פרסום ושיווק

תנודתיות במניית פייסבוק במסחר המאוחר

החברה מפספסת בשורת ההכנסות, אך מכה את התחזיות בשורת הרווח. בנוסף, אכזבה גם ממספר המשתמשים הפעילים, כאשר בצפון אמריקה הגידול נעצר. מניית החברה הגיבה בתחילה בירידה של 5%, אך כעת עברה לעליות של 1.8%
עמית נעם טל | 
ענקית הרשת החברתית  פייסבוק  (סימול:FB) עברה לעליות של 1.8% במסחר המאוחר לאחר פרסום הדו"חות לרבעון האחרון, כאשר התנודתיות במחיר המניה גבוהה. נציין כי מניית החברה קפצה הערב בכ-3% לקראת פרסום הדו"חות.
האכזבה העיקרית למשקיעים היא כמות המשתמשים הפעילים. ע"פ נתוני החברה הערב, מספר המשתמשים הפעילים באופן יום יומי עומד על 1.49 מיליארד משתמשים, עלייה של 9% בחישוב שנתי, אך מדובר בנתון נמוך מהערכות הראשונית שציפו לכ-1.51 מיליארד משתמשים.
המשתמשים הפעילים באופן יומי לפי אזורים: הסטגנציה בצפון אמריקה נמשכת, גידול במדינות החלשות. באירופה חלה ירידה קלה ברבעונים האחרונים.
ברמה החודשית, מספר המשתמשים עמד על 2.27 מיליארד,  עלייה של 10% ברמה השנתית, אך נמוך מהצפי שעמד על כ-2.29 מיליארד משתמשים.
בנוסף, החברה החברה מדווחת על הכנסות של 13.73 מיליארד דולר במהלך הרבעון האחרון, נמוך מהצפי שעמד על הכנסות של 13.78 מיליארד דולר. החברה מדווחת כי ההכנסה למשתמש עומדת על 6.09 דולר, בהתאם לציפיות.
בשורה התחתונה, החברה מדווחת על רווח מתואם של 1.76 דולר למניה, לעומת צפי של 1.47 דולרים למניה.
ברקע לפרשיות אבטחת המידע, החברה ממשיכה להגדיל את ממשיכה להגדיל את מספר העובדים החברה, ונתון זה הציג עלייה של 45% לרמה של 33,606 איש.
"הקהילה והפעילות העסקית שלנו גדלים במהירות", טען מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, בהודעה לעיתונות. "אנחנו מחויבים להשקעה בבטיחות ובביטחון של אנשים, ולהמשיך לבנות דרכים חדשות ומשמעותיות לסייע לאנשים להתחבר זה לזה".

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה