פרסום ושיווק

שוק העבודה באוגוסט - רמת האבטלה הגבוהה ביותר השנה

למרות ירידה בשיעור התעסוקה, באגף הכלכלן הראשי מציינים המשך מגמה חיובית נוכח יציבות בגילאי העבודה העיקריים. רמת שיא נרשמה במשרת השכיר בחודש יוני
מורן ישעיהו |  1
סקירה שמפרסם היום (א') הכלכלן הראשי לאוצר מצביעה על המשך מגמה חיובית בשוק העבודה המיוחסת לגורמים עונתיים כמו למשל השתלבותם של תלמידי התיכון בתעסוקה במשק במהלך חודש אוגוסט 2018.
אמנם, בחודש אוגוסט היה שיעור התעסוקה ברמתו הנמוכה ביותר השנה, בעוד שיעור האבטלה היה ברמתו הגבוהה ביותר השנה. במקביל, הירידה במספר המועסקים מיוחסת לירידה במספר המועסקים במשרה מלאה, בעוד במספר המועסקים במשרה חלקית נרשם גידול.
עוד נמצא כי בגילאי העבודה העיקריים (64-25) נשמרה היציבות בשיעורי התעסוקה, ההשתתפות והאבטלה. כמו כן, בחודש יולי נרשמה עלייה מזערית במספר משרות השכיר.
השכר למשרת שכיר רשם בחודש יוני 2018 רמת שיא ועמד על על 10,766 שקל (בניכוי עונתיות ובמחירים שוטפים). כמו כן, כשני שליש ממשרות השכיר, נמצאים בענפים כלכליים, שבהם, השכר הממוצע למשרת שכיר נמוך מהשכר הממוצע.
רמת שיא ברכישות בכרטיסי אשראי
מדד הרכישות בכרטיסי אשראי רשם בחודש אוגוסט עלייה של 1.6 אחוזים, המשך לעלייה שנרשמה בחודש יולי - רמת שיא.
על פי הערכת הכלכלנים, חלה הסטה בצריכה הפרטית לרכישות מקוונות מחו"ל. רכישות אלה אינן באות לידי ביטוי בפדיון של רשתות השיווק ובמדד הרכישות בכרטיסי אשראי, המודדים רכישות בישראל בלבד.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כתבה מבולבלת לא ברורה (ל"ת)
  משה ראשל"צ 10/2018/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור