פרסום ושיווק

מיטב-דש רכש 80% מתיק אשראי של בנק ירושלים ב-180 מיליון שקל

העסקה בוצעה עבור קופות הגמל המנוהלות בבית ההשקעות. הבנק ימשיך לתפעל את תיק ההלוואות וצפוי לרשום רווח של 5 מיליון שקל בגין העסקה
ערן סוקול | 
אילן רביב מנכל מיטב דש (צילום רמי זרנגר)
בנק ירושלים דיווח היום (ה') על חתימת הסכם עם חברת הגמל והפנסיה של בית ההשקעות מיטב-דש לרכישה, עבור קופות הגמל המנוהלות על ידי בית ההשקעות, של 80% מתיק אשראי צרכני של הבנק, בהיקף של 180 מיליון שקל.
יתרת תיק ההלוואות (20%) נותרה בבעלות הבנק, באופן שזכויות מיטב-דש וזכויות הבנק בתיק ההלוואות תהיינה בדרגת קדימות זהה (פרי פסו). בהתאם להסכם, הבנק ימשיך לתפעל את תיק ההלוואות באופן ולפי אותם כללים לפיהם הבנק מנהל ומתפעל אשראי צרכני עבור עצמו. עם זאת, למיטב-דש תהיה זכות, בכל עת, להתקשר עם גורם מתפעל אחר.
המניע לעסקה, הינו ככל הנראה פינוי הון של הבנק אשר מרותק כיום מול ההלוואות, לצורך האפשרות להעמיד הלוואות חדשות במקומן. נכון לסוף הרבעון השני של 2018 עמד היקף תיק האשראי הצרכני של הבנק על כ-1.1 מיליארד שקל, כלומר מדובר במכירת כ-16% מתיק האשראי הצרכני של הבנק. מנגד, עבור עמיתי קופות הגמל מדובר באפיק השקעה אשר צפוי להניב תשואה גבוהה יחסית להשקעה באפיקים אחרים. 
בהתאם לדיווח, על בסיס הערכות ראשוניות המצויות בידי בנק ירושלים, הבנק צפוי לרשום רווח של כ-5 מליון שקל (לפני מס) בדוחות לשנת 2018, בגין העסקה. בנוסף, בהתאם להוראות ההסכם, במידה וביצועי תיק ההלוואות יעמדו בקריטריונים מסוימים, תשולם תמורה נוספת אשר בגינה ירשום הבנק רווח נוסף בהיקף לא מהותי.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה