פרסום ושיווק

מתעניינים במחיר למשתכן? זו הטבלה ששווה לכם כסף

לאחר נעילת ההגרלה הגדולה השישית: מהם סיכויי הזכייה בכל ישוב, איפה שיעור ההנחה והתשואה הגבוהים ביותר? צפו בנתונים הסופיים
ערן סוקול |  85
בנייה (צילום Istock)
משרד האוצר פרסם היום (א') את נתוני ההרשמה להגרלה הגדולה השישית של "מחיר למשתכן" – הגרלת ספטמבר 2018, אשר ננעלה ביום חמישי בחצות, בה יוגרלו 5,780 דירות וכוללת לראשונה את היישובים נס ציונה, בנימינה-גבעת עדה ואור עקיבא. על פי נתוני ההרשמה הסופיים, בדקנו עבורכם מהם סיכויי הזכייה בכל אחד מ-20 הישובים בהגרלה, כולל אינדיקציה להנחה המשתמעת מהמחיר במכרז ביחס למחירי השוק.
הכתבה פורסמה לראשונה ב-Bizportal ביום שלישי (25/9), ומעודכנת נכון להיום (ראשון 14/10) לאחר נעילת ההרשמות.
בדיקת Bizportal העלתה כי נכון לכרגע סיכויי הזכייה לבני המקום מסדרה א הינם ודאיים במרבית ההגרלות - סיכוי של 100%, למעט בישובים: עתלית עם סיכוי של כ-84%, נתניה 50%, נס ציונה 45%, אילת 33%, חיפה 29%, חדרה 23% ובנימינה עם סיכוי של כ-20%.
גם סיכויי הזכייה לבני המקום מסדרה ב הינם ודאיים בישובים, אופקים, אשקלון, באר יעקב, יקנעם עילית ונהרייה - 100%, כאשר סיכויי הזכייה באור עקיבא עומדים על כ-99%. מנגד לסיכויי זכייה אפסיים בביתר עילית, עתלית, נתניה, נס ציונה, חיפה, אילת, בנימינה וחדרה.
נכון להיום, סיכויי הזכייה לבני המקום מסדרה ג הינם ודאיים בישובים באר יעקב ונהרייה, כאשר הסיכוי באשקלון עומד על כ-46%, אופקים 51%, אור עקיבא 7%, קריית מוצקין 1% ויקנעם עילית 5%.
בשלב זה סיכויי הזכייה לזכאים מסדרה א הינם ודאיים בישובים רמלה, ביתר עילית, באר יעקב, נהרייה, אשקלון, אופקים, אור עקיבא, יקנעם עילית וקריית מוצקין - 100%. מנגד הסיכויים הנמוכים ביותר הינם בהגרלות באילת 15%, חדרה 11% ובנימינה עם סיכוי של כ-6%.
על פי נתוני ההרשמה העדכניים, עבור הזכאים מסדרה ב סיכויי הזכייה ודאיים באשקלון, ונהרייה - 100%. מנגד, סיכויי הזכייה אפסיים בביתר עילית, בית שמש, פרדס חנה-כרכור, עתלית, נתניה, זכרון יעקב, חיפה, אילת, נס ציונה, חדרה ובנימינה.
עוד עולה מנתוני ההרשמה העדכניים, כי עבור הזכאים מסדרה ג סיכויי הזכייה ודאיים בנהרייה - 100%. סיכויי הזכייה בשאר הישובים הרלוונטיים, הינם באשקלון 18%, אור עקיבא 7%, קרית מוצקין 1%, והסיכוי אפסי ביקנעם עילית, אופקים ובאר יעקב.
על פי הנתונים שמפרסם היום משרד האוצר, במודיעים מתחרים כ-15.4 אלף זכאים על 134 דירות, כלומר סיכויי הזכייה מעט נמוכים מ-1%. ההגרלה במודיעין-מכבים-רעות הינה במסגרת תכנית מחיר מטרה, בה לא מוענקת עדיפות כלשהי על פי סדרות או לבני המקום.
עם זאת, נדגיש כי כל משתתף זכאי להירשם להגרלות ב-3 ערים, באופן בו לאחר הזכייה באחת מהן יבוטל הרישום מההגרלות בשתי הערים הנוספות אליהן נרשם. כלומר, סיכויי הזכייה בפועל צפויים להיות שונים מהאינדיקציה המוצגת בטבלה.
הטבלה המלאה לפניכם:

(1) אומדן מחיר למטר רבוע, כולל מענק ולאחר העמסת מחירי מרפסות, מחסן וחניות.
(2) הנחה לפי מחיר מתואם למ"ר ביחס למחיר שוק בשכונה הקרובה ביותר, כפי שפורסם באתר מדלן, או לחלופין, בהעדר נתונים מספקים אודות השכונה, ביחס למחיר למ"ר ביישוב ("כללי").
​(3) תשואה חזויה לפי אומדני תשואת דירות באזור מאתר מדלן, בשקלול המחיר המתואם למ"ר.
על פי נתוני עסקאות כפי שפורסמו באתר מדלן, שיעור ההנחה הגבוה ביותר ביחס למחירי השוק יינתן במודיעין עם מחיר מתואם למ"ר של כ-12.9 אלף שקל (לאחר שקלול הצמדה למדד, מענקים, מרפסות, מחסן וחניות), המשקף הנחה של כ-38% ביחס למחיר הממוצע למ"ר בישוב. מנגד, את שיעור ההנחה הנמוך ביותר ביחס למחיר השוק יקבלו הזוכים בעתלית, אשר צפויים לשלם מחיר מתואם של כ-10.5 אלף שקל למ"ר, המשקף הנחה של כ-5% בלבד ביחס למחיר הממוצע למ"ר באזור (יש לציין כי לפי נתוני משרד האוצר מחודש יולי 2017 מדובר בהנחה של כ-12% על מחירן של דירות דומות בשוק).
בשקלול כל הנתונים לעיל, עבור הזוכים שיציעו את הדירות להשכרה, צפויה התשואה הגבוהה ביותר  באילת - תשואה מוערכת של כ-6% על ההשקעה ואילו התשואה הנמוכה ביותר על ההשקעה צפויה לזוכים בדירות בעתלית - תשואה מוערכת של כ-3%.
יש לשים לב כי הנתונים המפורסמים באתר מחיר למשתכן כוללים את המחיר למ"ר בהגרלה, ללא שקלול מענקים ולפני העמסת מחירי מרפסות, מחסן וחניות. לכן, בטבלה המוצגת לעיל בדקנו מהם סיכויי הזכייה ומהו המחיר הממוצע למ"ר בכל עיר, לאחר שקלול המחיר הממוצע בכל ההגרלות הקיימות בכל עיר, בשקלול המענקים במחירי הדירות והעמסת מחירי מרפסות, מחסן וחניות.
בנוסף, ביצענו התאמה של המחיר למ"ר רבוע אשר פורסם במסגרת ההגרלות של מחיר למשתכן, למחיר למ"ר מתואם - הכולל העמסת מענקים, מחירי מרפסות, מחסן וחניות, בעזרתו של דוד דדון, שמאי מקרקעין בעל ותק של כעשרים שנה בתחום השמאות בישראל, אשר בין היתר, העניק שירותי שמאות, למשרדי ממשלה, רשויות מקומיות וגופים מוסדיים.
לצורך אומדן התשואה הצפויה על ההשקעה עבור זוכים שיציעו את הדירה לשכירות, נעזרנו בנתונים אודות מחירי שוק והתשואה על דירות בכל עיר, כפי שפורסמו באתר מדלן. 
הבהרה
המחיר למ"ר, התשואה והיקף ההנחה ביחס למחירי השוק מבוססים על אומדנים בלבד, על בסיס מחירים ממוצעים בשכונה או בהעדר נתונים מספקים, על בסיס מחירים ממוצעים בשכונה הקרובה ביותר, או בהעדר נתונים מספקים ביישוב בכללותו. 
הנתונים המפורסמים בכתבה נאספו ממאגרי מידע שונים וכוללים הערכות ואומדנים אשר מטרתם לספק מידע אשר עשוי לסייע לזכאים בבחירת ההגרלות המועדפות עליהם. בנוסף, הסיכויים לזכייה בכל הגרלה רלוונטיים עבור זכאים שנרשמו לכל ההגרלות בישוב  (למשל סיכויי הזכייה של מי שנרשם להגרלה בודדת בישוב בו מתקיימות מספר הגרלות נמוכים יותר) והינם נכון למועד פרסום הנתונים (14 באוקטובר 2018), כאשר חלק מהזכאים עדיין לא נרשמו. כמו כן, הנתונים אינם מביאים בחשבון את ביטולי ההרשמות העודפות לאחר הזכייה של חלק מהזכאים כאמור לעיל וצפויים להשתנות נוכח ביטול הזכייה על ידי חלק מהזוכים.
שאלות ותשובות - איך עובדת ההגרלה הגדולה?
איך משתתפים בהגרלות? 
ההגרלה הגדולה מיועדות בעיקר לסדרות א'+ב' (חלק מההגרלות פתוחות גם לסדרה ג') כאשר תינתן עדיפות לסדרה א' על פני ב' ובאופן דומה תינתן עדיפות לסדרה ב' על פני ג' בהגרלות הרלוונטיות. כללי ההשתתפות בתוכנית זהים לאלו שחלו עד היום במחיר למשתכן ולא נעשה בהם שום שינוי. ההרשמה מתבצעת באמצעות אתר ההרשמה להגרלות dira.moch.gov.il.
איך נקבע סדר ההגרלות?
סדר ההגרלות של ההגרלה הגדולה יעשה לפי גודל היישוב בסדר יורד: מהיישוב שמספר תושביו הוא הגדול ביותר ועד ליישוב שבו מספר התושבים הוא הנמוך ביותר, בהסתמך על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. ביישובים שבהם קיים יותר מפרויקט אחד של ההגרלה הגדולה, ייקבע סדר הגרלות פנימי לפי המספר הסידורי של ההגרלה.
מדוע סדר ההגרלות חשוב? 
בעת בחירת שלושת היישובים המועדפים מומלץ לשים לב לסדר ההגרלות, מכיוון שזכייה בפרויקט אחד, תגרור הסרה מההרשמה לפרויקטים אחרים.
לדוגמא: מי ששוקל להירשם להגרלות בחיפה ונתניה אך מעדיף לזכות בנתינה, צריך להביא בחשבון שההגרלות בחיפה יבוצעו קודם להגרלות בנתניה, וכך, ייתכן מצב שבו יזכה בחיפה, ותבוטל הרשמתו להגרלה בפרויקט בנתניה.
איך מתבצעות ההגרלות ואיך מקבלים את התוצאות? 
ההגרלות מתקיימות לפי הסדר שמופיע בטבלה לעיל, בזו אחר זו. לאחר כל הגרלה יוסרו הזוכים מכל ההרשמות הנוספות שלהם לפרויקטים אחרים, הן בהגרלות שהסתיימו והן בהגרלות שטרם בוצעו. ההרשמה להגרלות הסתיימה ביום חמישי, 11 באוקטובר 2018 בשעה 23:59 ותוצאות ההגרלה יימסרו לזוכים בסוף חודש אוקטובר. 
למרות ההגרלות הרבות, כל ההגרלות ממשיכות להתבצע בהתאם לנהלים המחמירים והמוקפדים המקובלים בתכנית מחיר למשתכן על ידי מערכת ממוחשבת ללא התערבות אדם, בניהולה של ועדה ובפיקוח של רואה חשבון מוסמך.
הזוכים יקבלו בדואר האלקטרוני הודעת זכייה, ומשתפים שלא זכו בהגרלה יקבלו מכתב המודיע על כך באופן רשמי. את התוצאות המלאות יוכלו המשתתפים למצוא כל העת באתר ההרשמה להגרלות Dira.moch.gov.il לצד הפרויקט אליו נרשמו.
 
מה קורה לאחר הזכייה? 
הזוכים נדרשים להמתין בסבלנות עד לרגע שבו היזם ייצור עמם קשר. ייתכן שמשך זמן ההמתנה ייקח מספר חודשים שכן בחירת הדירה צפויה להתקיים כחודש לאחר קבלת היתר בניה מהוועדה המקומית.
הזוכים יוכלו לעקוב אחר קצב התקדמות הפרויקט כל העת באתר ההרשמה להגרלות לצד שם הפרויקט בו זכו.
תגובות לכתבה(85):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 52.
  הנה לכם השקר מול העיניים.
  אני 06/01/2019 17:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם בסכנין דירת 100 מטר עולה לפי הטבלה 480 אלף שקל, אז זה המחיר של דירה, למה במחיר למשתכן היא עולה ברעננה מיליון וחצי? הרי האדמה אמורה להיות בחינם. אחרת אתם שוב עושים עלינו כסף.
  סגור
 • 51.
  התרסקות כלכלית
  אדי 21/10/2018 14:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי שמתקרב לפרויקט מחיר למשתכן מפסיד את התחתונים שלו באחריות. ראו הוזהרתם.
  סגור
 • 50.
  צפי ל 15 מיליון אזרחים בעתיד במדינתנו נשמע המון אזרחים
  צפי ל 17/10/2018 02:10
  הגב לתגובה זו
  2 1
  צפי ל 15 מיליון אזרחים בעתיד במדינתנו.. נשמע המון אזרחים , במדינה קטנה כמו שלנו.
  סגור
 • טפטף טפטף לחץ
  אני 06/01/2019 19:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל לאנשים אין כסף גם אם יהיו פה 100 מליון. בשנגחאי שגודלה רבע ממדינת ישראל גרים 24 מיליון איש בהצלחה רבה.
  סגור
 • 49.
  מעניין אם יהיה מספיק דירות בעתיד , למי שירצה דירה ?....
  מעניין אם 15/10/2018 03:04
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מעניין אם יהיה מספיק דירות בעתיד , למי שירצה דירה ?. צפי ל 15 מיליון אזרחים בעתיד ..... נשמע המון אזרחים , במדינה קטנה כמו שלנו.
  סגור
 • אתה לא מתייאש הא?
  אני 06/01/2019 19:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נשמע המון נשמע המון. 15 מיליון זה אוכלוסיה של עיר אחת קטנה באירופה או ארצות הברית. יש מספיק מקום בארץ.
  סגור
 • 48.
  אחלה תוכנית. כולם תרשמו להגרלה ... זה כדאי.
  יעקב בובליל 14/10/2018 18:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חבל לכולם על הזמן
  סגור
 • 47.
  מחיר בירושלים ותל אביב
  אלי 10/10/2018 22:41
  הגב לתגובה זו
  3 1
  שלום, האם אתה יודע מה הולך להיות המחיר למ"ר בירושלים ות"א בהגרלה הבאה? יש לך אומדן לאחוז ההנחה? בברכה
  סגור
 • 46.
  פחלון גנב - דפק את המערכת
  גיל 10/10/2018 15:38
  הגב לתגובה זו
  4 1
  פחלון הפך את המערכת לחולה. זוגות צעירים כבר לא קונים כי הם צריכים אלא מנסים להרוויח מהרולטה של פחלון. תנאי מימון של 90%, ומכירת לוקשים על הנחה בדירות גורם לזוגות לקנות למרות שאין להם צורך בדירה. בנוסף גורם ליזמים לעשות קומבינות על הדירות, כדי שהזכאים לא יקנו דרך תכנית "מחיר למשתכן" ובכוונה בונים דירות לא אטרקטיביות. כל הטמטום הזה בא על חשבון משלם המיסים שכבר הוציא מכיסו כמה מיליארדי שקלים לממן את התכנית הזו. אנשים צריכים לקנות את הדירה שברצונם לגור ולא כי "זכו". משק בריא חייב לעבוד לפי עקרון זה!
  סגור
 • 45.
  פרי נדל"ן הם שקרנים!
  קונספירציה 10/10/2018 14:42
  הגב לתגובה זו
  4 0
  לא להתקרב!!!!!!!!!!!!!!!
  סגור
 • טען עוד
 • 44.
  מעניין אם יהיה מספיק דירות בעתיד (במדינתנו),למי שירצה?
  מעניין אם 09/10/2018 08:26
  הגב לתגובה זו
  0 4
  מעניין אם יהיה מספיק דירות בעתיד (במדינתנו), למי שירצה דירה ?. צפי ל 15 מיליון אזרחים בעתיד ..... נשמע המון אזרחים , במדינה קטנה כמו שלנו.
  סגור
 • 43.
  איך אתה יודע כמה נרשמים באמת יש בכל עיר?
  מתעניין 08/10/2018 20:38
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אתה יכול לראות את מספר הנרשמים בכל פרויקט אבל איך אתה יכול לדעת כמה נרשמים שונים יש בכל עיר? אני אתן דוגמא את קרית מוצקין, יש שם 6 פרויקטים שונים. בכל אחד מהפרויקטים מספר הנרשמים רק מסדרה א גדול יותר ממספר הדירות, ובכל זאת אתה רושם שיש מאה אחוז סיכוי זכיה גם לסדרה א וגם לסדרה ב. זאת אומרת שיש כנראה הרבה נרשמים שרשומים ליותר מפרויקט אחד. איך אתה יכול לדעת כמה נרשמים שונים יש על מנת להגיד את הסיכוי לזכיה?
  סגור
 • אתה צריך לקחת בחשבון שב-99% מהמקרים
  ערן סוקול 10/10/2018 10:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אותם הזכאים נרשמים לכל ההגרולת בישוב.
  סגור
 • 42.
  מחיר למשתכן= גלגל המזל
  מירי 07/10/2018 21:30
  הגב לתגובה זו
  2 10
  34. לא רק שהמחירים האלה בכלל לא כאלה משתלמים, יחד עם ההמתנה עד שהפרויקט בכלל יקבל אישורים ויתרומם...אפשר למצוא דירה מבלי להתפשר! הרי כל הקונספט הזה של כל הקודם זוכה- פשוט מגוחך!!! אנשים זוכים בהגרלה ו??? בסוף הם איזה מספר 200 מקבלים את השאריות של הבניין... במקום להיות עיוורים, שווה להשקיע במקומות חכמים.. הפרויקט הזה של פרי נדל''ן בלוד למשל- הוא לא מחיר למשתכן ולא בטיח! פשוט דירה במחיר הגון של סביב המיליון ש"ח! תבדקו טוב לפני שאתם נכנסים לפרויקט גלגל המזל הזה....
  סגור
 • לא לקנות מחברת פרי נדלן!
  ירון 09/10/2018 16:32
  הגב לתגובה זו
  9 0
  מעכשיו בכל פעם שאני רואה תגובה ממומנת שלכם אני מגיב בהתאם
  סגור
 • זאת לא צורה לפרסם את החברה שלכם
  ערן סוקול 08/10/2018 14:33
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אתם יכולים לפנות לאנשי המכירות שלנו ולפרסם כתבה ממומנת. די להפגיז אותנו בטוקבקים יח"צ בלי סוף. זאת לא התנהגות ראויה לחברת נדל"ן רצינית.
  סגור
 • 41.
  קזינו כחלון
  פליקס אבוטבול 07/10/2018 21:03
  הגב לתגובה זו
  5 1
  מה הזה החוקים המסובכים האלה. בקושי הבנתי משהו סדרה א בני המקום. יותר קל לשים ברולטה
  סגור
 • 40.
  משעבדים את עצמם לבנקים בלי עתיד
  מחיר לטיפש 07/10/2018 16:24
  הגב לתגובה זו
  3 1
  בשעה שהכסף בבנק לא עושה תשואה הם ישלמו הרבה כסף לבנקים במשכנתאות עד לסוף המר שהכלכלה הכושלת שיש פה תקרוס. כבר עכשיו ברור לכולם שלצבור אין פנסיה כי הכל מושקע במניות ששוקעות . כולם מחכים למפולת המניות לא בשיא אבל כותבים ומשקרים את הצבור שהם בשיא. נראה את הצעירים משלמים משכנתא עם ריבית עולה וגם תומכים בהורים שלהם חסרי הפנסיה המדינה בנתה פירמידה עם ליצנים כמו לפיד וכחלון ועדת בכר של ביבי וכולם חיים באופוריה לא פלא שמניות הגראס עולות נראה לי שבנק ישראל ימכור דולרים ויקנה מניות קיקיוניות של גראס כל העם מסומם. ביבי המלך.
  סגור
 • 39.
  שאלות עקרוניות.
  יובל לוי 06/10/2018 17:42
  הגב לתגובה זו
  7 0
  1.במידה וזוכים האם ניתן לרכוש כל דירה כמו דירת גן או שדירות אלו ימכרו בשוק החופשי. 2. במידע למשתכן רשום שניתן למכור דירה 7 שנים מהזכייה במידה וזה נכון לצערי רוב הפרוייקטים ייקחו לפחות 5 שנים למסירת דירות
  סגור
 • ניתן לבחור מבין כל הדירות בפרויקט המיועדות למחיר למשתכן
  ערן סוקול 07/10/2018 16:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  1. תלוי מה נשאר כאשר יגיע תורך לבחור. 2. לא הבנתי מה השאלה.
  סגור
 • 38.
  מה המחיר למ"ר לכל זוכה , אשמח לקבל תשובה , מעניין
  יוסי 05/10/2018 18:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המחיר שמופיע בפרסומים הוא מחיר ממוצע למ"ר , כנ"ל אחוז ההנחה המשוער , אם לצורך הדוגמא יש הנחה של 20% במחיר , לבוחר מס' מס' 1 יש מעל 30% הנחה ולבוחר האחרון יש הנחה מועטה ( פחות מ 10% ) , מי יודע מה המחירים ? , אשמח לקבל תשובה
  סגור
 • לכולם יש את אותו מחיר למ"ר (ל"ת)
  ערן סוקול 07/10/2018 16:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אין הבדל במחיר לפי קומה?
  אליק 07/10/2018 18:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם קומה 1 וקומה 20 הם לפי אותו מחירון?
  סגור
 • 37.
  שאלה לערן ודריה, איך יודעים כמה חדרים יהיו בפרוייקט?
  אליק 04/10/2018 12:15
  הגב לתגובה זו
  2 0
  זה הרי הנתון החשוב ביותר שצריך לדעת לפני שמשתתפים בהגרלה מסויימת, נניח שאני רוצה דירה בת שלוש חדרים, והפרוייקט הוא רק של דירות גדולות, יוצא שאני מבזבז את זכותי להשתתף בהגרלה על פרוייקט שאינו מתאים לי?
  סגור
 • בדר"כ לזוכים יש אפשרות לבחור מתוך מגוון של דירות
  ערן סוקול 04/10/2018 16:13
  הגב לתגובה זו
  4 0
  הפרויקטים הינם של בניינים מגוונים, עם דירות בעלות מספר חדרים משתנה. בדר"כ לזוכים יש אפשרות לבחור מתוך מגוון של דירות בנות 3 חדרים ויותר. עם זאת, עדיין נותר אלמנט של מזל ועקרונית, יכול להיות שלא תקבל את האפשרות לבחור בדירה בת 3 חדרים, גם אם תזכה בהגרלה כלשהי. במקרה זה תוכל להתפשר או לבטל את הזכייה.
  סגור
 • האם המחיר למ"ר הוא מחיר קבוע לכל הדירות ?
  יוסי 06/10/2018 00:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המחיר שמופיע בפרסומים הוא מחיר ממוצע למ"ר , כנ"ל אחוז ההנחה המשוער , אם לצורך הדוגמא יש הנחה של 20% במחיר , לבוחר מס' מס' 1 יש מעל 30% הנחה ולבוחר האחרון יש הנחה מועטה ( פחות מ 10% ) , מי יודע מה המחירים ? , אשמח לקבל תשובה
  סגור
 • 36.
  אם אנשים שקיבלו טובת הנאה,יצביעו לכחלון,האם חוקי ?
  שאלה 04/10/2018 02:38
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אם אנשים שקיבלו טובת הנאה,יצביעו לכחלון,האם חוקי העיניין ?,כי אם כל אדם שקיבל הטבה יצביע לו? ... זה כמו שוחד בחירות לא ?
  סגור
 • אז גם לחיילים שקיבלו תוספת שכר בזכותו אסור להצביע לו?
  תחשוב קצת 14/10/2018 17:30
  הגב לתגובה זו
  0 1
  או למעשה כל מי שיירד לו מס ההכנסה אסור? וכל מי שהשתמש בתרופה בסל הבריאות אסור להצביע למפלגת שר הבריאות?
  סגור
 • 35.
  זה מאד יקר!!! תלכו לכלכלן שיבדוק את העלות האמיתית!!!!
  בן אהרון 03/10/2018 21:07
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אין כאן מתנות בכלל. ההתפקחות מהאשליה תהיה כואבת מאד. תפסיקו לעצום עיניים ולחשוב שמחלקים מתנות!!!
  סגור
 • 34.
  זה מאד יקר!!! תלכו לכלכלן שיבדוק את העלות האמיתית!!!!
  בן אהרון 03/10/2018 20:41
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אין כאן מתנות בכלל. ההתפקחות מהאשליה תהיה כואבת מאד. תפסיקו לעצום עיניים ולחשוב שמחלקים מתנות!!!
  סגור
 • 33.
  תמיד צרכים לזכור שהשטחים בארץ מוגבלים !!!!
  צרכים לזכור ש 03/10/2018 17:10
  הגב לתגובה זו
  2 5
  תמיד צרכים לזכור שהשטחים בארץ מוגבלים !!!! והשטחים שישארו לבנייה היצטמצמו עם השנים. מה לעשות שזה המצב. אי אפשר לשנות את המצב...כל עוד שלא רוצים מלחמות.
  סגור
 • 32.
  ההנחה במחיר למשתכן,זה נעשה בסיבסוד ויתור של כספי ציבור
  ההנחה.... 03/10/2018 05:09
  הגב לתגובה זו
  3 1
  שהנחה במחיר למשתכן, זה נעשה בסיבסוד ויתור של כספי ציבור עתידיים . .. ויתור על מיסים עתידיים. אין מתנות חינם.... ציבור אחר לא יקבל את הסבסוד הזה..... אתה שוכח ש ה סבסוד הוא מכספי ציבור (ציבור אחר לא יקבל ... את אותם כספי סבסוד) ,שר האוצר לא מביא את החיסכון מכיסו הפרטי !!
  סגור
 • נכון, ולכן כדאי להשתתף
  זוכה 03/10/2018 12:03
  הגב לתגובה זו
  2 1
  מי שזוכה מקבל בוננזה על חשבון המיסים של הציבור הרחב. מה רע? זה כמו לגנוב, אבל באופן חוקי ב 100% :-) משוגע מי שיכול ולא מנסה להגריל כמה מאות אלפי שקלים על חשבונך וחשבון שאר משלמי המיסים. המדינה מציעה מתנה? לא תיקח? מאחר ולא ברור כמה זמן עוד ימשיכו לחלק לנו כמה מיליארדי שקלים מהמיסים שלך כדאי לעקוב ולהתעדכן, ובכל פעם שנפתחת הגרלה שווה? לנסות להגריל. כרטיס החיש גדהזה עולה 200 שקל ואפשר לגרד איתו כמה פעמים שרוצים, עד שזוכים. הפרס הוא כמה מאות אלפי שקלים. יותר טוב מטוטו או לוטו. משוגע מי שלא מנסה לגרד.
  סגור
 • 31.
  מחיר למיסתכן בקריסה המלכודת דבש קורסת
  רועי 02/10/2018 20:15
  הגב לתגובה זו
  3 2
  אלה שלא זכו צריכים לעשות ברכת הגומל ולהגיד תודה לאלוקים.התביעות הרצניות יותר יגיעו מהזוגות שזכו בחובות במלכודת .....כחלון ומדינת ישראל הציגו להם מצג שווה ועוד בלי בושה הוא מספר להם שזכו.....ההתרסקות החלה והזוכים בדרך להפסיד את כל ההון הווירטואלי שקיבלו מהמדינה ובסוף הירידות תגלו שכחלון דחף לכם 130 אחוז משכנתה ולו 90 אחוז כמו שהוא סיפר לכם המחירים הולכים להיות הרבה יותר נמוכים מההנחה ......זוכי מחיר למיסתכן תתחילו לחפש עורך דין כריש שיעשה תביעה ייצוגית נגד כחלון והמדינה על זה שהם דפקו אותכם והפילו אותכם במלכודת דבש......והמלצה מי שעדיין לו מימש את הזכייה שיברח.....כחלון מריץ את עגל הנדלן בעזרת הגרלות.....
  סגור
 • 30.
  נו באמת...
  טופז 02/10/2018 17:43
  הגב לתגובה זו
  0 4
  עם כמה שאני חושבת שהמהלך הזה שנקרא מחיר למשתכן הוא מבורך... הפרוצדורה, ההמתנה ובעיקר חוסר הוודאות פשוט בלתי נסבלים! אם רק יקומו עוד פרויקטים כמו זה של פרי נדלן בלוד שדירת 3 חדרים חדשה עולה כמיליון שקלים לא היה צריך את כל ההתעסקות והטרטור!!! מתי יקומו עוד יזמים שיבינו שהפתרון לכל המצוקה הזו, נמצא אצלהם!?
  סגור
 • זה מה שנקרא פרסום שלא בטוב טעם
  קונספירציה 04/10/2018 11:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  קרציות. תשחררו אותנו כבר מהפרסומות הסמויות לפרי נדל"ן!!!
  סגור
 • 29.
  בג"ץ
  דן 02/10/2018 12:31
  הגב לתגובה זו
  7 3
  זוג צעיר מחולון ללא שקל על התחת ,ינסה לזכות בהגרלה באר יעקב ,הסיכוי אפסי .לעומתו זוג צעיר שהוא יוצא באר יעקב ,מקבל עזרה עצומה מההורים האמידים ,יזכה בדירה במחיר מסובסד,באר יעקב ישוב יחסית קטן ויש יחסית מעט בני מקום שזכאים ,ולכן בהם יזכו במאה אחוז . ממש שוד לאור היום ,ילדי ששרתו שרות צבאי מלא ,אבל גרים בישוב כמו חולון שאין בו מחיר למשתכן נדפקים . פשוט אפליה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  סגור
 • יש ליד חולון שטח ענק ופנוי
  חולון 03/10/2018 12:08
  הגב לתגובה זו
  2 0
  פארק אריאל שרון הוא הרבה הרבה יותר מדי גדול, 8000 דונם, שזה כמעט פי 3 מפארק הירקון. אפשר להפשיר לבנייה שליש ממנו ולהרים 3 מגה שכונות: בת,א, חולון ואזור, כל אחת 10000 יח"ד, ומאחר וזו קרקע של מדינת ישראל אפשר שחלק מהדירות תהיינה מחיר למשתכן, ואז לא תהיה בעיה להציע לכם, הזוג מחולון, הגרלה של אלף דירות (מתוך ה 10000 שאפשר להרים בשכונה החולונית החדשה). אפשר גם קצת דיור ציבורי אם רוצים. כאמור זו קרקע של מדינת ישראל, ומדובר רק בהחלטה רגולטורית לבנות בשטח המבוזבז הזה, שכיום עומד די שומם.
  סגור
 • 28.
  חישוב מיקום זכייה
  מתמודד 29/09/2018 19:22
  הגב לתגובה זו
  1 2
  בהנחה שיש 100 דירות ורק 50 מתמודדים מסדרה א לפי התקנון יגרילו עוד 50 מסדרה ב , ואז לכל ה 100 יגרילו את המיקום , לפי הבנתי זה אומר שיש סיכוי שמישהו מסדרה ב יקבל מיקום בחירת דירה יותר טוב ממשהו מסדרה א , האם זה נכון?
  סגור
 • נכון
  דריה 30/09/2018 12:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה נכון. אבל מיקום נהיה פחות קירטי בהגרלות החדשות כי על עליה של כל קומה צריך לשלם (לא כך היה המצב בהגרלות הישנות)
  סגור
 • 27.
  המשקיעים קונים דירה ,כדי להשכיר את הדירה...........
  אנשים שוכחים ש 29/09/2018 05:09
  הגב לתגובה זו
  2 4
  המשקיעים קונים דירה ,כדי להשכיר את הדירה..... אחרי X זמן.... השכירות תממן את כל ההתחייבויות ו המשקיעים ישארו עם דירה ב מחיר שוק. *משקיע חכם , רוצה לקבל פרמיה כל חודש (תקבול שכירות חודשי),הוא לא קונה את הדירה ,רק כדי למכור ביוקר. משקיע חכם קונה את הדירה באזור ביקוש...שיש ביקוש באותו ,אזור לדירה להשכרה. **ההגנה של המשקיע... עצם זה שהוא קונה באזור..שהוא חושב שערך הדירה אפילו יעלה... משקיע חכם לא מתבסס בתקווה רק על עליית מחיר הדירה,אלה מתבסס על קבלת פרמיה חודשית (תקבול חודשי של שכירות).
  סגור
 • 26.
  המתנה
  חיימוב מיכאל 28/09/2018 15:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אני בהמתנה לאישר מקבלן יותר משנה , תגידו האמת וזה מינוס הגדול
  סגור
 • 25.
  איפה רואים כמה נרשמו עד כה?? (ל"ת)
  איתי 27/09/2018 16:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • באתר ההרשמה להגרלות
  ערן סוקול 28/09/2018 09:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בפרטי ההגרלה
  סגור
 • 24.
  המחירים נמוכים מבכתבה כי הכל כלול חנייה מחסן מרפסת
  רק מחיר למשתכן 26/09/2018 18:43
  הגב לתגובה זו
  3 1
  מי שלא רוצה את התכנית שיקנה בשוק החופשי במחיר כפול אז כל המגיבים תפסיקו לקטול עזרה לחסרי דיור תעזבו אותנו או שנהפוך את המדינה כאשר הפעם מחאת 2011 תהייה משחק ילדים לעומתנו
  סגור
 • נכון גם באתרים נוספים נאמר שכללי המכרזים עודכנו
  אלי 06/10/2018 19:57
  הגב לתגובה זו
  2 0
  המחירים למטר כוללים מעתה גם מרפסת חניה ומחסן
  סגור
 • אכן?
  רונן 04/10/2018 21:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היכן יש התייחסות רשמית לכך?
  סגור
 • 23.
  התכנית פשוט לא משתלמת למרות הפרסום (ל"ת)
  דנה 26/09/2018 16:57
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 22.
  שומר נפשו (וכספו) יברח (ל"ת)
  משיח 26/09/2018 13:52
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 21.
  מה זה בן מקום? איזו עדיפות מקבלים?
  טל 26/09/2018 11:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נגיד נרשמו 100 בני מקום מסדרה א ועוד 200 בני מקום מסדרה ב. אם בהגרלה יש בסך הכל 400 דירות שמתוכן 80 הולכות לבני מקום. מה זה אומר בעצם? שכל ה80 הולכים לבני מקום מסדרה א? ואז 420 הולכים לסדרה א ואז סדרה ב (בלי קשר לבני מקום)? כלומר, בני מקום מסדרה ב' לא מקבלים שום עדיפות אלא אם יש שאריות של בני מקום א?
  סגור
 • נכון (ל"ת)
  ערן סוקול 26/09/2018 13:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 20.
  מה עם ראשל''צ וזכות יתר למשוחררי צה''ל (ל"ת)
  צדק 26/09/2018 10:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 19.
  בנימינה - חישוב לא נכון
  דריה 26/09/2018 10:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המחיר שמופייע במדלן הוא מחיר ממוצע למטר בנוי. אבל בבנימינה רוב הבתים הם בתים צמודי קרקע עם גינות, ויש לכך עלות. מטר בנוי בדירת 100 מטר עם גינה ענקית עולה הרבה יותר ממטר בדירת 100 מטרים בבנין קומות ולללא גינה. לכן ההשוואה אינה תקינה ואין באמת הנחה של 51%
  סגור
 • תודה על הערתך
  ערן סוקול 26/09/2018 14:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כרגע מוצג בטבלה שיעור ההנחה כפי שפורסם ע"י משרד האוצר - 33%.
  סגור
 • 18.
  מחיר למשתכן
  טל דניאל 26/09/2018 08:02
  הגב לתגובה זו
  3 1
  בלוף
  סגור
 • 17.
  בקרית אונו יש יותר תושבים מברמת גן? (ל"ת)
  טעות? 26/09/2018 01:13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 16.
  דיורבושה
  נוחי 25/09/2018 23:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עד מתי אחיזת הענים הרי אתם סוחרים במיגזר בונים במאה מטר 7 דירות לצבא לא הולכים ואתם ענים את מי שמשלם 3 שנים צבא ומיסים אן סוף תביאו קבלנים מסין דירה תעלה 1000 שקל למטר ומסביב עד 1000 למטר אז ב 200 אלף שח דירה חדשה
  סגור
 • 15.
  אני קורא לכל עם ישראל להחרים את התוכנית הזדונית (ל"ת)
  מני 25/09/2018 22:25
  הגב לתגובה זו
  9 9
  סגור
 • אני קורא לכל עם ישראל להחרים אנשים זדוניים כמוך (ל"ת)
  ממי 26/09/2018 05:08
  הגב לתגובה זו
  8 3
  סגור
 • חובה להעיף את קחלון חזרה למוסך באולגה
  חובה להעיף את קחלון 03/10/2018 14:52
  הגב לתגובה זו
  1 1
  רק המוסך יתאים לו
  סגור
 • 14.
  מחיר למשתכן
  Jo 25/09/2018 20:33
  הגב לתגובה זו
  9 5
  כתבה מפוברקות ברמות או שהשמאי עישן משהו או שהעיתונאי קיבל משהו גם אם הקרקע בחינם וגם אם אין מע''מ לא ניתן להגיע ל למחיר של 60% ממחיר השוק הכל בלוף שבסוף יתפוצץ לכולנו בפנים
  סגור
 • 13.
  המחירים נמוכים מהמאמר פה כי הכל כלול חניה מחסן מרפסת
  אריה 25/09/2018 18:55
  הגב לתגובה זו
  10 1
  פשוט חישוב לא נכון. יש רצון לקבלנים הפחיד את הציבור שיקנה אצלהם במחיר כפול
  סגור
 • 12.
  מחיר למשתכן= הצלת הקבלנים =ריסוק הצעירים!
  אדם 25/09/2018 16:40
  הגב לתגובה זו
  15 5
  מחירי הדירות עלו ב10 השנים האחרונות בכ130% בגלל הריבית הנמוכה וביקוש ספקולטיבי בשפת המספרים : מ100 ל230. הנחה של 25%: 230*0.75=172.5 נסיון ציני לשמר מחירי חלל הגבוהים ב72.5% יותר מאשר לפני עשור. לזה יש להוסיף כ3-4 שנות שכר דירה והצמדה למדד הבניה! זהו נסיון ציני להציל הקבלנים ולרסק הזוגות הצעירים!
  סגור
 • 11.
  תוכנית אסון
  רועי 25/09/2018 15:32
  הגב לתגובה זו
  14 3
  תוכנית לחיזוק הבועה והתוכנית 90 אחוז משכנתה זאת ההוככה
  סגור
 • 10.
  המחירים של המשתכן רק עולים
  למהההה 25/09/2018 14:44
  הגב לתגובה זו
  12 2
  עד לפני שנה היו מחירים טובים. היום בחלק מערי הפריפריה מחירים מטורפים שמשמרים את הבועה
  סגור
 • 9.
  טעות בחישוב
  דריה 25/09/2018 14:42
  הגב לתגובה זו
  4 3
  בחישובכם חסר פרמטר של הצמדה למדד תשומות בנייה מרגע זכית הקבלן במכרז\קבלת היתר בניה. במכרז ישן במודיעין למשל המחיר הוא בפועל יותר יקר כבר היום כי הוא צמוד למדד מאז 2015, כך שההנחה היא כבר לא 41%. מכרזים חדשים יותר צמודים למדד רק מרגע קבלת ההיתר. לכן אין זה נכון להשוות את אחוז ההנחה במודיעין עם בה המחיר המפורסם הוא כבר לא המחיר עם אחוז ההנחה במכרז חדש בעיר אחרת בה המחיר צמוד למדד רק מרגע קבלת ההיתר.
  סגור
 • תודה על הערתך
  ערן סוקול 26/09/2018 13:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צודקת. בהגרלה הספציפית הזאת יש צורך להצמיד את המחיר למ"ר למדד תשומות הבניה מאז חודש מאי 2015. פרסמנו בטבלה את הנתון העדכני (כולל הצמדה למדד כאמור).
  סגור
 • אין טעות
  אין טעות 25/09/2018 16:20
  הגב לתגובה זו
  5 1
  אין יותר הצמדה למדד תשומת בנייה
  סגור
 • יש
  דריה 25/09/2018 21:30
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בהגרלה של מודיעין יש. משנת 2015
  סגור
 • 8.
  מה אם סידרה ג מתי יהיו הגרלות? (ל"ת)
  אלון 25/09/2018 14:42
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • סדרות א,ב שנים ממתינים. תמתינו בסבלנות (ל"ת)
  טלי 25/09/2018 17:43
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 7.
  אור עקיבא מחירים מטורפים למשתכן
  חבל 25/09/2018 14:42
  הגב לתגובה זו
  14 0
  סביב ה9-10 אלף למ"ר. זה היב המחער עד לפני שנה בבית דגן, ראש העין. רמלה, באר חעקב- מרכז הארץ. איך אור עקיבא המרוחקת פריפרית מתומירת ככה? כנ"ל אשקלון שעלה 7000 אלף, והיום 9000. מחיר למשתכן מעלים מחירים ומדביקים את בועת הנדלן
  סגור
 • אור עקיבא סמוכה לקיסריה
  ישראלי 27/09/2018 12:35
  הגב לתגובה זו
  0 1
  להייטקיסטים שעובדים באזור התעשיה של קיסריה לקנות דירה מוזלת באור עקיבא זו עיסקה מצויינת.
  סגור
 • 6.
  חאלס הטרפתם אותי
  דורון 25/09/2018 14:24
  הגב לתגובה זו
  4 0
  בסה"כ רוצה לרכוש דירה, מה זה הטבלאות האלו? סיכוי לסידרה? אומדן סיכוי די, תנו לחיות בשקט.
  סגור
 • אתה לא חייב לקנות דירה בהנחה
  ישראלי 27/09/2018 12:37
  הגב לתגובה זו
  4 0
  למי שרוצה לחסוך לעצמו כמה מאות אלפי שקלים ברכישת דירה המאמץ שווה. לך לא? בסדר. אתה לא חייב. יש מספיק אחרים שלהם זה כן שווה.
  סגור
 • 5.
  ממרוקאי לא יכול לצאת שום דבר טוב (ל"ת)
  ממי 25/09/2018 14:22
  הגב לתגובה זו
  7 6
  סגור
 • 4.
  פרסומת למחיר למשתכן?
  דודי מהרצליה 25/09/2018 14:08
  הגב לתגובה זו
  5 2
  אתם בביז צריכים להסביר כמה התכנית גרועה ולדווח על שוק הנדלן המתפרק.
  סגור
 • 3.
  זכינו לפני שנה - אין מושג מתי נדע מה קורה (ל"ת)
  זכינו לפני שנה 25/09/2018 13:57
  הגב לתגובה זו
  5 3
  סגור
 • מדד תשומות
  מבטל סדרתי 25/09/2018 18:06
  הגב לתגובה זו
  5 1
  לא לשכוח שאתה משלם מדד תשומות הבנייה מרגע הזכייה ועד קבלת מפתח, אני זכיתי ביוני 2017 קבלת מפתח בינואר 2022. תעשה חשבון
  סגור
 • מדד תשומות
  מקס 12/10/2018 02:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בהגרלה נוכחית מדד תשומות מחשבים מהרגע תחילת בניה ולא לא מהרגע הזכייה.
  סגור
 • אמת
  ערן סוקול 26/09/2018 13:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אכן יש צורך לקחת בחשבון הצמדה למדד תשומות הבנייה החל ממועד קבלת היתר הבנייה.
  סגור
 • בוטל
  דריה 25/09/2018 21:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אין בהגרלות החדשות
  סגור
 • 2.
  אני משקיע נדל"ן שקנה 4 דירות ומפסיד כסף בגלל כחלון!
  תחליפו אותו מהר! 25/09/2018 13:37
  הגב לתגובה זו
  12 5
  לכן אני אפמפם בוקר וערב טוקבקים מלאי שנאה נגדו, כדי שיפסיק עם התוכנית הזאת שמונעת מאנשים לקנות ממני את הדירות במחירים מנופחים!
  סגור
 • אתה תמיד יכול למכור
  ישראלי 27/09/2018 12:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם תוריד את מחיר הדירה שאתה מוכר בכמה מאות אלשחים אז תמכור. שאלה - האם אתה מדווח למס הכנסה על השכ"ד מכלל הדירות שלך, או שאתה מעלים מס? זה רק עניין של זמן עד שאחד השוכרים שלך יתעצבן עליך וידווח את הפרטים שלך למס הכנסה. אפשר גם באופן אנונימי. אז לא הגיע הזמן למכור כבר דירה או שתיים ולהפטר כבר מהצרה הזו?
  סגור
 • 1.
  זהירות - אחיזת עיניים לפניך! (ל"ת)
  לא מאמין יותר לפחלון 25/09/2018 13:34
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור