פרסום ושיווק

עובדי ידיעות בדרך למאבק? ההנהלה רוצה לפטר 50 עיתונאים

רק לפני חודשיים דובר על פיטורי 30 עובדים, וכעת מספרם עלה ל-50 - כך על פי ועד עובדי העיתון וארגון העיתונאים. נציגות העיתונאים מאיימת בהשבתת העיתון
אלכסנדר כץ |  3
בניין ידיעות אחרונות (צילום אייס)
עובדי ידיעות אחרונות בדרך להסלמת המאבק בהנהלה, בשל התכנית לפטר עשרות עובדים בגופי המדיה שבקבוצה כבר לאחר החגים – כך על פי ועד העובדים וארגון העיתונאים. בהודעה שהופצה הבוקר (יום ה'), נכתב כי "לצערנו, בימים האחרונים נתחוור לנו כי ההנהלה הקצינה את עמדותיה ודורשת כעת פיטורים של 50 עיתונאים". בוועד מאיימים כי בתסריט הקיצוני ביותר – ישביתו העיתונאים את העיתון.
במכתב שנשלח לעובדים, כותבים נציגיהם: "בעקבות הסלמה זו נקיים בימים הקרובים, לפני ואחרי החג, אסיפות עובדים במערכות השונות ובהן נסביר בהרחבה על מצב המו"מ ונדון על נקיטת צעדים ארגוניים".
ביולי חשף אייס כי בשיחות שמתקיימות בין ועד עובדי הקבוצה העיתונאיים לבין הנהלת העיתון, עלה כי מתוכננים פיטוריהם של כ-20-30 עיתונאים במסגרת תכנית קיצוצים קרובה שהמועד שלה לא ידוע בזמנו. ואולם כעת עולה – כך על פי הוועד – כי מספרם של המיועדים לפיטורים עלה ל-50, והמועד – כנראה כבר באוקטובר.

המהלך הנוכחי של נציגות העובדים, מגיע בשבוע הראשון למינויו של נטע ליבנה לעורך הראשי של ידיעות, לאחר שזה החליף את רון ירון, שהמו"ל נוני מוזס הראה לו את הדרך החוצה, ככל הנראה בשל סירובו של ירון לבצע מהלך פיטורים מאסיבי כל כך בקרב עובדיו.ההודעה של ועד העובדים
"בשבועיים שחלפו מאז האסיפה הגדולה ניסינו לגבש ביחד עם ההנהלה מתווה שמטרתו הייתה לחתום באופן מידי על הסכם קיבוצי שיסדיר סוגיות מרכזיות - כגון קרנות השתלמות ופרק אתיקה - ויאפשר את השקט הנדרש כדי להמשיך את המו"מ על יתר הסוגיות ולהגיע להסכם קיבוצי מלא לאחר החגים", נכתב כעת במכתב לעובדים. "במסגרת החלק הראשון של המהלך הסכמנו לדון עם ההנהלה על תכנית צמצומים וזאת בתנאי שהיא תכלול תכנית פרישה מרצון עם תנאים נדיבים שתסייע להקטין ככל האפשר את הצורך בפיטורים".
ועד עיתונאי ידיעות כולל את העיתונאים מקרב עובדי ידיעות אחרונות, כלכליסט, לאשה ו-xnet, ולא כולל את עובדי ynet והעובדים שאינם עיתונאים. הוועד דרש מהנהלת העיתון כי תכנית ההתייעלות תכלול תנאים דומים לאותה תכנית שהייתה לפני כ-3 שנים, אז סיימו את עבודתם בקבוצה כ-60 עובדים, כפי שנחשף באייס.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אחרי סוכות - 100 מפוטרים לפחות. העסק מת (ל"ת)
  מקור פנים 11/09/2018 15:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  חבל
  חבל 06/09/2018 15:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חבל
  סגור
 • 1.
  לא בוכים על שקרן שפוטר (כל עוד מדובר בעיתונאי עליון) (ל"ת)
  לא כואב בכלל 06/09/2018 14:59
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור