פרסום ושיווק

סוף להסדרי הבלעדיות של שופרסל במרכזים מסחריים וקניונים

החברה תבטל את כל הסדרי הבלעדיות במקרקעין בהם היא צד ותשלם עיצום כספי של כ-9 מיליון שקל בגין הפרת חוק קידום התחרות בענף המזון
נועם בראל |  1
שופרסל שלי (צילום Bizportal)
סוף להסדרי הבלעדיות של {שופרסל} במרכזים מסחריים וקניונים. בהסכמת הממונה על הגבלים עסקיים, החברה תבטל את כל הסדרי הבלעדיות במקרקעין בהם היא צד ותשלם עיצום כספי של כ-9 מיליון שקל בגין הפרת חוק קידום התחרות בענף המזון.
במסגרת הצו המוסכם, התחייבה שופרסל לבטל בתוך שישה חודשים כ-180 הסדרי הבלעדיות בהם התקשרה בנכסי מקרקעין שכורים בהם היא מפעילה את סניפי הרשת וכן להודיע לבעלי נכסים נוספים במקרקעין שבבעלותה, כי היא אינה עומדת על זכותה לבלעדיות בנכסים אלו וכי לא תנקוט הליכים לשם מימוש זכות זו.

שופרסל תוכל להיות צד להסדרי בלעדיות עתידיים ביחס ל-25 סניפים חדשים בלבד ולמשך 3 שנים לכל היותר. לאחר מכן, לא תוכל שופרסל להתקשר בהסדרי בלעדיות במקרקעין כלל.

במקביל, שופרסל תשלם, כאמור, עיצום כספי מוסכם בגובה של כ-9 מיליון שקלים, בגין הפרת הוראות  חוק המזון. לפי בדיקת הרשות, שופרסל האריכה 18 הסדרי בלעדיות להם הייתה צד, בניגוד לחוק המזון, שאוסר על התקשרות בהסדרי בלעדיות במקרקעין או בהארכת הסדרי בלעדיות קיימים, באזורים בהם יש לקמעונאי נוכחות משמעותית של מעל 30% מהחנויות באזור.

מהלך מהלך זה צפוי להקל על כניסת מתחרים העוסקים בתחום מוצרי מזון לקניונים ומרכזים מסחריים.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זה מידע פנים שדסק"ש הסתירה כשמכרה 16% ממניות שופרסל (ל"ת)
  תובענה ייצוגית לדסקש 30/07/2018 22:48
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור