פרסום ושיווק

בנק ישראל לא יאפשר ללאומי להחזיק 20% בלאומי קארד

בנק ישראל: "תכלית החוק נועדה ליצור גופים פיננסיים נפרדים שלא יהססו להפוך לגורם תחרותי משמעותי"
גיא עיני | 
בנק לאומי (צילום Bizportal)
המפקחת על הבנקים חדוה בר הודיעה היום לבנק {לאומי} כי בנק ישראל לא יאפשר לקבוצת לאומי לממש את האופציה לרכוש עד 20% מהתאגיד שבאמצעותו ירכוש הקונה את לאומי קארד. 
החלטה זו באה לאחר שלאומי וקרן ההשקעות ורבורג פינקוס שרכשה את השליטה בלאומי קארד סיכמו כי הבנק ימשיך להחזיק בעקיפין דרך לאומי פרטנרטס ב-20% מלאומי קארד.
בבנק ישראל הובהר כי רכישת 20% מלאומי קארד לא עולה בקנה אחד עם רוח החוק להגברת התחרות. "למרות שייתכן שהחזקה כזו היתה יוצרת לקבוצת לאומי מחויבות להצלחה של לאומי קארד, השיקול המכריע בהחלטת בנק ישראל הוא רצונו להבטיח את יישום תכלית החוק, שנועדה ליצור גופים פיננסיים נפרדים שלא יהססו להפוך לגורם תחרותי משמעותי. לכן הוחלט לא לאפשר את המשך המעורבות של קבוצת לאומי באמצעות החזקת מניות בתאגיד הייעודי שרוכש את לאומי קארד", נכתב בהודעת בנק ישראל.
החלטה זו היא צעד נוסף בשורה של צעדים שבהם נקט הפיקוח על הבנקים לקידום הפרדת חברות כרטיסי האשראי. להלן רשימת הצעדים העיקריים בהם נקט הפיקוח בכדי לעודד ולאפשר לחברות כרטיסי האשראי להפוך למחוללות תחרות ואף להפוך לבנקים אם הרוכשים יהיו מעוניינים בכך.
העסקה למכירת לאומי קארד לקרן האמריקאית ורבורג פינקוס נחתמה סופית בלילה שבין שישי לשבת האחרון, כאשר על פי הדיווח, ורבורג פינקוס תשלם ללאומי ולעזריאלי סכום של כ-2.5-2.7 מיליארד שקל. לאומי, המחזיקה ב-80% מהמניות תקבל כ-2 מיליארד שקל, ועזריאלי המחזיקה ביתר המניות תקבל כ-500 מיליון שקל.
במקביל, עובדי לאומי קארד מתנגדים למכירה. בלאומי קארד עדים החלו הבוקר בצעדים ארגוניים במחאה על עסקת מכירת החברה לקרן ורבורג פינקוס, ושחררו כ-150 עובדים לביתם לאחר אסיפית עובדים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה