פרסום ושיווק

ועד העובדים בלאומי קארד פתח במחאה; 150 עובדים שוחררו הביתה

עסקת מכירת לאומי קארד לורבורג פינקוס לא עוברת בשקט אצל העובדים שדורשים את חידוש ההסכם הקיבוצי ומענק מכירה
נועם בראל |  2
מחאת ועד העובדים - לאומי קארד (צילום ועד העובדים)
העובדים בלאומי קארד עדים החלו הבוקר בצעדים ארגוניים במחאה על עסקת מכירת החברה לקרן ורבורג פינקוס, ושחררו כ-150 עובדים לביתם לאחר אסיפית עובדים ענקית.
מנציגי ועד העובדים נמסר: "היום התחלנו בעיצומים בחברת לאומי קארד לאחר ששיחות המו״מ על חידוש ההסכם הקיבוצי ומענק המכירה לא מתקדמות. לא ייתכן שקרן גדולה ורצינית תשלם 30% מעל מחיר ההון של החברה ואז הנהלת החברה תגיד שהם חוששים שההסכם הקיבוצי החדש יערער את יציבות החברה. הוכחנו לאורך כל הדרך שאנחנו אחראיים ומתחשבים בצרכי החברה אך מו״מ של כמעט שנה לא הניב תוצאות ולכן מהיום התחלנו בשיבושים בחברה שיילכו ויתעצמו במידת הצורך במידה והנהלת החברה לא תבין שהעובדים הם הלב המניע של לאומי קארד".

ביום שבת האחרון, מיד לאחר הודעת החברה על סגירת העסקה, שלחה יו"ר ועד העובדים בלאומי קארד, רעות פבלוביץ', מכתב למנכ"ל החברה, רון פאינרו, ובו ביקשה הבהרה מצד החברה כי תעמוד בכל התחייבותיה לעובדים, וזאת כאשר ברקע מתנהל סכסוך עבודה בנוגע להסכם הקיבוצי אותו העובדים מבקשים.
במכתבה, הסבירה פבלוביץ' כי קרן ורבורג פינקוס תשאף להשביח את ההשקעה ולמנף אותה, ועלולה לעשות זאת בין היתר באמצעות שינוי תנאי העבודה בחברה, וייתכן אף באמצעות הקטנת מצבת העובדים.
לדבריה של פבלוביץ: "אם עד היום החשש של נציגות העובדים היה מופנה בעיקר להתחמקות של ההנהלה מגיבוש הסכם קיבוצי באמצעות מריחת הזמן שבבסיסה הרצון המוצהר להתחמק מביצוע תשלומים לעובדים, הרי שעתה התעצם החשש פי כמה, ואנחנו מוצאים את עצמנו בפתחו של עידן חדש - מסוכן מאוד לעובדים, שבו לא רק מצבנו הקיים מצוי בסכנה, אלא שגם ההתחייבויות העתידיות של החברה לעובדיה, עלולות לעמוד בסיכון".
העסקה למכירת לאומי קארד לקרן האמריקאית ורבורג פינקוס נחתמה סופית בלילה שבין שישי לשבת האחרון , כאשר על פי הדיווח, ורבורג פינקוס תשלם ללאומי ולעזריאלי סכום של כ-2.5-2.7 מיליארד שקל. לאומי, המחזיקה ב-80% מהמניות תקבל כ-2 מיליארד שקל, ועזריאלי המחזיקה ביתר המניות תקבל כ-500 מיליון שקל.
לאחר השלמת העסקה, לאומי ירשום רווח של כ-250 מיליון שקל, ובנוסף יחזיק באפשרות לקנות 20% חזרה מורבורג פינקוס. הבנק יחלק דיבידנד של בין 700-500 מיליון שקל לפני השלמת העסקה ויופחת ממנה.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לאומי קארד שרות גרוע מאד. טוב מאד שנעלמו.
  אילן 01/08/2018 14:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כולם הביתה ומיד
  סגור
 • 1.
  מי שעובד אצל הבנקים וחברות האשראי שלא יצפה שבבוא היום
  ממי 01/08/2018 13:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הם לא ייתיחסו אליו כאחרון החייבים....
  סגור