פרסום ושיווק

הדולר מאבד 0.5% מול השקל אחרי העלאת הדירוג לישראל

האירו מאבד 0.5% ונסחר סביב 4.258 שקלים; לאומי שוקי הון: "העלאת הדירוג צפויה להיות גורם נוסף המצטרף לגורמים הקיימים שבטווח ארוך תומכים בהתחזקות השקל"
גיא בן סימון |  1
כסף ישראלי (צילום Istock)
הדולר יורד הבוקר ב-0.5% מול השקל ונסחר סביב 3.68 שקלים, והאירו מאבד 0.5% ונסחר סביב 4.258 שקלים, וזאת בהמשך להעלאת הדירוג בסוף השבוע האחרון של S&P את ממשלת ישראל לרמה AA מינוס.
בלאומי שוקי הון כותבים, כי "העלאת הדירוג צפויה להיות גורם נוסף המצטרף לגורמים הקיימים שבטווח ארוך תומכים בהתחזקות השקל. תשואות האג"ח הממשלתיות המקומיות עשויות לרשום ירידת תשואות קלה אם כי גם טרום העלאת הדרוג נסחרו איגרות החוב של ישראל בתשואות התואמות מדינות בדרוג דומה".
צריך לציין כי עליות המימון של הממשלה טרם העלאת הדירוג היו נמוכים מאד. כך למשל, ביולי האחרון גייסה הממשלה 250 מיליון אירו בריבית אפסית של 0.05%. מדובר בריבית הנמוכה ביותר שהממשלה שלימה אי פעם. (לכתבה המלאה)
החדשות הטובות מיוחסות למדיניות של הממשלה כאשר יחס החוב תוצר נמצא מתחת ל-60%. העלאת הדירוג של ישראל באה על רקע שיפור במדיניות הפיסקלית של הממשלה, לצד צמיחה והכנסות גבוהות ממסים שהביאו לירידה ניכרת ביחס החוב הממשלתי נטו לתוצר בשנים האחרונות. העלאת הדירוג בפועל ניתנה בטווח התחתון של חלון הזמן שסומן - וזה מהווה אינדיקציה חיובית נוספת. בחברת הדירוג מעריכים כי כלכלת ישראל תצמח בשיעור ממוצע של כ-3.3% בשנים 2021-2018, כאשר הצמיחה תנבע מצריכה פרטית, המשך פעילות השקעות של תאגידים, וכן המשך צמיחת מגזר ייצוא השירותים (בעיקר שירותי היי טק).
תגיות דולר | ישראל | מט"ח | שקל
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הממשלה צומחת? והאזרחים מתאמללים (ל"ת)
  פייק ניוז למיואשים 07/08/2018 03:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור