פרסום ושיווק

שילמתם בכרטיס אשראי? תנובה תחזיר לכם כסף

תנובה הודתה באחריותה ל-3 הסדרי כובלים, ובית הדין להגבלים עסקיים קנס אותה ב-25 מיליון שקל שיקבלו הצרכנים שקנו במגה ובשופרסל

גיא עיני | 
משאית תנובה (צילום Bizportal)
בית הדין להגבלים עסקיים אישר היום לפרסום את החלטתו מיום 19.8.18 הנותנת תוקף לצו המוסכם שאליו הגיעו רשות ההגבלים העסקיים ותנובה.
על פי הצו המוסכם שאליו הגיעו רשות ההגבלים העסקיים ותנובה, החברה מודה באחריותה ל-3 הסדרים כובלים, ותשלם 25 מיליון שקל ישירות לצרכנים באמצעות זיכוי בכרטיסי האשראי. הזיכוי יועבר אוטומטית ללקוחות שרכשו ברשתות מגה ושופרסל בספטמבר 2017. לפי הערכות מדובר על מיליון צרכנים.
זהו הסכום הגבוה ביותר ששילמה חברה על הפרת חוק ההגבלים העסקיים. לאחר אישור הצו, יועבר הכסף באופן אוטומטי וללא צורך בכל פעולה מצד הצרכנים ישירות לכיסם של צרכני רשתות השיווק דרך כרטיסי האשראי. 
בנוסף שני נושאי משרה בכירים לשעבר בתנובה ישלמו קנס אישי בגובה של 75 אלף שקל כל אחד. על פי הצו, תנובה הייתה צד לשני הסדרים כובלים, האחד מול שופרסל והשני מול מגה, שבמסגרתם הסכימה תנובה עם שתי הרשתות להעלות את המחיר לצרכן של מוצריה. הסיכום עם מגה היה ביחס למרבית מוצרי הגבינה הצהובה של תנובה ולמספר מוצרים אחרים. הסיכום עם שופרסל התייחס למוצרי מאמא עוף, סנפרוסט ומעדנות.
כמו כן מודה תנובה בהיותה צד להסדר נוסף שבמסגרתו ביקשה מרשתות שופרסל ומגה לערוך מבצע אחיד על מוצרי גבינה לבנה 250 גרם של שלושת ספקיות החלב הגדולות (תנובה, שטראוס וטרה) לקראת חג שבועות 2011, כך שלא תתקיים תחרות מבצעים בין הספקיות. כן מודה תנובה כי הרשתות נענו להצעה וביצעו מבצעים אחידים לכל הספקיות על המוצר.
השופט שחם ציין כי אישור הצו נעשה על סמך שיקולים רבים, וביניהם העובדה כי זהו הסכום הגבוה ביותר ששולם ע"י מפר בודד על הפרת חוק ההגבלים העסקיים וכי הכסף צפוי להגיע לכיסם של הצרכנים, וכן לנוכח כך שהודיית תנובה צפויה להקל על הגשת תובענות ייצוגיות בנוגע להפרות החוק מצדה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה