פרסום ושיווק

המשבר מחריף: כ-600 עובדי לאומי קארד שובתים

ועד העובדים בלאומי קארד מגביר את הצעדים הארגוניים אותם הוא נוקט כנגד התנהלות החברה בעסקת ורבורג פינקוס
נועם בראל |  5
מחאת ועד העובדים - לאומי קארד (צילום ועד העובדים)
המשבר בין עוברי לאומי קארד להנהלת החברה מחריף הבוקר, כאשר למעלה מ-600 עובדי לאומי קארד לא הגיעו היום לעבודה ולוקחים חלק בשביתה שנקט ועד העובדים. 
הצעדים הארגוניים אותם נוקט ועד העובדים בלאומי החל אתמול, כאשר שוחררו כ-150 עובדים לביתם לאחר אספית עובדים ענקית במחאה על כך שטרם נחתם הסכם קיבוצי ראוי, ברקע לעסקת מכירת החברה לקרן ורבורג פינקוס.
מנציגי ועד העובדים נמסר: "התחלנו בעיצומים בחברת לאומי קארד לאחר ששיחות המו״מ על חידוש ההסכם הקיבוצי ומענק המכירה לא מתקדמות. לא ייתכן שקרן גדולה ורצינית תשלם 30% מעל מחיר ההון של החברה ואז הנהלת החברה תגיד שהם חוששים שההסכם הקיבוצי החדש יערער את יציבות החברה. הוכחנו לאורך כל הדרך שאנחנו אחראיים ומתחשבים בצרכי החברה אך מו״מ של כמעט שנה לא הניב תוצאות ולכן מהיום התחלנו בשיבושים בחברה שיילכו ויתעצמו במידת הצורך במידה והנהלת החברה לא תבין שהעובדים הם הלב המניע של לאומי קארד".
נזכיר כי העסקה למכירת לאומי קארד לקרן האמריקאית ורבורג פינקוס נחתמה סופית בלילה שבין שישי לשבת האחרון , כאשר על פי הדיווח, ורבורג פינקוס תשלם ללאומי ולעזריאלי סכום של כ-2.5-2.7 מיליארד שקל. לאומי, המחזיקה ב-80% מהמניות תקבל כ-2 מיליארד שקל, ועזריאלי המחזיקה ביתר המניות תקבל כ-500 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  לאומי קארד - עסק פרטי
  מריל 14/08/2018 01:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מתי העובדים יבינו; מדובר בעסק פרטי לכל דבר. אף אחד לא יבוא ויאמר לבעלי העסק מה לעשות עם עובדיו בעת מכירה או סגירת העסק. כל המינוח הזה של "זכויות העובד" מבורך; אך עד לרמה שיש להגביל את בעליי העסק ולפצוח בשביתה בה משתתפים 600 מעובדיו אותם העסיק בברכה עד לאותה העת? נא להבין, תם עידן העבודה בה משרות אוישו 20-40 שנים. נגמר. היום הכלכלה היא מאוד דינמית. אין ביטחון, ואם ישנו כזה אזי הוא מדומה. אני כבר בשנה שעברה הזהרתי את מכריי וקרוביי שהולכת להיות אינפלציה גבוהה בישראל שתתחיל ב 2018 ותחמיר משנה לשנה, הם צחקו, עכשיו אני צוחק. כל מי שרוצה לקצור פירות בשלוש השנים הקרובות, זה הזמן לחסוך כל שקל שאתם יכולים. מעניין מה יקרה עם הפנסיות שלנו, הרי רק 30% מהפנסיות שלנו מגובות באג"ח ממשלתי מיועדות. אירועים מעניינים הולכים להיות פה. קדימה, לעבודה הבאה.
  סגור
 • 4.
  עובדים שמתיזים לעובדים
  יובל 03/08/2018 14:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  החברה עם השרות הגרוע ביותר.ורמת העובדים הנמוכה ביותר מבין חברות האשראי בישראל.מה מגיע לכם?אתם לא עושים כלום ורק פוגעים עם העיצומים שלכם בלקוחות שלא איכפת לכם מהם.בושה !!!
  סגור
 • 3.
  קץ עידן העבודה. מי שלא מפנים את זה יפגע קשות
  חכמה דרומית 02/08/2018 10:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מליוני בני אדם ימצאו את עצמם בעשור הקרוב ללא עבודה. בכלל. קץ עידן העבודה, מי שחושב שהסכמים קיבוציים הסתדרות וכיוצ"ב יגנו עליו מפני השינויים הגלובלים והטכנולוגים תמים. למרבה הצער, פרנסי הציבור עסוקים בהבלים במקום למצוא דרך דרך הולמת לא לגרום למליוני אנשים להגיע לפת לחם. אז היום זה לאומי קארד.
  סגור
 • 2.
  כל הכבוד לעובדים ולוועד
  חיים 02/08/2018 09:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אל תוותרו, אל תכנעו, הם ישמיצו, יתראיינו יפעילו טוקבקיסטים אל תפחדו, החברה היא היא העובדים שלה! יישר כח!!
  סגור
 • 1.
  כל הכבוד לוועד
  רפי 02/08/2018 09:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וועד חזק שיודע להגן על העובדים
  סגור