פרסום ושיווק

נתניהו: "חאן אל אחמר יפונה"

נתניהו אמר את הדברים בפגישה עם מזכיר האוצר האמריקני: "הברית בין ארצות הברית לישראל מעולם לא הייתה חזקה יותר"
גיא עיני | 
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם מזכיר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין (צילום קובי גדעום לעמ)
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (א') עם מזכיר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין בלשכת ראש הממשלה בירושלים. בפגישתם נתניהו דיבר על היחסים הקרובים בין ירושלים לוושינגטון ואמר כי הברית בין ארצות הברית לישראל מעולם לא הייתה חזקה יותר.
"ראשית, הרשה לי לומר שהברית בין ארצות הברית לישראל תחת הנשיא טראמפ מעולם לא הייתה חזקה יותר. ואני מעריך את הברית הזו ואת הידוק היחסים בינינו בכל תחום – מודיעין, שיתוף פעולה ביטחוני, סחר, שיתוף פעולה כלכלי וכמובן בגישתנו המשותפת למניעת התוקפנות באזור הזה", אמר ראש הממשלה, נתניהו.
בנוסף, נתניהו דיבר על הסוגיה האירנית בהיבט של המירוץ שלה להשגת נשק בלתי קונבציונלי ועל פריסת הכוחות שלה במזרח התיכון. "נדון בפגישתנו – כיצד לעצור את התוקפנות הכפולה של איראן: חתירתה לארסנל גרעיני וחתירתה לארסנל קונבנציונלי ותוכניות ההשתלטות שלה על המזרח התיכון", אמר נתניהו.
נתניהו התייחס גם לשיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל לארה"ב. "יש לנו נושאים אחרים לדון בהם", אמר ראש הממשלה ופירט: "אני חושב שישראל וארצות הברית מוכיחות את החוסן שיש לכלכלות חופשיות שנותנות חופש לעמים שלהן לכושר המצאה, יזמות, יצירתיות. החשיבה והלב שלנו זהים. יש לנו אינטרסים וערכים זהים".
במענה לשאלת עיתונאית בעניין פינוי חאן אל אחמר אמר נתניהו: "חאן אל אחמר יפונה, זאת החלטה של בית המשפט, זאת המדיניות שלנו והיא גם תתבצע. אין לי כוונה לדחות את זה עד להודעה חדשה, בניגוד לפרסומים, אלא למועד קצר. משך הזמן שניתן לנסות לפנות את זה בהסכמה ייקבע על ידי הקבינט. אני אכנס אותו היום, נקבע, זה יהיה קצר, ואני מאמין שזה גם יהיה בהסכמה".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה