פרסום ושיווק

לאומי שוקי הון מתחיל לסקר את פתאל עם פרמיה של 20% על מחיר השוק

"שוק ההון מתמחר את פתאל בעיקר לפי הפעילות הקיימת, אך הסיפור המעניין הוא הצמיחה באירופה"
ערן סוקול | 
דוד פתאל (צילום יח"צ)
"שוק ההון מתמחר את פתאל בעיקר לפי הפעילות הקיימת, אך הסיפור המעניין הוא הצמיחה באירופה" כך לדברי גיל דטנר, אנליסט תקשורת וקמעונאות בלאומי שוקי הון, אשר מתחיל לסקר את מניית רשת המלונות {פתאל החזקות} ומפרסם היום (ב') את מחיר היעד של 496 שקל למניה, גבוה בכ-20% ממחיר השוק. לדבריו, "האפסייד שאנו רואים בהשקעה מבוסס על הערכה שמרנית להצלחה במימוש תכניות החברה. אם הביצועים בפועל יהיו בהתאם למצופה, האפסייד במניה רק ילך ויגדל."
תעשיית המלונות בעולם נהנית מצמיחה חזקה בתיירות. התיירות הבינלאומית צמחה בשיעור של 7% בשנת 2017, שהייתה השנה השמינית ברציפות של צמיחה, עם שיעור גידול שנתי ממוצע של 4%. בישראל, שוק המלונות נהנה גם הוא מגידול בביקושים, בשל מספרי שיא של כניסת תיירים אשר התבטאה בשיפור שיעורי התפוסה וההכנסה לחדר. באירופה רואים מגמה חזקה אף יותר, כאשר ההכנסה לחדר עלתה בכ-10% בשנה זו, כאשר בטווח הקצר הצפי הינו להמשך המגמה. בטווח הבינוני, סביר להניח כי קצב הגידול יתמתן, אך נכון לעכשיו לא רואים סימנים של הרעה בסביבה העסקית.
 
התפתחות מספר החדרים של מלונות הרשת בישראל ובחו"ל

בשנתיים האחרונות פתאל ביצעה, בין היתר, רכישה של 49 בתי מלון עם כ-10,000 חדרים בבריטניה ואירופה אשר להערכתו של דטנר צפויה להפוך את אירופה, בצורה מובהקת, למגזר המשמעותי של החברה. "עסקת Jurys Inn בוצעה במכפיל 5 על ה-EBITDA של 2017, כך שבמידה והחברה תצליח לשפר את הביצועים של אותם המלונות זה יוביל ליצירת ערך של ממש", מציין דטנר.
לדברי דטנר, בבחינת מכפילי ה-EBITDA, המניה נסחרת במכפיל דומה לחברות ההשוואה, אולם בנטרול התשלום עבור עסקת Jurys Inn מתקבלת תמונה שונה לפיה המניה נסחרת בדיסקאונט. בנוסף, הצמיחה ההיסטורית של החברה משמעותית יותר גבוהה מהממוצע בקבוצת הייחוס, ובלאומי שוקי הון מעריכים כי מגמה זו תימשך גם בשנים הקרובות.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה