פרסום ושיווק

החל מהבוקר: שביתה במפעל של טבע בקריית שמונה

כ-250 עובדי מפעל טבע "מיגדה" בקריית שמונה החלו הבוקר בשביתה, לאחר שהמו"מ עם הנהלת החברה נקלע למבוי סתום
ערן סוקול | 
קאר שולץ (צילום יח"צ)
כ-250 עובדי מפעל טבע "מיגדה" בקריית שמונה החלו הבוקר (ה') בשביתה, לאחר שהמו"מ עם הנהלת טבע שוב נקלע למבוי סתום נוכח התבצרות ההנהלה בעמדותיה. בתקופה האחרונה נערך מו"מ בין הצדדים בהובלתה של ההסתדרות, על הסכם אשר יבטיח את זכויות העובדים בעת מכירת המפעל.
יו"ר ההסתדרות במרחב גליל עליון, יונה פרטוק, מסר: "ההסתדרות תומכת בעובדי מיגדה במאבקם על פרנסתם ועתידם התעסוקתי. מכירת המפעל מניבה לחברת טבע רווח משמעותי וגדול ואילו העובדים שתרמו את מרצם וכוחם להצלחת המפעל ושגשוגו יקבלו מענק מכירה נמוך המותנה בהמשך העסקתם במשך כל תקופת ההסכם. על כך לא נוכל לעבור לסדר היום".

מהנהלת טבע נמסר בתגובה: "בתום משא ומתן מתמשך ואינטנסיבי בין טבע, וועד העובדים במיגדה קריית-שמונה וההסתדרות, הצליחו הצדדים להגיע – עוד בתחילת שבוע שעבר – להסכמות עקרוניות בכל הנושאים המהותיים אשר עמדו על הפרק. ויודגש, כי הסכמות אלה נתקבלו בהובלת הוועד ובחסות ההסתדרות ובברכתה. ואולם בתאריך שנקבע לחתימת החוזה באופן פורמלי, הופתענו לגלות כי וועד העובדים החליט – באופן חד צדדי – לחזור בו מההסכמות ולסגת אל נקודת ההתחלה. יתר על כן, הוועד אף העלה דרישות מהותיות חדשות, אותן טבע אינה יכולה לקבל והכריז על שביתה באתר. טבע תמשיך לפעול – כפי שפעלה תמיד – בהגינות ובשיתוף פעולה עם הוועד וההסתדרות עד לגיבוש הסכמות, אשר תכובדנה על ידי כל הצדדים. אין לנו אלא להצר על התנהלות זו של הוועד וההסתדרות, אשר אינה משרתת, בלשון המעטה, את טובת העובדים - כפי שכבר קבע בית הדין לעבודה בנסיבות דומות ביחס למפעל באשדוד רק לפני מספר חודשים". 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה