פרסום ושיווק

ועד העובדים ללאומי קארד: "התחייבו לעתידנו או שלא תהיה עסקה"

העובדים בלאומי קארד חוששים כי ורבורג פינקוס תשנה את תנאי העבודה ותצמצם עובדים; יו"ר ועד העובדים: "חלוקת הדיבידנד מדגישה כמה זנחו אותנו"
נועם בראל |  2
מנכ"ל חברת לאומי קארד , רון פאינרו (צילום רפי דלויה)
עסקת מכירת חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד לקרן ורבורג פינקוס מדירה שינה מעובדי החברה. יו"ר ועד העובדים בלאומי קארד, רעות פבלוביץ', העבירה אתמול (ש') מכתב למנכ"ל החברה, רון פאינרו, ובו ביקשה הבהרה מצד החברה כי תעמוד בכל התחייבותיה לעובדים, וזאת כאשר ברקע מתנהל סכסוך עבודה בנוגע להסכם הקיבוצי אותו העובדים מבקשים.
במכתבה, מסבירה פבלוביץ' כי קרן ורבורג פינקוס תשאף להשביח את ההשקעה ולמנף אותה, ועלולה לעשות זאת בין היתר באמצעות שינוי תנאי העבודה בחברה, וייתכן אף באמצעות הקטנת מצבת העובדים.
לדבריה של פבלוביץ: "אם עד היום החשש של נציגות העובדים היה מופנה בעיקר להתחמקות של ההנהלה מגיבוש הסכם קיבוצי באמצעות מריחת הזמן שבבסיסה הרצון המוצהר להתחמק מביצוע תשלומים לעובדים, הרי שעתה התעצם החשש פי כמה, ואנחנו מוצאים את עצמנו בפתחו של עידן חדש - מסוכן מאוד לעובדים, שבו לא רק מצבנו הקיים מצוי בסכנה, אלא שגם ההתחייבויות העתידיות של החברה לעובדיה, עלולות לעמוד בסיכון". 
בנוסף, מדגישה יו"ר כי העובדה שבלאומי קארד בחרו לחלק דיבידנד מחזקת את החשש של העובדים לעתידם. לדבריה: "כוונת דירקטוריון החברה לחלק דיבידנדים טרם המכירה ועובדה זו רק מוסיפה על החשש המתואר מעלה, ומדגישה עד כמה זנחה החברה את עובדיה בעסקת המכירה, ועד כמה אין היא מגלה אחריות להתחייבויות העתידיות והקיימות שלה כלפיהם".
ועד העובדים בלאומי קארד דורש לקבל תוך 3 ימי עבודה התחייבות כתובה של הנהלת החברה, שלפיה לחברה יש את היכולת המלאה לעמוד בכל התחייבויותיה הקיימות והעתידיות כלפי העובדים, ובנוסף התחייבות כתובה של החברה כי הקצתה תקציב ייעודי ונפרד לשם עמידה בדרישות נציגות העובדים בהסכם הקיבוצי החדש, תוך שהנהלת החברה מתחייבת שבכל תסריט שהוא, לא ניתן יהיה לגשת לתקציב הזה.
"היקף התקציב הנדרש על ידינו להסכם הקיבוצי החדש, והיקף הדרישה שלנו למענקים לעובדים מתוך עסקת המכירה - ידועים לכם היטב, ואנו מניחים שהעברתם אותם לקונה הפוטנציאלי, לרבות הבהרה בדבר דרישתנו הברורה והמוחלטת לחלקם של העובדים מתוך עסקת המכירה. ללא התחייבות לתשלומה, לא תצא עסקת המכירה לפועל". כך מסכמת פבלוביץ את המכתב החריף אותו העבירה להנהלת החברה.
העסקה למכירת לאומי קארד לקרן האמריקאית ורבורג פינקוס נחתמה סופית בלילה שבין שישי לשבת, כאשר על פי הדיווח, ורבורג פינקוס תשלם ללאומי ולעזריאלי סכום של כ-2.5-2.7 מיליארד שקל. לאומי, המחזיקה ב-80% מהמניות תקבל כ-2 מיליארד שקל, ועזריאלי המחזיקה ביתר המניות תקבל כ-500 מיליון שקל.
לאחר השלמת העסקה, לאומי ירשום רווח של כ-250 מיליון שקל, ובנוסף יחזיק באפשרות לקנות 20% חזרה מורבורג פינקוס. הבנק יחלק דיבידנד של בין 700-500 מיליון שקל לפני השלמת העסקה ויופחת ממנה.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  גבעתיים
  נ.ברוך 29/07/2018 12:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  1. להחתים את כל העובדים להיות מאוגדים בהסתדרות. 2. להודיע להסתדרות. 3. מכתב להנהלה לשביתה כללית . 4. בלי זה תפסידו במערכה.
  סגור
 • 1.
  עובדים בבית הבראה ורוצים התחיבות לכל החיים. חחחחחחח
  אלי 29/07/2018 10:26
  הגב לתגובה זו
  4 0
  חוצפה של עובדים ישראליים.
  סגור