פרסום ושיווק

הלמן אלדובי לכחלון: "רוצים להוריד את דמי הניהול ל-0.001%"

דאגה לחוסכים או טריק שיווקי? בית ההשקעות העביר מכתב שבו הוא מבקש משר האוצר להוריד את דמי הניהול על הצבירה לרמה נמוכה מזו שאושרה במכרז 
גיא עיני |  2
אורי אלדובי ורמי דרור (צילום יח"צ)
כיממה לאחר הודעת משרד האוצר על ארבע קרנות הפנסיה שהציעו את דמי הניהול הנמוכים ביותר בהליך לבחירת קרנות ברירת המחדל (לכתבה המלאה), פרסם בית ההשקעות הלמן-אלדובי מכתב ששלח לשר האוצר משה כחלון ובו בקשה להפחתה מיידית של דמי הניהול.
על פי הודעת משרד האוצר ורשות שוק ההון עליה דיווחנו אתמול, בקרנות של אלטשולר שחם והלמן אלדובי תעריפי דמי הניהול המרביים יהיו 1.49% מההפקדות החודשיות ו-0.1% מהצבירה. אולם, הלמן-אלדובי בחרו לשגר מכתב עם בקשה מעט חריגה בנוף המקומי.
"בשונה מתנאי המכרז הראשון, נאלצנו להציע שיעורי דמי ניהול מינימאליים מהצבירה, שהינם דה פקטו, דמי ניהול גבוהים יותר מדמי הניהול שהצענו במכרז שיצא בשנת 2016 ושאותם אנו משווקים ללקוחותינו מאז ועד היום", נכתב לשר האוצר.
"עם פרסום תוצאות המכרז התבשרנו כי דמי הניהול הסופיים שנקבעו לנו על פי כללי המכרז עלו מ-0.05% בהתאם להצעה שהגשנו, ל-0.1% - דהיינו פי 100 מדמי הניהול שהוצעו על פי תנאי המכרז הראשון ואת זה אנחנו מבקשים למנוע", כותבים בהלמן-אלדובי.
הלמן אלדובי מציינים במכתב כי דמי הניהול הסופיים שנקבעו על פי כללי המכרז עלו ל-0.05% מ-0.001%. בית ההשקעות פנה בבקשה מיוחדת על מנת להוריד את דמי הניהול שאושרו לאלו שהוגשו במכרז לרמה של 0.001% מהצבירה.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  העגבניות של יום שישי בצהרים הכי זולות
  שי 15/10/2018 19:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תפסיקו למכור מחיר תתחילו למכור איכות
  סגור
 • 1.
  אין ארוחות חינם! דמי ניהול יגבו מן היקב או מן הגורן (ל"ת)
  ישראל 15/10/2018 16:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור