פרסום ושיווק

ינשוף 2: בקרוב בדיקות רוק לאיתור נהגים מסטולים

לקראת אישור במליאה: המשטרה תבצע בדיקות רוק לאיתור נהגים שעישנו קנאביס. בנוסף, מי שנמצא שתוי בבדיקת הינשוף ייקבע כי היה שתוי גם שלוש שעות לפני הבדיקה
ערן סוקול | 
בדיקת ינשוף (צילום דוברות המשטרה)
​ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ג') לפצל את הצעת משרד התחבורה לתקן את הסעיף בחוק העוסק בכך שבדיקת שכרות תהיה בתוקף גם שלוש שעות לפני ביצועה, ולהביאו לאישור סופי במליאה בימים הקרובים יחד עם סעיף שיאפשר למשטרה לבצע בדיקות רוק כאינדיקציה לאיתור נהגים המשתמשים בסמים. יו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל אמר כי באשר לשימוש בבדיקות הרוק בכוונתו לוודא שהן לא תפגענה במי שישתמש בקנאביס רפואי כחוק ובהתאם להוראות.
אחרי התאונה מחכים לשוטר עם בקבוק בירה ביד
לפי הצעת המשרד לביטחון הפנים, נהג שנמצא אלכוהול בבדיקת שתן או דם שבוצעה לו - הנחת היסוד תהיה כי היה שתוי גם שלוש שעות לפני הבדיקה, אלא אם הוכיח ההפך. כלומר, אם נהג ביצע תאונה והוא טוען ששתה אלכוהול רק לאחר מכן, חובת ההוכחה על כך תחול עליו. בעניין זה סיפר ראש מדור תאונות דרכים במשטרה, משה כהן, כי יש נהגים שמחכים אחרי התאונה לשוטר עם בקבוק בירה ביד כדי להראות לו שהם שתו אחרי התאונה כדי לחמוק מענישה, ועם מקרים כאלה באה ההצעה להתמודד.
עוזר היועץ המשפטי של המשרד לביטחון הפנים, עו"ד חיים אמיגה, הציג גם את בקשת המשרד בעניין אישור השימוש בבדיקות רוק, ואמר כי הוראת השעה שאפשרה את השימוש בבדיקות פקעה ולכן יש צורך לאשר את הסעיף בחקיקה. הבדיקה היא רק אינדיקציה ולא מהווה ראייה במשפט פלילי, אלא רק תשמש את השוטרים לדעת אם צריך לשלוח את הנהג לבדיקת שתן או דם.
מי שחולה נוהג יותר טוב? 
היו"ר כבל התייחס לכך ואמר כי הבעיה היא הטיפול במשתמשי הקנאביס הרפואי כחוק. הוא הבהיר כי לא יהיה מוכן ליצור מצב שמשתמשי הקנאביס הרפואי לא יוכלו לנהוג בכלל, והודיע כי יוודא שהם לא יפגעו כל עוד יעשו זאת ברישיון ובהתאם להנחיות משרד הבריאות.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה