החל מהשנה, עובדי סלקום יהיו זכאים לגילום מס מלא עבור מתנות החג, כלומר החברה תישא במלוא תשלום המס עבור המתנות שמקבלים העובדים בפסח ובראש השנה. זאת ועוד, החל מהשנה עובדי החברה ייהנו מיום חופש נוסף על חשבון המעסיק בערב ראש השנה. על פי ההסכם, סלקום תמשיך להקצות כ-2,500 שקל לעובד לטובת רווחה וסכום נוסף גם למסגרת התקציבית שמיועדת לקידום הרווחה המשותפת של כלל עובדי החברה.
 
ההסכם מעגן סוגיות שנוגעות לשמירת זכויות העובדים בתהליכי ניוד בחברה, מנגנון פיטורים הוגן ושקוף המספק ביטחון תעסוקתי, איוש משרות חדשות בסלקום תוך הבטחת עדיפות והזדמנויות קידום לעובדים הקיימים, הגדרת התקופה הנדרשת לקבלת מעמד של עובד קבוע ומערכת ליישוב חילוקי דעות בין הצדדים, המעניקה לוועד העובדים משקל חשוב בהכרעת מחלוקות הנוגעות להעסקת עובדים.
 
גם בפרק הכלכלי ההסכם הנוכחי ממשיך את ההטבות מההסכם הקודם, בהן: בונוס שנתי, תוספת ביגוד, תוספת גני ילדים וקייטנות, קרן השתלמות, הגדלת ערך יום ההבראה ל-500 שקל, שיפור בתנאי הרכב לעובדים הזכאים, הגדרת שכר הבסיס בחברה 7% מעל לשכר המינימום במשק ונושאים נוספים. כמו כן, ההסכם מסדיר את ההמשכיות של מנגנון ההשתתפות ברווחי החברה שממנו נהנים עובדי סלקום.
 
מנכ"ל סלקום, ניר שטרן, אמר במעמד החתימה: "אני שמח כי גם בחידוש ההסכם הקיבוצי פעלנו בשיתוף פעולה מלא לטובת העובדים, הלקוחות והחברה אשר תמיד עומדים לנגד עיניינו. אני בטוח כי יחסי העבודה הטובים יסייעו לנו לעמוד באתגרים הרבים שנכונו בתקופה זו של תחרות מוגברת בשוק התקשורת".
  
יו"ר ועד עובדי סלקום, מיה יניב, אמרה: "אני שמחה ונרגשת להציג את ההסכם הקיבוצי השני שלנו, המשכו הישיר של ההסכם ההיסטורי ופורץ הדרך שנחתם ב-2015 והפעם כקבוצה אחת גדולה הכוללת את עובדי החברות סלקום נטוויז'ן ורשת החנויות דינמיקה. במהלך המו"מ הנוכחי לא הפסקנו לחלום וגם להגשים, בין ההישגים ניתן למנות את קליטת עובדי הניקיון וזאת לאחר 20 שנים במיקור חוץ, הארכת חופשת הלידה בשבוע ימים, לראשונה פנסיה מקסימלית בקבוצת סלקום, קרן מלגות לעובדים, ביטוח שיניים לכולם ועוד חבילת תוספות שכר והטבות חלומיות לעובדי החברה המסורים".
 
השותפים להובלת המו"מ לגיבוש ההסכם מצד ההסתדרות, היו: יו"ר איגוד עובדי הסלולר, ההייטק והאינטרנט, יקי חלוצי, ויו"ר ועד עובדי סלקום, מיה יניב. מצד הנהלת החברה, המו"מ נוהל על ידי סמנכ"ל משאבי אנוש שרון עמית; הצוות המשפטי שליווה את גיבוש ההסכם: עו"ד כפיר זאב מצד נציגות העובדים ועו"ד ירון קרמר מצד הנהלת החברה.
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  איזה בולשיט. אנשים משלמים 70 שקל ל-10 ג'יגה בסלקום
  נעמי 25/07/2018 18:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כדי לממן את העובדים המפונקים. למה מה קרה? יש חברות מתחרות יעילות יותר שיכולות להציע 100 ג'יגה ב-29 שקל כי אין להם את כל הבולשיט של פנסיה מקסימלית לעובדים. רוצים להזדקן עשירים? לא על חשבון כרטיס האשראי שלי!!!
  סגור
 • מדהרת (ל"ת)
  על איזה פינוק את 26/07/2018 15:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  עובד מרוצה שווה לקוח מרוצה שווה חברה טובה (ל"ת)
  מורה 25/07/2018 12:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  בתור לקוח סלקום חדש בזכות ההסכם אמשיך אתכם בשמחה! (ל"ת)
  ספרטקוס 25/07/2018 12:03
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור