פרסום ושיווק

עובדי מתף מנסים לשבש את מיזוג הבנק הבינלאומי עם אוצר החייל

זאת במטרה להשיג הסכם קיבוצי. בנוסף, נמשכים העיצומים לשיבוש הרפורמה בקרנות הסל. הבינלאומי: "עובדי מתף מקבלים כבר כיום שכר גבוה. הדרישות לא הגיוניות"
ערן סוקול |  2
סמדר ברבר צדיק (צילום יח"צ)
ועד עובדי חברת מתף - חברת המחשוב של קבוצת ה{בינלאומי} הודיע היום (ב') כי הוא מחריף את העיצומים בחברה ויחל בשיבוש תהליך המיזוג בין הבנק הבינלאומי לבנק אוצר החייל. העובדים לא יבצעו את השירותים הטכנולוגיים הנדרשים למיזוג הבנקים. במקביל ממשיכים עובדי החברה בעיצומים שנפתחו זה מכבר המשבשים את הרפורמה בקרנות הסל.
הנהלת הבנק הבינלאומי הודיעה לפני מספר חודשים על רצונה למזג את בנק אוצר החייל לבנק הבינלאומי וכי המיזוג צפוי להתרחש בתחילת חודש ינואר. על מנת לעמוד ביעד זה נדרשת חברת מתף להתחיל בהליך מיחשובי מורכב שיאפשר בסופו, מבחינה טכנולוגית, את המיזוג של שני הבנקים.
נציגות העובדים הודיעה כי לאור העובדה שהנהלת החברה החלה בגיוס של עובדי קבלן לצורך ביצוע העבודות הנדרשות, עובדי החברה לא ישתפו פעולה עם העובדים שהובאו מבחוץ. לא ינתנו לעובדים אלו הרשאות וגישה לתוכנות המיחשוב ותמנע מהם גישה לביצוע העבודות שלשמם הם הובאו. לדברי נציגות העובדים גיוס עובדי חוץ אלו על ידי ההנהלה בוצע במטרה לפגוע בהתארגנות העובדים במתף. 
ועד עובדי חברת מתף מנהל מזה שנה וחצי משא ומתן מול הנהלת החברה במטרה לחתום על הסכם קיבוצי ראשון בחברה. הוועד טוען כי במשך תקופת זמן זו ההנהלה נקטה סחבת והתבצרה בעמדותיה. נוכח האמור, הוכרז סכסוך עבודה והחלו צעדים ארגוניים אשר כאמור, היום הוחלט על החרפתם.
יו"ר ועדי עובדי מתף רן שהרבני מסר: "המטרה שלנו היא לחתום על הסכם קיבוצי ראשון שישווה את התנאים של עובדי מתף לתנאים של עובדים דומים בקבוצת הבינלאומי. לא נמשיך להסכים לאפליה הזאת. ההנהלה מנסה רק למרוח זמן כדי לפורר את ההתארגנות שלנו. לא נשלים עם התנהלות ההנהלה שמנסה להרוויח זמן ומתבצרת בעמדותיה כדי לפגוע בהתארגנות העובדים. אנו מקווים שההנהלה תתעשת ובימים הקרובים תשב עם נציגות העובדים כדי להתקדם במשא ומתן מול העובדים בצורה משמעותית."
"דרישות לא הגיוניות"
מהבנק הבינלאומי נמסר בתגובה כי ״עובדי מתף התאגדו וקיבלו קביעות בנוסף לתנאי השכר שלהם, שכבר כיום הם גבוהים בהשוואה לחברות דומות בענף. אבל יש להם דרישות לא הגיוניות שלא ניתן להסכים להן. הבנק נערך למיזוג ופועל לביצועו באופן המיטבי ביותר״.
מתף המעסיקה כ-550 עובדים, היא חברת המחשוב של קבוצת הבינלאומי, המספקת ומתפעלת את כלל טכנולוגיית המידע, המחשוב, התקשורת ואבטחת המידע לכל הבנקים בקבוצת הבינלאומי: הבנק הבינלאומי, בנק אוצר החייל, בנק מסד, יו-בנק ובנק פאג"י. החברה אמונה על המערכות הנדרשות לצרוך תפקודם התקין של כלל הבנקים בקבוצה, על כל יחידותיהם וסניפיהם.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לסבר את האוזן
  סמדר ברברה 22/10/2018 14:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  התנאים של עובדי מתף נחותים בכמה רמות מאלה של עובדי הבנק הבינלאומי , קרי שכבת ההנהלה בבנק. ראשית , אין לעובדי מתף כלל קביעות !! זה שקר.כל עובדי מתף בחוזים אישיים. אם רוצים להשוות את התנאים לחברות דומות בענף נשמח שישוו את התנאים שלנו לעובדי מחשוב של בה' הפועלים , לאומי או דסקונט. אני בטוח שהתנאים שלהם הרבה יותר טובים משלנו. אל תפלו למלח והחול שזורה ההנהלה בעיינכם. בזמן שעובדי הבונק מורשי החתימה נהנים מקביעות, רמות שכר ותנאים סוצייאליים מפליגים במתף רודים במשטר של פחד והפחדה ומנצלים את האחריות שיש לאנשים כאן למערכות. די לניצול !!
  סגור
 • לפתר את מתף
  תמר 23/10/2018 10:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפתר את מתף .לחפש חברה חדשה .
  סגור